Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz retes #288 üzenetére

    Ha magyar SBS-ről van szó, akkor elsőként arra hívnám fel a figyelmed, hogy egy registry kulccsal bajod lesz (valamilyen javítócsomag verzió rémlik, hogy azt nem fogja találni), ezt mindenképpen kézzel kell majd módosítani (létrehozni), mert nem tudsz továbblépni (azóta lehet, hogy javították az újabb 2008-ban). Ha jól emlékszem, ezzel kapcsolatban a SBS Best Practice Analyzer is, és a migrálóvarázsló is pontosan kiírja, hogy mi a baja. Egyebekben a SBS_Migration.doc teljesen jól használható. Ha Premium volt a 2003-as SBS, akkor azt is tudnod kell, hogy az SQL szolgáltatást is neked kell áthekkelni (ez sem túl bonyolult egyébként), figyelembe véve, hogy a Server 2008-cal egy időben 2008-as SQL-re kell átállni (a 2005 csak átmeneti megoldás, a kompatibilitás miatt került csak bele, mint lehetőség). No' és persze ISA sem lesz a 2008-ban. Az Exchange-es részéhez nem tudok hozzászólni, sosem használtak ott ilyen levelezést, ahol ilyen migrálást csináltam, de nem hiszem, hogy más lenne, mint domain-en belül, 2 server között, egy nem SBS-es Exchange migrálás; erre pedig pl. ezt a sorozatot olvasgathatod.
    Hmm... mi van még, ami gond lehet...? Talán a filemegosztások. Mivel a server neve, és IP-címe kötelezően meg kell változzon, ezért ha nem DFS segítségével voltak megosztva a cuccok, akkor ezt is át kell valahogyan írogatni a klienseken, ez biztos egyértelmű, csak mondom, hogy oda kell rá figyelni, mert ez is idő.
    A 21 nap egyébként nem kevés szerintem. Gyakorlatilag csak hétvégén tudtam több helyen ilyennel foglalkozni (hétköznap dolgoztak), de max. 3 hétvégéből (az meg ugye 16 nap, és ha nagy baj van, még mindig van 5 napod) mindig letudtam, de többnyire inkább 2 volt, ez is csak a sok adat, vagy a nagy SQL adatbázis miatt (meg hogy ugye vasárnap este úgy kellett otthagynom, hogy lehessen ugyanúgy dolgozni a rendszerrel, mint előtte), tehát lényegében a 2. nap végére már az új server-ről működött szinte az összes szolgáltatás, úgy, hogy a 2008 telepítését is helyben csináltam, beadagolva neki a válaszfile-t. Persze ez elsőre nem biztos, hogy ilyen simán fog menni, inkább azt mondanám, hogy 3-4 nap lesz, ha nem dolgoznának vele közben.
    A legfontosabb: mielőtt bármit csinálsz, mentsd le a 2003-at (legalább egy System State, de inkább teljes backup), mert ha elindítottad a varázslást, nincs visszaút, csak ha backup-ból teszed vissza a 2003-at (le fog álldogálni a 2003, a 21 nap elteltével).

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák