Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz csilcsi #48106 üzenetére

    A 7200-as HDD-k hangosabbak és melegebbek az 5400-asnál. Szerintem nem éri meg a meleg és vibráció miatt a 7200-ast választani. Én most cseréltem le a 2db 500GB/5400-asomat 7200-asokra, de megbántam, mert azóta meleg a touchpad bal oldala, a venti is gyakrabban kapcsol magasabb fokozatba, és csendes szobában (éjszaka) hallani a két winyó enyhe búgó hangját. Pedig jó minőségű Toshibá-kat tettem bele, előtte ugyanez volt csak 5400-asban. Teljesen hangtalanok voltak és nem volt meleg a gép egyik része sem.

    A régebbi High-End CPU jobb választás, nekem szintén ilyen van T9300,800MHz-es, és még mindig megveri a legjobb gépeket is 3D-ben a rendszerem, egy HP Dragon. A Core i5 és i7-eseket is, és nem alapgépeket, hanem a HP legjobb modelljeit (most fogom tesztelni az EliteBook 8740w-t Quadro FX2800-zal, meglátjuk erősebb-e a Dragonnál).

    VGA: természetesen 3D-re a HD4650 a nyerő, ez nem is kérdés. Én nVidia párti vagyok, mert szebb a képük és jobb a vezérő-felületük, pl. Digital Vibrance funkció. De a mostani notikban ebben az árkategóriában abszolút az ATI-k a legerősebbek.

    Sok Core2Duo CPU mellett van DDR3 ram, mert a CPU is 1066-os FSB-n megy.

    Az Intel GMA VGA-t felejtsd el, ha 3D-t is szeretnél. Nem véletlenül teszik sok gépben mellé a nagyobb GPU-t pl. az i3-as CPU-hoz, mert csak ezzel lesz igazi teljesítményed. Ha csak excel táblákat tologatsz, akkor arra elég. Meg a biztosítási ügynökök low-end gépébe is ;] Bocs, nem tudtam kihagyni.

    A Sony újraértékesítési programját nem ismerem, de a HP-t igen. Jó gépek új állapotban nagyon-nagyon jó áron, gyártói garanciával. Külföldön pedig normális gyári hozzáállással.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz kutyacsont #48116 üzenetére

    Játékra egyik sem igazán alkalmas.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz rekid #48121 üzenetére

    A G62 meg sem közelíti a 4000 pontot 3DMark2006-ban 1280x768-ban. Egy dv6-os Core i5-430M, GF GT320-szal csinál 4400 körül, most mértem egyet tesztelés miatt.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Kobe #48193 üzenetére

    Libria, neked nem a Magyarországon kínált gépek valók. Ezt már eddig is észrevehetted volna :)

    Kicsiny hazánkba általában nem jutnak el a legjobb modellek, ezt a HP esetében konkrétan tudom. Ezért, sajnos hiába jársz el a médiamarkecba (félreértés ne essék, nem anyanyelvem) és társaiba, nem fogsz olyan gépeket látni, amik megfelelnek. Keresgélj a teljes kínálatban, de ezeket itthon nehezebb megfogdosni. :D

    [ Szerkesztve ]

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Kobe #48207 üzenetére

    250 körül már nagyon-nagyon jó Paviliont lehet venni, persze nem az itthoni árakon. És nem is kell renew-nak lennie. Egy használható Core2Duo-s dv6 pedig már 160-170 környékén vehető renew-ban HD4650-nel, ami elég jóra sikerült GPU, főleg ennyi pénzért.

    Arra, hogy beszarjon a DVD, forró legyen a gép, szemeteljen a VGA, meghaljon benne az akksi, 3 év múlva is képes lesz bármelyik konzumer gép. Talán még többre is. :)

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Kobe #48210 üzenetére

    ezt megcáfolja az előttem lévő Sárkány, és az a 8 éves tapasztalat, amit a HP konzumer modelljei között eddig eltöltöttem ;)

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Zedroxine #48221 üzenetére

    Ha korrekt infót akarsz, akkor meg kell kergetni egy kicsit a gépet, és nézni, milyen mértékben merül. Legjobb, ha megvárod amíg tényleg lemerül. Haldokló akksiknál van olyan jelenség, hogy 30-40%-ig lemegy rendesen, aztán csatt és kikapcs.

    [ Szerkesztve ]

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Kobe #48239 üzenetére

    Remélem nem haragszol meg a véleményemért, de szerintem egy szomorú sztereotípia rabja vagy. Azért, mert egy gép konzumer, azaz nem irodai szürke hétköznapi felhasználásra készült, hanem a multimédia kihasználására is, és az otthoni emberi igények szerint, még nem feltétlenül rosszabb minőségű, mint az business. Nézz meg egy probookot és egy pavilion dv7-est pl. A probook siralmas...

    Persze mindkét családból vannak kiemelkedő modellek felfelé és lefelé is, de maradjunk az átlagnál. Jórészt a konzumer gépek elterjedésének köszönhetjük mi vásárlók, hogy emberi árakon vehetjük meg laptopjainkat. Valami attól lesz olcsó, mert nagy tömegben gyártják, és mert a versenytársak árharcban lenyomják az árát. Nem a gyártási költségek vagy a design számít igazán, hanem hogy mennyi az előre látható eladás, és mi a célszegmens. Ezért van az is, csak a másik oldalról, hogy bizonyos felsőkategóriás modellek árait mesterségesen tartják magasan. Mit szólna egy EliteBook vagy Envy tulaj, ha másnap megjelenne a gépe féláron? Nem örülne neki, pedig a gépe technikailag nem ér sokkal többet.

    Konkrét tapasztalatokat írtam le a HP topicban a két kategória csúcsmodelljéről, az összehasonlítást az elmúlt egy napban végeztem. Ha visszaolvasol ITT néhány tíz hozzászólást, látni fogod. Teljesítmény szempontjából az Elitebook nyert, gyakorlati szempontokból pedig a Dragon.

    Persze ez az én véleményem és tapasztalatom, nem akarom ráerőltetni senkire, de azt hiszem én is mondhatom magam profi felhasználónak, aki konzumer gépen dolgozik. És nem azért mert muszáj, hanem mert NEKEM ez a jobb választás.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Kobe #48243 üzenetére

    A gyári OEM win7-esek gépbe épített ára nem közelíti meg a 10e forintot sem, minden kereskedői haszon után. Egy hatalmas matricahengerről kerülnek le, aktiválni sem kell, stb-stb. Nem ugyanaz, mintha megvennéd a boltban. Ha egy gépet alkatrészeiből raknál össze, hihetetlenül magas lenne az ára. Ezért nem szabad azt hinni, hogy egy komponens kihagyásával annyit spórolsz, mintha megvennéd azt a komponenst külön.

    Más: szerintem jobban jársz, ha inkább 2-3 évre tervezel, és az ötéves ciklust megfelezed. A technikai fejlődés és a szoftverigények miatt mindenképpen. Ezért nem hiszem, hogy nagyon fontos tényező kell legyen egy gép öt-hat éves működésért szem előtt tartani.

    [ Szerkesztve ]

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Kobe #48249 üzenetére

    Tudom, hogy van élet a HP-n kívül is, de nem nekem. :D Én a HP-kban élek sok éve, és aki más márkáról kérdez, mindenkinek megmondom, hogy ne tegye, mert fogalmam sincs. Annyit tudok, amit a HP gépeivel megtapasztalok, ezekből merítve írkálok be ide mindenfélét. Leírom a jót és a rosszat is, de nagyon fel szoktam háborodni, amikor a konzumer kategóriát megpróbálják lehúzni a wc-n. Elég nagy butaságokat olvastam már itt, még komoly emberek tollából is sajnos. Talán már lecsillapodott ez a vihar, és tényleg nem szeretném újra kezdeni.

    A kereskedőkről alkotott véleményeddel egyetértek. Sajnos sok a rongyrázás, kevés a konkrétum. A vásárlók előtt fel kell építeni a cég imidzsét, és erre sok energia és pénz elmegy a te általad említett üzletekben. Nagynak hirdetjük magunkat, holott kicsik vagyunk, rosszak az áraink, és amikor valami jó áron van, az pont most fogyott el, vagy emelte meg a nagyker: duma-duma-duma.

    Mosolyogni szoktam az akciós újságokon, most pl. itt a madaras teszkó szórólapja, főoldalon 130-ért Compaq CQ62-essel. Apró betűkkel alatta, hogy a készlet erejéig. Kíváncsi lennék, vajon az akció első napjának délutánján lesz-e még belőle, illetve van-e egyáltalán. Pedig nem olyan egetverően jó az ára. Sajnos sokszor tapasztaltam azt, hogy egy jó vételnek hirdetett cucc eleve nem is volt a bótban, és az eladók csak mosolyogtak az elektroworldben, hogy én hülye ilyet keresek. Tudhattam volna, hogy csak parasztvakítás.

    Ezért van az, hogy ha veszek valamit magamnak - pedig profi IT-s kereskedő vagyok, ha minden igaz - megnézek egy ismert és megbízható boltot, pl. Ipon, és megrendelem. Még akkor is, ha a gipszjakab kft online áruházában 10-15%-kal olcsóbb. Ezzel sok bosszúságtól és felesleges köröktől kímélem meg magam, de ez nem mindig volt így, meg kellett tanulnom a saját káromon.
    Ha egy üzletben vagy kereskedőben kellemesen csalódok, akkor én évekig visszajárok hozzá vásárolni, még ha első ránézésre valami drágább is nála, mint ahogy azt hosszú utánajárás és bosszankodás után esetleg máshol olcsóbban meg tudnám venni. Pl. ezért nem járok nagykerekbe sem. Ha kell egy egér, megveszem az Iponban. Pont.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz USAnotebook #48264 üzenetére

    Bármilyen vásárlásnál vagy érdeklődésnél szerintem az első kérdés kell, hogy legyen: van-e raktáron, ha nincs mennyi idő alatt és milyen áron szerzik be. A válaszból le lehet vonni a következtetéseket, mert nem minden arany, ami fénylik.

    ui: ez már nem is biztos hogy off téma, hiszen a notebookvásárlásokhoz adunk tanácsokat :)

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz USAnotebook #48266 üzenetére

    Na pontosan erre gondoltam :)

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz plaschil #48270 üzenetére

    Engedd meg, hogy az USAnotebook mellé álljak. Mi bizonyos szempontból konkurencia vagyunk, de ennek ellenére meg kell, hogy védjem őket. A CHS mellett lévő kis üzlet első évei óta ismerem őket, és bár már régóta nem állunk üzleti kapcsolatban, tisztességes és korrekt cégnek tartom az USAnotebookot, a tulajdonosával és vezetőjével együtt.

    Állításoddal ellentétben jók az áraik. Általánosságban jók, persze a rengeteg gépből mindig lesz néhány darab, amit más olcsóbban kínál. Ez minden kereskedőnél így van. A kereskedelem képlékeny dolog, ami állandóan változik, sokan el sem tudják képzelni, milyen sebességgel és milyen hirtelen. LEHETETLEN mindenkit szemmel tartani és alámenni az árakkal, de ettől fontosabb, hogy felesleges is. Nem az a cél, hogy mindenki nálunk vásároljon (mármint az adott kereskedőtől), hanem hogy legyen egy stabil forgalom, ami az üzletet viszi, és nem megyünk 6 havonta csődbe, mint sokan mások. Ha jól szolgáljuk ki az ügyfeleket és korrektek vagyunk, évekig visszajárnak majd hozzánk, és ide küldik az ismerősöket is. Ez a magatartás azonban nem mindenkire jellemző.

    Az USAnotebook soha nem reklámozta magát itt, bár nincs régóta jelen a fórumon, de ez alatt az idő alatt többször kihangsúlyozta, hogy nem akar a saját kínálatából ajánlani. Én sem szoktam az enyémből, ezt valahol az itteni etikett diktálja.

    Sajnos nagyon mellélőttél ezzel a hozzászólással.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Gyuri16 #48272 üzenetére

    A 16:9 a trend már régóta, előtte évekig a 16:10 volt. Nem is tudom, hány éve nincs már 4:3-as új gép a piacon, én legalábbis nem tudok róla. Nehéz lesz találnod... :)

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Kobe #48280 üzenetére

    Szerintem félreértetted.

    A szaküzlet nem márkabolt. A márkabolt az, ahol a márka (pl. Samsung) mindenféle termékét árulják, és közben nagyjából egyikhez sem értenek, mert sz*rér-h*gyér alkalmaznak amatőröket eladói pozíciókban. Persze tisztelet a kivételnek, de én még kivételt nem láttam. Be kell menni egy autó-márkakereskedésbe, és beszélgetni egy "profi" eladóval. Természetesen itt is tisztelet a kivételeknek, mert vannak, de sajnos annyira legalja a színvonal általában, hogy elrontják a kevés hozzáértőről kialakítható jó véleményeket is.

    A szaküzletben EGYFÉLE termékcsoportot, ld. notebookokat árulnak, általában több márkát is. És sokkal jobban értenek hozzá a kis boltokban, mint egy nagy multiban. Sokkal-sokkal jobban. Ráadásul nekik érdekük a jó kiszolgálás, mert csak ezzel tudnak versenyben maradni, és mert a szakmájuk a hobbijuk is egyben. Ha megkérdezed vásárlás után 5 nappal, hogy miért fagy le a windóz, nem küldenek el a márkaszervizbe, hanem megnézik és megcsinálják a gépedet.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Nikyta #48281 üzenetére

    A CPU jó, a VGA közepes (jó az nvidia 9600gt, de már nem mai darab, és ha ddr2 ramja van, lassabb is lesz, de erős közepesnek mondható), a márka notebookban elég alapkategória.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz plaschil #48285 üzenetére

    Igazán örülök, hogy korrekt vagy és alacsonyak az áraid is. Ez jó, mert ha a kereskedők tartják magukat ehhez a trendhez, akkor a végén egy boldogabb jövő vár ránk, főleg, ha a fiatalok is ezen az úton indulnak el. ;) Nekünk sajnos évek kellettek hozzá, hogy mindezt a filozófiát megértsük és magunkévá tegyük.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Kobe #48352 üzenetére

    Olyan nincs, hogy műanyagból készült zsanér. Csak a burkolata lehet műanyag, a zsanér biztosan fém. Sokféle megoldás van, sok gyártótól, de műanyag az nincs.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz spyduck #48413 üzenetére

    JAJ! Spyduck, már megint kezded? :O

    Sírva fakadok ettől a konzumer-gép-szar-gép teóriától. Nem szabad elhinni! Általánosságban semmiképpen sem. Sok olyan konzumer gép van, amelyik jobb minőségű sok üzleti célra árult gépnél. Csak egy példa: az egyik legdrágább workstation modell képe gyenge a fekete kontrasztban és a látószögben, ebből a szempontból a legtöbb ma futó Pavilion, G62, CQ61, stb. megveri. Tehát NEM IGAZ, hogy gyengébb minőségű alkatrészekből áll a konzumer, a business meg a legjobbakból.

    A versenyképességben és rövid időre gyártsunk gépeket-ben egyetértek. Manapság a fogyasztási cikkeket nem hosszú távra gyártják. A cél az, hogy minél rövidebb időn belül minél többet vegyenek az ügyfelek. Elég csak megnézni az autóipart...

    A felhasználónak, aki nem vonaton ülve használja a gépét, és esetleg multimédiás környezetet is akar némi divatos dizájnnal, annak nincs szüksége üzleti modellre. Hacsak nem az tetszik neki. Én pl. most akartam lecserélni egy konzumer gépet egy workstationra (ami több, mint 2x annyiba kerül), és a kettőt összehasonlítva maradtam a konzumernél. Ízlések és pofonok.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz spyduck #48420 üzenetére

    Aztán pár év múlva rádöbbensz hogy a remek befektetési portfóliód kevesebbet ér, mint amikor kötötted. Láttam már ilyet, elég sokat. És nem biztos az sem, hogy az ember 15 évig albérletben akar lakni, amikor már családja és gyermekei vannak. Az albérletből bármikor kitehetnek, és ha egy szöget beversz a falba, biztos lehetsz benne, hogy az sem a tiéd, csak ideiglenes. Ráadásul nemcsak a befektetés kamatozik (elvileg), hanem emelkednek az ingatlanárak, gyengül a forint vásárlóértéke, stb-stb. Ez mind olyan kockázat, amit bele kell tervezni, különben nagyot lehet pofára esni és bukni.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz spyduck #48426 üzenetére

    Az ingatlan-befektetésben nem akarok vitába szállni, egyrészt nem itt a helye, másrészt majd meglátjuk 10-15 év múlva, kinek lesz igaza ;] Egyébként én úgy értelmeztem, hogy te nem ingatlanba fektetsz közvetlenül. Abba tényleg most érdemes, mert a béka s*gge alatt vannak az árak. 10 év múlva az is lehet, hogy már túl leszünk a köv. háborún, ezt senki nem tudja. Tehát nagyon nehéz megmondani, mennyit fog érni a most megtakarított forintod. Remélem - és ingyenes jótanács :D - hogy valami stabil valutában tartod a portfóliódat, és nem forintban.

    Mint mindig, én a HP Pavilion és konzumer termékcsalád védelmében állok ki mellettük. Egyéni vélemények nem befolyásolják jelentősen az eladásokat, nem azért írok, hogy a saját termékemet helyezzem előtérbe. Van ugye 8740w-m is, amiről leírtam a rosszat, pedig a gép darabja annyiba kerül, mint 3 dv6-os. Tehát megérné védenem ezt is, és ódákat zengeni róla. A helyzet az, hogy én a tapasztalataimat írom le. Ha rosszak lennének a Pavilionok, leírnám azt is, és persze nem velük foglalkoznék.

    1000+1-edszer is leírom: nem szabad azt gondolni, hogy a konzumer kategória rossz minőségű. Ezt csak a fanatikus business rajongók gondolják így, a valóság azonban más.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz adm #48429 üzenetére

    A fekete kontraszt azt jelenti, hogy mekkora a kontraszt a fekete közelében. Van ilyen fogalom, csak nem az interneten a googleban, hanem szakmai körökben. A fekete és fehér szín között megjeleníthető színek száma a kontraszt, mint paraméter. De ettől még nem lesz lineáris, hanem a skála bizonyos szegmenseiben lehet kevesebb és több is. ;)

    A feketének van az egyik legnagyobb jelentősége egy kijelzőnél. Amikor egy háttérvilágítású megjelenítőt (és más, nem felületi képalkotásút) nézel, a feketéhez alakul az agyadban összerakott többi szín is. Ezért van pl. az, hogy ha fehér vászonra/falra vetítesz egy projektorral, a fehér vászon lesz a kép alap feketéje a szemedben. Még ha egyébként a valóságban fehér is.

    Nagyon fontos, hogy jó legyen a fekete szín. Soha nem lesz 100%-os, hiszen olyan csak a barlangok legmélyén létezik, amikor a fluoreszkáló baktériumok is lekapcsolnak :) Mivel 100% fekete nincs, ezért fontos a fekete közelében megjeleníthető színek száma, azaz a fekete kontraszt. Ha egy kijelzőnek rossz a feketéje, akkor (mivel általában világos alapon fekete betűket nézel rajta) jobban fárasztja a szemet, még ha is eltekintünk a rosszabb minőségű képtől. Aki azt mondja, hogy egy majdnem 900 ezres notebooknál ez elfogadható, hát nem tudom, az már tényleg fanatikus. Főleg azért, mert ez egy workstation, azaz munkaállomás, amit napi sok óra használtra terveztek...

    ui: vannak jó feketével rendelkező matt kijelzők is. Pl. legutóbb a kis HP Mini-ken láttam matt kijelzőn szép képet.

    [ Szerkesztve ]

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Kobe #48502 üzenetére

    Hát, szeretném megköszönni a hülye, illetve nagyon hülye jelződet, így látatlanban is. Ezzel sajnos nem minket, konzumer gépeken élőket (nem a pénztárca vagy kényszer miatt, hanem mert EZT választottuk, ez tetszik, és meg vagyunk elégedve velük), hanem magadat jellemezted. F*ngod sincs arról, hogy lehet egy konzumer gépen éveken keresztül minden nap 8-10 órát dolgozni, filmet nézni, játszani, stb-stb, de azért bátran hülyének nevezel mindenkit, aki ilyet tesz. Nem tudom, mekkora kaliber vagy, de hidd el nekem, nagyon komoly emberek nagyon komoly üzleti feladatokat is végeznek konzumer gépekkel. Ha mindenki csak fele olyan hülye lenne, mint azok, akiket én személyesen ismerek és Paviliont vagy HDX-et használnak profi feladatokra profi módon, akkor nem születnének ilyen ökörségek egy hozzászólásban.

    [ Szerkesztve ]

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Magnum_ #48545 üzenetére

    Nem tudom, de a lapozófájl kiiktatására pl. tökéletesen alkalmas. Nekem csak 4GB-om van, de nem használok lapozófájlt, gyors is a kíndóz rendesen. 1-2 alkalommal viszont muszáj bekapcsolni, mert kevés a 4GB. Ha 8 lenne, biztos nem kellene.

    Az Envy15-ben 8GB van, de a gép maga egy százassal drágább. Néztem a RAM árakat, hogy felbővítsem az enyémet is, de horror, lemondtam róla.

    [ Szerkesztve ]

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Kobe #48901 üzenetére

    "Nomeg a minőségről is sejtet valamit az, ha a gyártója is csak 1 évig hajlandó kezességet vállalni érte"

    Most akkor hogy is van ez? :F

    Inkább Acert egy év garival, mint HP-t? Jó tanács... :O

    [ Szerkesztve ]

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz zsolt19900 #49687 üzenetére

    Csak a saját gépeimről nyilatkozhatok, de 99%-ban teljesen karcmentesek, még a gyári védőfólia is rajtuk van. Nyilván meg kell nézni vásárlás előtt, ha biztosra akarsz menni.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz pumukli23 #49924 üzenetére

    Kb. egyetértünk, de annyit még elmondanék, hogy érdemes döntés előtt megnézni a gépet élőben. CSAK ekkor derül ki, hogy új gép-e, azaz megmaradt készlet, vagy használt, bemutató/javított darab. Az értéke szempontjából nagyon nem mindegy, mert nem csak az számít, meddig érvényes a garancia, hanem a gép állapota is. Ha hónapokat ment valahol bekapcsolva, akkor a kijelző, akksi, és minden alkatrész már sokat öregedett egy újhoz képest. Az ebből eredő hibák pedig lehet, hogy csak gari után lépnek fel, ami már eléggé zsebbenyúlós dolog lehet.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz leonel #49972 üzenetére

    dehogynem ;)

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz Zanik #50176 üzenetére

    Alapvetően egyetértek a véleményeddel. Vannak maximalisták, akiknek a lehetőség kell, hogy minden ott legyen. Kompromisszumok nélkül.

    A magyarországi support az balkáni. Ezért lett volna érdemes előtte körbenézni, érdeklődni róla, háttértárról, stb. Utólag már köpönyeg.

    Az SSD-vel viszont nem értek egyet. Nekem két hdd-s gépem van, vettem is volna bele ssd-t már régen az első helyére, de az ssd topicban és sok más helyen előtte körbenéztem. Kb. 1-1,5 órát foglalkoztam aktívan a dologgal. Ez arra volt elég, hogy nem kell SSD. Fogyasztás abszolút nem érdekel, csak a sebesség. Tárhelyben sincs hiány, mert van mellette 500GB második HDD, vagy 640, amelyiket akarom. Van egy eSata dokkolóm és vagy 10 saját winyó itt a fiókban, tehát ha kell, van mihez nyúlni. Az SSD-t azért nem vettem meg, mert azt láttam a live tesztekben és felhasználók hozzászólásaiban, hogy nem hozza a várt eredményeket, értékeket, és hónapról-hónapra romlanak a meghajtók átviteli paraméterei.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz #95590400 #50183 üzenetére

    Lehet, hogy beleestem abba a hibába az SSD-kel kapcsolatban, hogy mások véleményére hallgattam... lehet kipróbálok egyet élőben, mert az mégiscsak más.

    Egyébként nem a tönkremenetel volt a gond, mert nem mentek tönkre, hanem a sebesség csökkenése. Igaz, ezt tesztekkel mérik és támasztják alá, nem tudom, a valóságban mit jelent, észrevenni-e. Az tény, hogy akivel eddig beszéltem SSD-ről, mindenki ajánlotta. Még olyan is, akinek ugyanilyen gépe volt, mint nekem.

    Azt hiszem beújítok egyre, és meglátjuk :)

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz ricochet #50280 üzenetére

    Szerintem megéri, jó áron adják, a proci is jó benne.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz rii #50290 üzenetére

    Saját tapasztalatom szerint a HP G62-nek és az új dv6-3000 szériának jó képe van. Egyébként a Compaq CQ61, ami árban sokkal lejjebb van, is nagyon jó a képe. A kategóriájához képest is, és egyébként is.

    Most is installálok egyet itt mellettem (dv6-3040ez), és mind a függőleges, mind a vízszintes betekintési szöge elég tág, nem mennek el a színe, nem lesz inverz a kép, nem feketedik be a fehér, stb. Ahhoz, hogy a fekete inverzzé váljon, a normál, átlagos használathoz való szögbe nyitott kijelzőt a billentyűzet síkjából kell néznem.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Aktív témák