Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Scalpel

    senior tag

    válasz Awalon #30674 üzenetére

    Szia!

    Kemény fába vágtad a fejszéd. :) Először azt mondanám, hogy első félévre nem kell neki gép, mert nem lesz autocad, talán még egész első évben sem (nem tudom, mert öcsém közben otthagyta a gépkart...).

    Másrészt meg találtam ezt: [link]
    Van benne egy már tempósabb cad-re alkalmas VGA (bár elvileg egy alap integrált intel is elég) és egy nagyfelbontású kijelző, ami nem árt az rengeteg eszköztár miatt... egy, illetve két problémája van: bemutató darab, így kicsit használt, másrészt meg utolsó darab valószínűleg a szériából...

    Remélhetőleg jönnek olyanok is, akik tudják, hogy kell-e a cadhez komolyabb vga... szerintem elkélhet...

    [ Szerkesztve ]

  • adm

    őstag

    válasz Awalon #30674 üzenetére

    cadhez még 2d-ben sem árt a diszkrét vga, de az első 2 évben egész biztos nem lesz szüksége komoly teljesítményre. először megtanítják számolni, meg kézzel rajzolni aztán a programok meg szakmai tárgyak alapjait. utána az érdeklődésétől/fejlődésétől függően lehet választani, de addigra nagyjából a következő notit lehet keresni.

    még 150k körül is érdemes szétnézni az fél-1 éves, de még 2-2,5 évig garanciális használtak között. a hpnál maradva ebben az árban 6910p-ket lehet kapni, ami 2 kategóriával jobb az s-eknél. de ott vannak a thinkpadek és a dell latitude-ok is.

    16core - 32thread - 64gb

  • Scalpel

    senior tag

    válasz Awalon #30694 üzenetére

    Ismerem a DV-5-öt. Korrekt gép. Számomra picit hangos a ventillátora, meg picit melegszik, de alapjában véve nagyon jó. Ennek a gépnek meg még az ára is jó. :)

  • T-unit

    őstag

    válasz Awalon #30766 üzenetére

    Nem rossz,de játékra inkább a (#30764) hsz-ben linkeltet venném márka miatt is..ha van még belőle.

    üdv.

  • Adam86

    tag

    válasz Awalon #30770 üzenetére

    Én ennek az ellenkezőjét mondom és tapasztalom. Nem csak a saját gépem alapján.

    Lenovo Thinkad T500

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Awalon #30770 üzenetére

    Annak. A legtöbb gyártónak 2 sorozata van (nem mindnek, Acernek, Asusnak pl. nincs business): business és konzumer. A business kategória az aki képes megfizetni a minőséget, a konzumer aki nem. Olcsó húsnak pedig híg a leve, ez itt is igaz. De a felhasználási terület is más. A business gépeket leginkább munkára veszik, itt a tárolt adat sokszorosát éri a notebookénak, ezért nem spórolnak a megbízhatósággal. A home usert meg ugye nem érdekli hányszor szarik be a gép, örül ha a hardver árát sikerül kinyögnie, gyakran még oprendszerre se telik, és amúgy is csak szórakozásra van, nem nagy gáz ha beszarik. Munkahelyen nem játszik az ember, oda inkább a minél hosszabb aksiról működés a lényeg, otthonra meg "kicsit játékra" és "legyen olyan erős mint az asztali" a fő szempont. És persze a home user nem rendelkezik annyi pénzzel mint egy vállalat, tehát olcsóért kéne neki kihozni a nagyobb teljesítményű cuccot. Ebből egyenesen következik hogy minőségben nem is versenyezhet a homeuser cucc a business megoldásokkal. Az a homeuser aki nem elégszik meg a "falura jó lesz" mentalitással legyártott konzumer cuccokkal, az csak a business gépek közül válogathat. Ott meg ugye nem a játék a fő szempont, tehát leginkább integrált videokártyák vannak. Vagy játék vagy megbízhatóság. A kettő együtt nem megy. Illetve de, a business CAD gépek képesek ilyesmire, de ennek árcédulájától infarktust kap egy home user. Ezért nem ajánlott játékra notit venni. Meg azért se mert ugyanúgy melegszik mint egy azonos teljesítményű asztali cucc, viszont komoly hűtésre nincs benne hely >> egy nyári napon akár magát is megolvasztja. Ha csak a kisebb helyigény miatt akarsz notit, akkor érdemes HTPC-ben gondolkozni, amibe belehajítasz egy rendes VGA-t. Azt ráadásul bővítheted is később, notit nem.

    [ Szerkesztve ]

  • adm

    őstag

    válasz Awalon #30785 üzenetére

    az első két évben egy jó számológépre/kalkulátorra, jó minőségű rajz és íróeszközökre, a matek+mechanika+gépelemek jegyzetekre és sok papírra lesz szüksége. meg egy átlagos iroda számítógépre, wordhoz meg emailhez. rajzolhat géppel ha akar, de beadandót csak kézzel fogadnak el. a másik felét csak linkelem.

    [ Szerkesztve ]

    16core - 32thread - 64gb

  • adm

    őstag

    válasz Awalon #30790 üzenetére

    pontosan azért kell körültekintően választani, mert már egy ekkora értékű eszközt sem minden nap vesz az ember. ha nem felel meg a későbbi csere szinte minden esetben plusz költséggel és időveszteséggel jár. annak ellenére, hogy felkapottak a notik 150k-ért nem lehet túl sokat várni. amit ma újonnan kapsz 150k-ért, annak szinte esélye sincs, hogy az egyetem alatt végig használható maradjon. így ennyiért bizony számításba kell/lehet venni a használtakat is. tartósak, a minőségük használtan is jobb, ennek megfelelően az állapotuk is rendben van. fiatal használt korukban is nagyjából 5 munkanapos világgaranciával rendelkeznek.

    pár használt, amin esetleg mégis érdemes lenne elgondolkodni:

    hpq 6910p - 180k dokkolóval - a hp előző szériás nagyvállalati üzleti gépe - 1éves, még 2 év garancia, közepesen felszerelt modell, ramot, vinyót hosszútávon majd lehet bővíteni, de már diszkrét vga-val szerelt. dokkolható, moduláris, strapabíró, jó minőségű modell.

    hpq 6510b - 160k - a 6910p-nél - kevesebb, mint 1 éves, több mint 2 év garancia. a konfig a vga-t kivéve átlag felhasználásra bőven elég. dokkolható, részben moduláris.

    TP T61 - 135k - kis esztétikai hiba, 1,5 év garancia, quadro vga, ami a későbbi tanulmányokhoz is bőven elég, a többi hardver átlagos használatra szintén bőven elég.

    dell latitude D630 - 140k - garancia kérdéses, de 1,5-2 év lehet hátra, átlagos konfig.

    és két TP T400 - 150k - ami kicsit hihetetlen ár. boltban nagyjából 2x ennyibe kerülnek.

    16core - 32thread - 64gb

  • adm

    őstag

    válasz Awalon #31184 üzenetére

    az N500 egy olcsó (120-130k) consumer modell, ami a maga kategóriájában lehet jó választás. de ha telepakolják drága alkatrészekkel (proci, vga) attól a minősége nem javul semmit. 200k-t már nem biztos, hogy szabad adni érte.

    a paviliont pedig nem munkára találták ki. eleget a lehet a hp topikban a melegedésről olvasni.

    16core - 32thread - 64gb

  • adm

    őstag

    válasz Awalon #31202 üzenetére

    0. 10 nap múlva derül ki, hogy egyáltalán felvették-e.

    1. ha felveszik min. 2 évig leköti a matek, a mechanika(fizika), és kézzel fog ábragyűjteményeket másolni, meg gépelemeket rajzolni. addig egy átlagos irodai gép is megteszi majd neki, pl egy 3-4 éves jó állapotú dothanos thinkpad T4*, hp nc6***. dupla annyiért pedig 1-2 éves T60/61, valamelyik dell latitude esetleg valamelyik régebbi NC-s/P-s hp. autocad-del ezután fog egyáltalán megismerkedni, az inventorral meg a többi cad/cam programmal meg jóval ezután.

    2. attól nem leszel jobb nővér, hogy veszel neki egy csillogó, műanyag, gamernek csúfolt notit, teletömve drágán adott és melegedő alkatrészekkel és ezekhez elégtelen hűtéssel. ami jó eséllyel elhasznált lesz, mire tényleg szükséges lenne egy notira.

    3. továbbra sem értem miért nem jó az asztaligép. azért kell dupla áron notit venni, hogy kéthetente tudjon otthon játszani 3 órákat? (ki lehet bírni anélkül is) vagy jegyzeteljen az egyetemen? (nemfog) ennyiért már egy jól bővíthető konfig kijön, egy közepes 22"-es lcd-vel.

    4. szintén nem értem, hogy egy használt, de jó állapotú 0,5-1,5 éves felsőkategóriás laptop miért esik ki. higiénia? töröld át tisztító kendővel. a tudat, hogy az öcséd 'ennyiér már' újat érdemel? jobban jár, ha nem tudja használni?
    hp 6910p
    TP T61, igaz kicsivel többért
    dell latitude E5400
    a legtöbbet kihozni a lehetőségekből nekem ezt jelenti.

    mod: érdemes lenne otiszt is megkérdezni. jó áron voltak szinte új TP T400-ai.

    [ Szerkesztve ]

    16core - 32thread - 64gb

  • T-unit

    őstag

    válasz Awalon #31202 üzenetére

    Hál Isten adm mindent leírt és ottvannak azok a "minőségi gép" linkek amiket szintén javasoltam volna ilyen célra,bár valóban szokott akadni olcsóbban is. Énis 1-2 évig az ég világon mindent kézzel rajzoltam bánkin,meg jobb sulikba több gépterem is van amikben ugyanúgy megtudtam csinálni cad rajzokat mint otthon PC-n is,szóval ugyancsak esetek legnagyobb részében semmi szükség nincs arra h +2-3kg-okat cipeljen be magával az ember fősulira.Pendrive részemről eddig is bármire elég volt azt csókolom. ;)
    ktommy91 : Augusztusig próbálj meg egy Thinkpadre összekaparni pénzt,pl. sl500 már boltba is szokott akadni 135k-ért ,aprón meg addig sztem bőven lesz szintén jó vétel,szemfülesenek és gyorsnak kell lenni,ha jól akarsz járni. ;)

    [ Szerkesztve ]

    üdv.

  • Mgeri

    tag

    válasz Awalon #31363 üzenetére

    Igen az MSI netbookjai tényleg jóak volt szerencsém egyet kipróbálni és a barátom(övét próbáltam ki) nagyon elégedett vele

    Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

Aktív témák