Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NSX82

    csendes tag

    válasz MrZed001 #27339 üzenetére

    Kedves MrZed001!

    Köszönöm hogy továbbra is próbálsz foglalkozni a problémáimmal! Én amugy kezdem azt érezni, hogy valami az inverterrel nem szazas. At fogom hivni egy barátom aki egészen ért az ilyesmihez, szerintem ő hamar le tudná szűkíteni, hogy hol lehet a baj. egyelőre én arra tippelnék hogy az inverterrel valami nem ok, mert az az 50 volt a föld és a N-ki és L-ki között csak akkor van jelen ha éppen tölti az akkut. amint befejezi a töltést eltűnik. és annyiban összeügg a dolog a másik anomáliával (akku merülés), hogy ez is töltéssel kapcsoaltos.

    Lehet hogy nagyon paraszti ésszel közelítem meg a dolgot, de az akku merülés kapcsán arra a következtetésre jutottam, hogy igazából az akksi nem merül, csak nem töltődik. és azt latom merülésnek.
    13.5 azaz 27 voltra volt állitva a float charge. Abban az esetbe ha levennem az akkukat a töltőről pár perc alatt lecsolökkenne a feszültség 12.4 környékére/akku, hiaba 27v a float.. És szerintem konkrétan ez is történik. úgyhogy most a floating charge-ot beallitottam 25,6ra ilyenkor ezt veszi 100%nak. de ettől még fennáll az a probléma, hogy valoszínű nem tölti az inverter az akkukat egyáltalán amikor a napelemek feszultsege kevesebb mint 190volt, de több mint 90. Tehat igazábol ezzel a beállítással csak láthatatlanná tettem a problémát ami ettől még ott van. És ugyanugy egy másik töltéssel összefüggő probléma, hogy miért jelenik meg az a 46 volt a kimeneteken a foldhoz kepest miközbe az akkukat elvileg tölti. mert ha nem tölti őket akkor 0volt...
    Amúgy én még azon se fogok meglepődni ha a földeléssel nem ok valami. bár nekem egyelőre úgy tűnik, higy az inverteren mulik, hogy van e az az 50 volt vagy sincs. azaz épen tölti az akkut vagy sem..

    Megnézem majd fogyasztoval is :) egy próbát megér. Amugy a power save mod emlekszem h be volt kapcsolva rajta, de most neztem ujra és most azt mutat lja h le van tiltva. jó kérdés, hogy mitől változott meg.

    Appropo van még benne ez az AC voltage range beallitás h appliance vagy ups. azt most átállítottam tegnap ups-re de nem változtatott látszolag semmin.

Új hozzászólás Aktív témák