Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bj Brooklyn

    aktív tag

    válasz danati #7545 üzenetére

    Láttam én is olvastam!!! DE még a PH! is megemlítettet, hogy a teljes értékű GF100 alig hoz pár %-ot viszont cserébe iszonyatos a fogyasztása (amire a cikk is hivatkozik! ). Az GF110 órajeleket nem ismerve ( és gondolom javítottak a RAM vezérlésén is és lehet pörgetni normálisan nem ilyen 4k környékén vagy alatta ), akkor a GTX480-hoz képest lesz egy jó 15-20% vagy egy picit felette! A teljes értékű GF100 hasonló előállítási költségben lesz mint a GF110 ( itt most nem chipként említem ezeket, hanem VGA-ként ) és csak alig pár százalék említhető a javára a GTX480-hoz képest jóval magasabb fogyasztás és hőtermelés mellett! Akkor hol van itt a reláció szerinted? A GF100-al is az volt a baj, hogy alig tudták haszonnal eladni! Ha az AMD tartja magát a kiszivárgott infókhoz akkor van esélye a GF110-nek, hogy eladható legyen jó árban! A GF100b itt megint értelmetlen lenne szerintem mert, egy teljes értékű GF104-el hozható a GTX470 és egy teljes-, vagy vágott dupla GF104-el meg meg is léphető a GTX480 kevesebből és szolidabb fogyasztással. Tehát ezek után még mindig nem látom sok értelmét a GF100b-nek!

    Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

Új hozzászólás Aktív témák