Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Színpadon a hardverzenekar

    ph A hangeszközöké és monitoroké a rivaldafény, de asztali gépekről, komponensekről, notebookról és egérpadról is szó esik.

  • Érkezik a Redmi Watch 5 Lite

    ma Szeptember 25-én Indiában lesz az aktivitáskövető premierje, és lehet, hogy marad is azon a piacon.

Új hozzászólás Aktív témák

  • dugesz77

    őstag

    válasz mekkGyver #18798 üzenetére

    Minden megoldható. Ender-re is rakható dual extruder, Cura-val is lehet játszani de ott a külső megoldás is (mosaic például)
    Filamentből amiről lebeszélnélek az a szürke Gembird PLA. Nem annyira a márka a gond ,mert a kékkel semmi bajom nem volt lement gyönyörűen . Vizes boltot érdemes nézni ( AQ..A) ott egész jó árak vannak de most például a cybermedia-tól vettem párat az is egész jó.

    [ Szerkesztve ]

  • fabula

    őstag

    válasz mekkGyver #18798 üzenetére

    Nem olyan rossz az a nyomtató, én is szemzgettem vele második gépnek. Minden ilyen árkategóriájú gép hasonló minőségben nyomtat csomagból kivéve, azután majd lehet tuningolgatni, finomítani, javítgatni rajta és a nyomata is szebb lesz előbb-utóbb (inkább utóbb :D ).
    Két vagy több színű nyomtatást többféleképpen is lehet csinálni egy fejes és egy extruderes nyomtatóval is, csak macerásabb, mivel neked kell cserélgetni a filamenteket manuálisan. Meg hát van a mosaic, mint ahhogy a kolléga írta, de szerintem az az ára miatt nem opció az ilyen olcsó nyomtatókhoz. Akkor már inkább a nyomtató meg a mosaic árából vennék egy jobb nyomtatót, pl. egy Prusa MK3S-t kitben. Később ahhoz olcsóbban lehet akár venni 5 színű kiegészítőt is.
    Itthoni boltokból a Devil Design és a Spektrum filamenteket szoktam venni, ezekkel még nem volt sok gondom, de másnak már igen. Van egy barna Gembird PLA-m is, azzal is jól lehet nyomtatni. Eddig PLA-t, ABS-t és némi PETG-t nyomtattam. Általában jellemző, hogy minden olcsóbb filament gyártónak vannak rosszabbul nyomtatható színei és vannak időnként gubancos tekercsei, de ze hozzátartozik a hobby élményhez :D .
    Szóval csak kísérletezz bátran és szentségelj közben nyugodtan, ífy lehet fejlődni :DD .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák