Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EG0

    aktív tag

    Mondom a tutit.
    Nagyjából 10 éve vásárolok nagykerekben, de a piac megváltozott azóta.
    Millió webes értékesítésre fókuszáló cég nőtte ki magát, akár hálózattá is, és olyan árakon kapják ugyanazokból a nagykerekből a cuccot (látom a garjegyen, csomagolás matricákon), ahonnan én is vásárolok, hogy még olcsóbban is megéri nekik adni, mint amennyiért én kapom (kis éves forgalom) a nagykertől közvetlenül.
    Ezért egyre gyakrabban kapom magam azon, hogy nem a nagykerbe megyek, hanem a kiskerbe. Mert olcsóbb, a garancia ugyanoda szól, más meg nem érdekel, mert a termék azonos, szolgáltatás tartama nincs. (Nem is értem, miért éri meg HW-t árulni, komolyan.)
    Viszont a mai napig megtalálnak olyanokkal, hogy "húú, te szoktál járni nagykerbe, tudsz olcsóér' hozni XY-t?". Aztán mikor megmondom, hogy mennyiért tudok, elém tolják valamelyik árkereső weboldalt, hogy adott terméket 50 bolt is árulja, és abból 5-ben olcsóbb, mint a nagyker ár.

    Kicsit globálisabban nézve: közeledünk a nyugati mintához. A hardver árak (azonos aktuális műszaki szint) nem emelkednek 15 éve, akkor is ugyanennyibe került pl. egy középkategóriás gép, csak a fizetések voltak a töredékei a mainak.
    Akkor spórolni kellett egy új számítógépre és olyan öröm volt 2-3 év után eljutni egy vásárlásig, mint Merkúr telepre elmenni a kiutalt autóért.
    Ma fél-egy havi fizetésért kapsz mindenre alkalmas gépet (kivéve komoly játék/CAD). Persze ma már majdnem mindenki notebookot vesz, még otthonra is (plusz monitor, egér, billentyűzet.)

    A felhasználók 99%-nak az igényeit (Web, Office) az elmúlt 5-8 évben készült gépek 100%-a kielégíti, miközben egy pár éves gép piaci értéke mára 0.
    Nálunk céges selejtezéskor az egykor millió forintos szerver nem kellett senkinek. (Nekem sem. 30 kg, pár GB-is scsi hdd-k, tape.. minek?)
    Egy P4-es gép, amiért alig pár éve öltetek volna ti is ma már akkor se kell senkinek, ha csak hangos a proci ventije vagy rosszalkodik a tápja. Mert kicserélni, utánajárni több idő és energia, mint amennyit ér. (Azért én elhoztam. :-) )

Új hozzászólás Aktív témák