Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Borote

    addikt

    válasz fcriss #29569 üzenetére

    Nekem van egy pár észrevételem a cikkekkel kapcsolatban :B
    Alapvetően hiányoznak belőle a számok, mi alapján mondják ki, hogy szignifikáns (és itt nem arra gondolok, hogy mellékeljék a p értékét a statisztikának). Több, mint egy éves a felmérés, tehát az adatok több év távlatából vannak (míg egyes szériák, pl az EliteBook is csak 2008 közepétől van, tehát bőven nem esik teljes súllyal a számításba).

    Furcsán vonják meg a határt az alsó és a felső kategória között - az, hogy valami 1000 dollárnál olcsóbb, vagy drágább, köszönőviszonyban sincs azzal, hogy üzleti szériás-e, vagy sem. Ráadásul ne feledjük el, hogy ugyanazt a consumer gépet adják gyenge és erős hardverrel is, utóbbival nagyobb a meghibásodás esélye, mégis a drágább kategória értékeibe számít bele.
    (Mondjuk az az olcsóbb-drágább gépeket összehasonlító táblázat is furcsa, arra enged következtetni, hogy az adatok nincsenek súlyozva).

    Továbbá az adatok forrása. Milyen adatok alapján dolgoztak, az pontosan kitől is volt? Mert a PCW-s cikkek nekem úgy tűnnek, mint ha netes felmérések alapján történtek volna. Abban pedig hatalmas az emberi részrehajlás szerepe :(

    Illetve egy nagyon fontos dolog a végére: a hazai szervizről nekik semmi infójuk sem lehet. Ami egyáltalán nem mindegy, mert kicsi rá az esély, hogy mindenhol ugyanolyan legyen.

    Amit én találnék értékelhetőnek, az így nézne ki:
    Modellre, de legalább szériára lebontott eladási statisztika szervizstatisztikával (adott idő alatt szervizelt gépek) együttvéve.

    Ace Ventura: Samsung NP300 - sok változatban fellelhető, megkeresheted, hogy melyik az a felszereltség, amelyik még pont belefér a keretedbe.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák