Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    Üdv all!

    Notebook csere előtt állok, ehhez kérnék egy kis segítséget.

    Amit mindenképpen szeretnék az új géptől:
    - hosszú akkuidő /4 óra megfelel/
    - legyen megbízható, hosszú távra kell
    - minimum 10" /kipróbáltam egy ismerősöm Asusának a billentyűzetét, teljesen meg voltam elégedve vele, pedig nincsenek éppen zongoraujjaim/
    - normális touchpad /zoom, görgetés, satöbbi/
    - erős wifi

    Amit jó lenne, ha tudna, de nem alapszükséglet:
    - legyen benne annyi erő, hogy szépen futtassa a Win7-et, de valójában kiegyezek az Ubuntuval is, mivel azok a funkciók, amik nekem kellenek, benne vannak abban is
    - ha otthon filmeznék rajta, akkor azt külső monitorral tenném, szóval legyen rajta valami épkézláb csatlakozó ilyen célra
    - bluetooth sem hátrány, ha van benne, de ez sokadlagos funckió

    A nagy tárhely annyira nem lényeg, mivel külső winchesterrel használnám, de azért legyen pár giga hely rajta

    Igazából 60 ezer forintnál többet nem szeretnék a gépre költeni, éppen ezért a használt cuccok is szóba jöhetnek.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz endruboy1 #31135 üzenetére

    Nem rossz a Lenovo, a videó meggyőzött. Annak a mérete nem az igazi, jobban megbarátkoznék egy kisebbel, ami lehetőleg 16:9-es monitorral szerelt. Alternatívaként viszont fejben tartom :D

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    Üdv újra!

    Pár napja már kerestem nekem megfelelő netbookot, de közben módosult pár dolog, és rájöttem, hogy nem feltétlen elég nekem a kicsi, de lassú gép, hanem mérete ellenére nem árt, ha van benne egy kis kraft. Ehhez kérnék egy kis segítséget.

    Szóval, amire használnám a gépet: szövegírás, netezés, film. Játékra nem, vagy maximum Heroes 3-azni, az meg a gáztűzhelyen is elfut...

    A hordozhatóság mellett jó lenne, ha egyfajta hordozható multimédiacenter lenne, ami nálam ennyit jelent, hogy bírja a HD filmeket is, és rá tudjam kötni TV-kre, monitorokra is. Fontos a hosszú akkuidő is /3-4 óra körül legyen Wifi-vel/.

    Amennyire tudom, az SSD-vel szerelt gépek kevesebbet fogyasztanak, ráadásul a meghajtó gyorsabb is, mint a hagyományos HDD. A kis tárhely nem probléma, ugyanis vennék hozzá egy külső merevlemezt /USB 3.0-ásat/. Itt inkább az a kérdéses dolog, hogy felmegy-e a Win7 egy 8-16 gigás merevlemezre /szeretem azt a rendszert/. Mivel nem tervezek játékot, ezért a annyira VGA nem lényeg /amíg a HD filmeket gond nélkül játssza/.

    Szóval, amit szeretnék:
    - 10-12 colos képernyő
    - HD filmek futtatása
    - Wifi, HDMI, USB 3.0-ás csatlakozó, esetleg beépített BT adapter
    - Három-négy órás üzemidő

    A memóriát és a processzort azért nem írom, mert egyrészt az utóbbihoz annyira nem értek, másrészt nem tudom, hogy a gyors merevlemez miatt melyikből milyenre/mennyire van szükségem ahhoz, hogy rendesen használni tudjam a masinát. A gépet nem egy évre venném, ezért jó lenne, ha megbízható lenne mind a széria, mind a márka, és lenne normális szervize is itthon, valamint több éves garancialehetőség is.
    Konkrét árat nem írok, de szeretnék mindenképpen százezer forint alatt kijönni.

    Előre is kösz,
    Wlac

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Kornel #31229 üzenetére

    Van már 50 környékén is SSD-s netbook pl. ez az Asus eeePC X101, aminél nem sokkal kellene erősebb gép nekem /2 giga RAM-nak örülnék, nem tudom, hogy a proci HD filmekkel, hogy áll/. Igaz, ezen nincs USB 3.0, de ha ennyiért sikerül jó gépet kapnom, akkor hajlandó vagyok lemondani róla. Illetve találtam J&W Minix gépeket is 2 giga RAM-mal és 16 gigás SSD-vel, de ez a márka teljesen ismeretlen, és nem igazán bízok benne.

    Szerk: illetve az Asusnál még az üzemidőben nem vagyok biztos, a három cellás 2600 mAh-er akku kicsit soványnak tűnik nekem.

    [ Szerkesztve ]

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #31231 üzenetére

    Utólag vettem észre, hogy a linkelt Asus-ról hiányzik a HDMI csatlakozó, ami viszont fontos lenne a számomra, szóval kiesik ez a gép is, túl sok az eltérés az eredeti ötletemhez képest.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    Üdv all!

    Erről a netbookról mi a véleményetek? A paraméterek alapján tetszik, egyedül a három cellás akku tűnik kevésnek. Olyan gépet keresek, ami normál használat mellett (netezés, zenehallgatás) legalább 3-4 órát lazán kibír. Esetleg tudtok valami jobb gépet hasonló árban?

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    Kösz az irányadást, az kiesett, hogy külön topik is van a netbookoknak.

    “The wha-"

Aktív témák