Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karsa Orlong

    újonc

    Sziasztok!

    Új telenyomor HUWAEI E3276 LTE modemmel kapcsolatban lenne kérdésem. Az új modem kb 10 perc használat alatt leszívja a laptop akkumlátorát teljesen, a régi trémobil ZTE MF190 kb 70 perc alatt szívta le, pedig 3 éve vettem. Az internetezési szokásaim nem változtak, a laptop is ugyanaz, mindkét modem működik most is: telenyomor 10 perc, trémobil 70 perc. Viszont a telenyomor sokkal jobban melegszik, mint a trémobilos. Bevittem az üzletbe, ahol azt mondta a kiscsaj, hogy "be kell neki járatódni, majd javul". Nem javul. Lehet, hogy csak én fogtam ki selejtet, de az bizonyos, hogy az áramot saját maga és környezete melegítésére használja és iszonyat sokat fogyaszt. Ha túlmelegszik (másfél-2 óra intenzív netezés: nagyrészt szakmai folyóiratok, publikációk letöltése, filmletöltés soha), lefagy. Ilyenkor már a kezemnél jóval melegebb. Amikor bekapcsol, kb 2 percet spekulál, ezalatt látványosan meghúzza a villanyt (tompább a fény). A laptop akkuról emiatt nem használható netezésre, ami elég nagy gond, mert sokat utazok. Volt valakinek bármilyen tapasztalata ilyen modemmel kapcsolatban? A környezetemben senkinek sincs. Előre is köszi a választ!

    Már azon filózom, hogy visszaviszem és szerződést bontok, benne vagyok még a 30 napban. Érdekessége továbbá, hogy kétszer akkora, mint a ZTE-modem, olyan nagy és bumfordi, hogy a mellette lévő USB-csatlakozásba semmi nem dugható be, mert nem fér oda. LTE-t tud használni, de eddig csak Pesten tette. Pest mellett lakom 36 km-re, ott már WCDMA-t és WC-HSPA+-t használ váltakozva. Voltam vele Szegeden, Győrben, Miskolcon és Sopronban, sehol nem használt LTE-t csak Pesten. Az öreg trémobil ZTE-modem csak 3G-t tudott használni, minimálisan volt csak lassabb, de tized ennyit fogyasztott.

Új hozzászólás Aktív témák