Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz axioma #33973 üzenetére

    Senki nem vitatta, hogy a napelemes is vételez áramot az olcsó termelési időszakban. Ezzel nincs is gond, de sokan nem értik, hogy a megvásárolt áramot természetesen rendszerhasználati díj és áfa is terheli, emiatt nyilvánvalóan többet kell fizetni érte. Ezt szerintem nem nehéz megérteni.

    A gond a csúcsidőszakban, drágán megtermelt árammal van, ami többszörösébe kerül, mint amit a napelemes betáplált, következésképp valakinek ki kell fizetnie a szaldós elszámolású napelemes helyett a mostani gázárak mellett brutális nagyságúvá váló különbséget.

    A gazdasági érvelés fontosságával természetesen egyetértek. Világossá kellene tenni, miért fizetnek annyit a napelemes által megtermelt áramért, mint ahogyan arra is szükség lenne, hogy az áram ne azonos tarifával jöjjön, függetlenül attól, mikor termelték meg. Sokkal többen kezdenék optimalizálni a fogyasztásuk időpontját és könnyebb lenne a rendszerirányítás is.

    kardkovacsi

    "ugyanebben a döntésben ott volt, hogy a régi telepítések nem járhatnak rosszabbul mint előtte"

    Én erről semmilyen joganyagot nem láttam még, Te igen?

    "Amúgy Axiomának igaza van, nem annyira egyértelmű ám ez az ár kérdés."

    Osztom a véleményeteket. Tisztába kellene tenni ezt a kérdést.

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz axioma #33973 üzenetére

    Azzal egyetértek, hogy már rég mindenkinek nem egyenáru áramot kéne adni, hanem ha nem is óránkénti bontásban, de legalább 4-8 szeletbe vágva a napot késztetve őket arra, hogy ha van olyan készülékük, akkor azzal akkor fogyasszanak, amikor olcsóbb az energia. Ehhez azonban kéne az az apróság, hogy mindenki villanyóráját le kéne cserélni, az egész országét. Ehhez képest pl. nálunk melóban egy 2007-es mechanikus óra van, aminek mérése ha jól tippelek, immár ötödik éve nem képezhetné elszámolás alapját, mert lejárt a hitelesítése. És akkor most ebből, hogy az sincs lecserélve, amit 5 éve kellett volna, tippelj, hogy mikor lesz mindenkinek az országban távleolvasós órája.

Új hozzászólás Aktív témák