Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz robotjatek #14435 üzenetére

    Télleg ennyire nem világos a dolog? Nulla logika emberek?

    A Sunspider Javascript teszt különböző JS-ben írt feladatokat hajtat végre a böngésző JS motorjával. Meglehetősen leterheli, sok erőforrást kíván. Olyan feladatokat, mint 3D raytracing, md5 számítás, spektrum-normalizálás, egyebek.

    A teszt eredménye 5 fő dologtól függ:

    - melyik JS motorral hajtottad végre
    - annak melyik verziójával
    - annak mely funkciói vannak bekapcsolva
    - milyen erős gépen (igazából CPU számít csak)
    - mennyire van még kihasználva a gép más feladat által a teszt közben

    Minnél erősebb a CPUd, annál gyorsabban hatja végre a tesztet. Minnél jobb a JS motor annál gyorsabban hatja végre a tesztet adott erőforrások melett.

    Ahoz, h. releváns összehasonlítást tudjunk tenni a JS motorok között, rögzítenünk kell egy tényezőt, a CPU erősségét.

    Mivel ti ezt nem tettétek meg (mindegyikőtőknek más procija van), méghozzá a többi 3 változó sem egyezett meg (milyen verziójú a JS motor, mely funkciókkal, mit futtatok még), ezért eltérő eredmények születtek.

    Az én kis tesztem releváns. Ugyanazon a gépen hajtottam őket végre, egyazon erőforrás-kihasználási lehetőség mellett.

    Azt nem értem, h. akinek lövése sincs a dolgokról, miért von le következtetéseket. Most nem Comrade "fura" jelzőjére utaltam, bár a teszt nem fura.

    És még egy dolog:

    Ha adott erőforrások mellett teszteltek kölünböző JS motorokat, akkor releváns eredményt kaptok. De ez az eredmény nem határozza meg a JS motorok valódi sorrendjét, erőviszonyaikat. Azért nem, mert még a SS sem egy igazi "real-world" teszt. Olyan feladatok vannak benne, amikkel böngészés közben nem nagyon fogunk találkozni. De még mindig jobb, mint a V8 teszt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák