Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axlfsi

    veterán

    válasz haxiboy #42192 üzenetére

    Hamarosan én is rápróbálnék az ASA-ra,... hol kell/érdemes venni? :R

    ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

  • mumtaz

    senior tag

    válasz haxiboy #42192 üzenetére

    A két favorit márka ALZA-ában. Gembird és C-Tech. Egy éve 3D nyomtatózok és ez alatt csak egyetlen PLA tekercsbe fogtam bele, de azt sem nyomtattam el. Meg azt a kb 3 métert nyomtattam el, amit adtak a nyomtatóhoz. Azóta csak ABS és PETG és zömmel tényleg leginkább Gembird, meg egy picit kevesebb C-Tech. Az az egy guriga ASA is, amit vettem C-Tech.

    ABS-el furcsamód nekem nem volt bajom és Gembird fekete és szürke ABS-t már elnyomtattam jó pár tekercset. Azon kívül, hogy tényleg volt - néha elég látványos - különbség a külön vásárolt, de azonos cikkszámú gurigák között is, azért sok gond nem volt.
    C-Tech ezüstben van egy fél gurigám, ami valamiért darabosan jön ki. Pedig páramentes dobozban vannak a filamentek és filament szárítóba teszem őket nyomtatás előtt 2 órával, majd onnan nyomtatok.

    Meg van egy levélnehezék guriga szürke Gembird, amiből kb. 10 métert nyomtattam, aztán "szerencsésen" ráömlött fél deci aceton. Nem dobtam ki, de kiraktam a polcra elrettentésnek. :D

    Most csak ez az ASA szívat.

    Ma nyomtattam ditekt egy Benchy-t a régi ABS-ből, az kijött rendesen.
    Lehet, hogy össze kéne már raknom végre a Stealthburnert. Pontosabban nagyrészt már össze raktam. Új Spider hotend van benne, meg múlt héten jött meg hozzá a BTT EBB 2209 is. Csak valahogy nincs rá "időm" hogy összerakjam végre.

    Sajnos sok upgrade járt úgy, hogy amit kellett, azt kinyomtattam hozzájuk, majd elraktam egy dobozba, hogy majd összerakom. :)A Stealthburner sok részét már vagy fél éve kinyomtattam.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák