Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeGaTi

    csendes tag

    Sziasztok!
    Rég jártam itt, most ismét segítséget és véleményt kérek Tőletek, mert hozzáértés híján az idő előrehaladtával egyre nagyobb tanácstalanságba kerülök.
    Vezetékes fejhallgatót szeretnénk venni a legkisebb fiunknak ajándékba az alábbi szempontjai szerint:
    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Túlnyomó részt otthon, utcán kevésbé
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Főként zene (D&B, heavy metal), filmek, TV, játékok
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? max. 50 ezer Ft
    4.) Új vagy használt? Új
    5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
    6.) Zárt vagy nyitott? Inkább zártat, legfeljebb félnyitottat szeretnék a nyugalmunk és környezeti zajok kizárása érdekében
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Erőteljes basszus, nem tolakodó közép, élénk magas, kissé a mély felé billenő hangképpel
    8.) Honnan vásárolnál? Főként hazai webshopokból, üzletekből, gyári garanciával
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Asztali gép Xonar DX, laptop integrált 5.1 hk, Samsung SMART TV, LG G4 telefon, emiatt inkább az alacsonyabb impedanciájú modelleket részesítenénk előnyben, amit a teló is jól ki tudna hajtani
    Előny lenne még, ha a fejes zsinórja cserélhető, de nem kizárólagos feltétel.
    Korábbi rossz tapasztalataink miatt inkább a plüss fülpárnával szerelt fejesek jöhetnek szóba, a műbőrösök nem és valami időtálló, tartós darabot szeretnénk, ami nem esik szét a garancia lejárta után 1 nappal, továbbá lehet kapni hozzá alkatrészt is (pl. új fülpárnát).
    Fiam kinézte ugyan a Sennheiser HD558 és a Beyerdynamic DTX910 fejeseket, de nem vagyok biztos benne, hogy azokkal jól járnánk. Én magam a Beyerdynamic DT770 Pro 80 Ohmos változatát néztem ki, de attól tartok, azt nem tudná jól kihajtani a telefon, viszont a 32 Ohmos változata sajnos nem plüss, hanem műbőr fülpárnákkal készül.
    Mi a véleményetek erről a 3 fejesről?
    Tudtok javasolni esetleg ezek helyett más fejeseket is a költségkereten belül, amik megfelelnek a fenti kritériumoknak és akció nélkül is jó vételnek is számítanak?
    Előre is köszönöm a szíves fáradozásotokat! :R
    Tisztelettel: PeGaTi

    Az élet nem habostorta...

  • PeGaTi

    csendes tag

    válasz Dorien #44835 üzenetére

    Köszi a tanácsot Dorien, megfogadjuk! :R

    Az élet nem habostorta...

Új hozzászólás Aktív témák