Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • bpx

    őstag

    "vicces" ez a topik
    olvasom már pár hete, mert foglalkoztat a dolog, hogy notebookot kellene venni, de még nem határoztam el magam
    mindenesetre azt már tudom, hogy legyen szó akármilyen gépről, mindig van valaki aki rosszat tud mondani róla :D

    [ Szerkesztve ]

  • bpx

    őstag

    (#47596) paavoo, (#47604) xedos:

    Lenovo G560A-val óvatosan, két hete használok egyet, de ha ezt előre tudom, hogy ilyen, lehet inkább mást választok

    már most előjött pár baja:
    - a kijelző van, hogy "önálló életre kel", értsd: folyamatosan maximális fényerőn ég, nem lehet lejjebb venni, se kikapcsolni, sőt, ha a gépet teljesen kikapcsolom és fedelet lehajtom, még akkor is maximális fényerőn ég a háttérvilágítás - akksi ki-be, utána megjavul (ezt mondjuk eddig csak egyszer csinálta)
    - sleepből nem ébred fel kb. 5-ből 1-szer - ki kell kapcsolni teljesen, majd újra be
    illetve egyszer be sem tudtam kapcsolni utána... (megint csak akksi ki-be, pár perc után jó volt) - ezt csinálja windows és linux alatt is egyaránt
    szóval a sleepnek inkább búcsút intettem és kikapcsoltam teljesen...

    ezen kívül mintha a hdd-vel is lenne vmi, mert folyamatosan gyanús adatszektorokat vizsgál (smart 196 - reallocation event count), úgy 1-1.5 óránként 1-1 db-ot (hdsentinelben emiatt kapásból csak 70%-os kondíciót mutat)

    teljesen új, munkahelyi laptop, egy másik srác is ugyanilyet kapott, tök ugyanezeket produkálja neki is (mindhárom jelenséget)
    neten is rákerestem, sokan panaszkodnak az első 2 dologra, úgy néz ki ez ennél a szériánál vmi általános betegség...

    egyébként igen, a kijelző kerete és a fedél az csillogós fekete műanyag, szerencsére a touchpad és billentyűzet környéke már nem az
    kijelző is a "divatos" csillogós

    hogy vmi pozitívat is mondjak: a benne levő HW ezért az árért sztem megfelelő, felszereltség is
    munka közben csendes, nem melegszik
    játéknál viszont annál inkább (GT310M), de hát ugye a notebook nem arra való :)

    igazából gondoltam egy logoutos írásra is róla, de bőven elég egy komment is ide, különben sincs sem időm, se kedvem tesztelgetni :)

Aktív témák