Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • irhejja

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném lecserélni a jelenlegi ASUS VS248H monitoromat valami 144 Hz-es "gamer" monitorra. Maradhat a 24 inch, 1080p felbontás.

    Egyelőre az ASUS VG248QE és az LG 24GM77-B között vacillálok... Szerintetek melyik lenne jobb választás? Illetve ajánlotok-e mást esetleg?

    Kb. 100 000 Ft a büdzsé.

  • Ditoo0225

    aktív tag

    Sziasztok. Melyiket ajánlanátok jobban ?

    LG 24GM77-B
    ASUS VG248QE
    ACER GN246HLBbid

    A 3D része annyira nem érdekelne. Kezelhetőség, extra funkciók, képminőség ami elsődleges lenne . Köszönöm előre is :)

  • Prosector

    addikt

    Aki 24"-os, 144 Hz-es monitort akar venni: az LG 24GM77, sztem teljesen jo vetel.

    Tegnap vettem egy ilyet, nagyon gyors.

    BF4 multit tolom, nem is igazan tudom leirni a kulonbseget. Olyan szinten "smooth" lett a jatek, h az elképeszto. Nem gondoltam volna, h ennyit szamit a 144 Hz, ez az elso ilyen monitorom.

    Most 88k.

    Tobbet az eletben nem jatszom 60 Hz-en.

  • temerole

    csendes tag

    Szevasztok!

    Szerintetek melyik monitor érné meg jobban?

    LG 24GM77
    Acer GN246HLBbid
    AOC G2460pqu

    Mindegyik kb egy árkategória, így nehéz a döntés.
    Van-e valakinek tapasztalata ezekkel a monitorokkal kapcsolatban?

    Játékra lenne nagyrészt!

    Előre is köszi a segítséget!

    Temerole

    UI: Egy "régi" LG Flatron W2242T-t váltana, aminek sajna kiment a háttérvilágítása.

    [ Szerkesztve ]

    "Az élet egy játék, eléggé zord, de a grafikája nagyon ott van :D"

  • Franklin

    addikt

    válasz ЯΞD #61955 üzenetére

    120 Hz-es már nincs, kifutottak.

    Mennyi a kereted rá? IPS legyen vagy jó a TN is?

    A legolcsóbb 144 Hz-es monitorok 80-100e Ft körül vannak, persze TN panellel és G-Sync/Freesync nélkül:

    - ACER GN246HLB
    - ASUS VG248QE
    - BENQ XL2411Z
    - AOC G2460PQU
    - LG 24GM77

    [ Szerkesztve ]

  • light0416

    tag

    Sziasztok!

    Most vettem egy LG 24GM77 monitort, eddig egy TN+LCD monitorom volt, az normális hogy hosszú állítgatások, illetve ICC profil beállítása után is nekem valamiért nagyon világosnak tűnnek a színek? Eddig se volt IPS monitorom, a LED ennyire világosabb? Olyan mintha minden szín valamiért világosabb lenne.
    Valakinek erre van ötlete?

    Köszi!

    Iphone 14 pro

  • unrealnoise

    senior tag

    Én még mindig tartok az IPS monitoroktól. :)
    Nekem a valós magasabb frissítési ráta fontosabb, mint az, hogy valamivel szebbek a színek. (de ahogy olvasom, vannak gyengéi ebben is a technológiának.)

    Most ezt néztem ki: LG 24GM77-B

    Szerintem nagyon jól néz ki, "sokat tud", viszonylag jó áron adják, és 72 óra zéró pixeles garancia. :)
    Sokat nézegettem mit lehetne kellene, de ez nekem nyerő lesz most.

    TV-zni ott a plazmám, ez jó lesz FPS-ezni, vagy szimulátorozni. :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • CosmoBacsika

    tag

    válasz jamarkus #65106 üzenetére

    Újonnan vásárolva a létező legolcsóbb 144-es monitor az AOC G2460PF. (ez ugye freesync-es is). Ezen a szinten van a kis predator is, valamivel drágábban meg már ott van az ACER XF240, LG 24GM77.

    Újonnan nem úszod meg 76.000 alatt.

  • petivarga88

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségetek kérni a leendő monitorom kiválasztásában. A monitor elsősorban programozás, videóvágás, fotószerkesztés (elsősorban erre lenne használva) és játék (nem vagyok gamer, maximum napi 2 órát játszanék vele) céljára lesz használva.

    A tesztek alapján a leszűrt monitorok a következők:

    1. Dell UltraSharp U2515H Monitor - WQHD; 60 Hz; IPS panel; válaszidő: 6ms; ára: 110k
    2. BenQ XL2411Z Monitor - Full HD; 144 Hz; TN panel; válaszidő: 1ms; ára: 92k
    3. Asus VG248QE Monitor - Full HD; 144 Hz; TN panel; válaszidő: 1ms; ára: 90 k
    4. LG 24GM77 Monitor - Full HD; 144 Hz; TN panel; válaszidő 1ms; ára: 88k

    Azt nem tudom eldönteni, hogy IPS panel megéri-e az árát a TN panelesekkel szemben (tesztek alapján ezek a TN panelesek igen jó ár/érték arányban vannak és a színhűségük is megfelelő).
    Emellett az is kérdéses, hogy a 144 Hz mennyivel látványosabb, mint a fenti 60 Hz-es modell.
    Továbbá a válaszidőben sincs nagyon összehasonlítási alapom, nem tudom, hogy a 6ms mennyire látványosan lassabb mint az 1ms.

    Ha ezekre tapasztalatotokkal tudnátok válaszolni, nagyon megköszönném!

  • DonShade

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretnék monitort vásárolni, de tanácstalan vagyok... Rengeteget olvastam monitorokról, lett is egy szimpatikus (LG 24GM77), de TN paneles így elvetettem.
    Ami legyen benne: IPS panel,FHD, 144Hz, HDMI.

    100K-m lenne rá !

    Köszönöm a válaszokat előre !

  • exelennnt

    csendes tag

    Sziasztok .

    Nagyon kezdő , új vagyok ebben a témában , türelmeteket kérem :B :D

    Monitort szeretnék vásárolni , kifejezetten játékokra , legfőképpen Online Multiplayer FPS játékokra ( CS:GO ) persze mellette szeretnék GTA V , újabb szebb játékokkal játszani.

    Amit szeretnék a monitortól :
    24"
    1ms
    1920x1080 ( nem kell 4k monitor véleményem szerint , nekem CS:GO nál inkább a kisebb válaszidő számít . )
    Szeretnék 144 Hz-s monitort , persze ha azok olyan horror áron vannak akkor elég a 60 Hz is.

    Amikkel nem vagyok tisztában : IPS panel , csatlakozók stb.

    Keret a monitorra maximum 80 - 85 e Ft.
    Amiket eddig én nézegettem : Asus VG248QE
    BenQ RL2455HM
    Acer Predator GN246HLBbid Monitor 24"
    LG 24GM77-B 24" LED Monitor.

    Ezek közül valamelyik jó lenne vagy ennyiért ( 80 - 85 ért ) lenne esetleg jobb is , vagy olcsóbban ilyen monitor?

    A gép :
    i5-6600
    MSI B150M Night Elf
    16GB DDR4 2133 MHz
    MSI GTX 970 4GB
    Zalman Z9 Neo

    Segítségeteket előre is köszönöm !

    [ Szerkesztve ]

  • Franklin

    addikt

    válasz richard0135 #69010 üzenetére

    Jó lenne tudni milyen vga-d van, mert pl. az az AOC freesynces, amit nvidia kártyával nem tudsz kihasználni.

    Szóba jöhető modellek még:
    ACER XF240H (freesync)
    ACER GN246HL
    LG 24GM77

  • Franklin

    addikt

    válasz 4264adam #69460 üzenetére

    Mivel Nvidia kártyád van, ezért ha Adaptive Sync-et szeretnél használni, Gsync-es monitort kell venned.

    Ha nincs rá keret, akkor sima 144 Hz-es monitort vegyél (pl. LG 24GM77). Ekkor viszont figyelni kell az fps-re, hogy ne menjen 144 alá, ami GTX 960-nal nem lesz könnyű, sok effektet ki kell majd kapcsolnod.

    144 Hz + Freesynceset is vehetsz, bár nem fogod tudni kihasználni, de nem kerül többe, mint a sima, és később jobban eladható (pl. ACER XF240H).

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    AOC G2460PF-ról tapasztalat valakinek? Esetleg LG 24GM77-B-ról? Utóbbi megér +6ezret?

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Franklin

    addikt

    válasz Synthwave #70281 üzenetére

    Esetleg egy LG 24GM77? 90e korul van.

    Tobbi Quake pro milyen monitoron tolja?

  • d.szabolcs

    csendes tag

    Sziasztok,
    A véleményetek kérném ki g-sync-es gamer monitort szeretnék venni, természetesen nvidia kártyám van.
    Csak én nem értek hozzá melyik márkából , milyen típust szabad megvenni.
    LG 24GM77144 hz ez a monitor tudja a g-syncet? Vagy ez FreeSync-es?

    Tudtok ajánlani olyan g-synces monitort ami árban is és tudásban is jó?

    [ Szerkesztve ]

  • Franklin

    addikt

    válasz catoka #70653 üzenetére

    Két lehetőséget látok, vagy egy 60 Hz-es IPS 50e körül, vagy egy 144Hz-es TN 80e-ért.

    Előbbi pl. LG 24MP48, utóbbi pl. AOC G2460PF, LG 24GM77.

  • Saradomin

    csendes tag

    Sziasztok!

    2 monitor között vacilálok....

    Fő szempontok:
    - 144hz
    - TN (mert IPS 144hz drága)
    - 24" (mert 27"-hoz kell WQHD)
    - FHD (mert 1440p gaminghez több kéne mint egy gtx1060)

    1, Acer Predator XB241H [link]

    130k

    2, LG 24GM77-B [link]

    80k

    Nem tudom, hogy megéri-e a 50k felárat az Acer?!

    Amivel jobb az a Gsync és a designe. (meg most adnak hozzá BF1-et :DD )

    Főleg FPS játékokra kellene, de azért szívesen játszanék újabb játékokkal is. (emiatt félek, hogy csak TN paneles :( )

    Előre is köszi a válaszokat!

  • Franklin

    addikt

    válasz csibuka85 #74433 üzenetére

    Két irányba indulhatsz el, 144 Hz vagy 60 Hz. (G-sync sajna felejtős, 130e Ft alatt nincs)

    Ha 144 Hz, akkor a 80-100e Ft-os keretbe csak full HD felbontás fog beleférni, ami Geforce 1080-hoz talán kicsit kevés. De legalább stabilan fogod tudni tartani a 144+ fps-t.

    Példák: 24": AOC G2460PF, LG 24GM77, ACER XF240H, BENQ XL2411 - 27": AOC G2770PF

    Ha ki tudnál köhögni 113e Ft-ot, akkor szóba jöhet az AOC Agon AG241QX, ami WQHD felbontású.

    Az eddig felsorolt modellek mind TN panelesek, válaszidejük 1 ms.

    Ha megelégszel a 60 Hz-cel, akkor jóval nagyobb a mozgástér, 100e Ft-ba rengeteg modell belefér, TN és IPS panelesek egyaránt.

    Példák
    IPS 24" full HD: ASUS VZ249H, DELL P2417H
    IPS 27" full HD: ASUS VX279H, DELL P2717H
    IPS 24" WQHD: ASUS VX24AH
    TN 24" full HD 1ms: AOC G2460VQ, BENQ RL2460
    TN 27" full HD 1ms: ASUS VS278Q, BENQ RL2755

  • T1k3

    tag

    CS:GO-ra melyiket ajánlanátok leginkább?
    A listán a következő volna, random sorrendben: BenQ XL2420Z, BenQ XL2430T, AOC G2460PF vagy LG 24GM77-B?

    "Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

  • PAUBEN

    tag

    Üdv!
    Melyiket vegyem ezek a monitorok közül? Játékra használnám Bf1 , CSgo , h1z1 kotk stb// pc és xbox one ra

    BENQ XL2411

    ASUS VG248QE

    ASUS MG248Q

    LG 24GM77-B

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    Bedobom ide is, hátha valakit érdekel.

    Meggyütt az LG 24GM77.

    3,5 hónap kutakodás, utánamászás, olvasgatás után végül erre esett a választás. Ahány (hozzáértőbb) helyen néztem internetszerte, mindenhol mindenki - Kvékereket beleértve- csak dícsérte. Ahogy elnéztem, ez nagyon kevés monitor fegyverténye.

    Kezdjük az elején; saját használatra 1995-től egészen mostanáig kizárólag CRT-t nyúztam. '96 óta Kvékerkedem, az utóbbi 10 évben már kicsit komolyabban és nem akaródzott váltani katódsugárcsövesről.
    Persze érthető; top-notch színek, effektív zéró input lag, magas frekik - ebben a játékban pedig a vajsima akció kb. mindennél fontosabb. Hatványozottan. Mivel low res-en játszom (640 x 480), még magasabb frekiket ki lehetett súvasztani a moncsikból - egy ideig 160, ill. 200Hz-en is próbálkoztam.

    Persze volt alkalmam tesztelni különféle LCD-ket, olcsóbbakat, drágábbakat, TN-t, IPS-t, VA-t, de a 144Hz-esek kivételével mind olyan volt, hogy a játékban az első fix 90°-os fordulás után legszívesebben a falon keresztül tessékeltem volna őket az udvarra, paneltípustól függetlenül. Némelyiknél már desktopon is húztam a számat, miközben a szememmel az egérpointer mozgását követtem.
    Túlzásnak hangzik, pedig nem az - játékban ANNYIRA szembeötlő a különbség a 60 / 75 <-> 144 között, hogy egyszerűen nem is értem azokat, akik ezt nem látják, nem érzik.

    A drágább, nem-144Hz-es IPS-ek ehhez egyszerűen lassúak, hiába vannak szép színeik, az olcsó (és 60 / 75Hz-es) TN-ek meg mindenhogy a kukába valóak, ha nem böngészés, iroda, körökre osztott játék vagy lightos filmezés van terítéken. 144-es IPS-t még nem próbáltam, de válaszidőben egy kicsit még azok is le lesznek maradva - és az ár is teljesen más tartományban van.

    A 144-es TN-ek zöme böszme színekkel rendelkezik vagy valamilyen egyéb hiányossága van (gyenge kontraszt, túl sok fényerő, kevés csatlakoztatási lehetőség, vacak talp, amit csak akarsz), bár nem-ergonómiai szempontból általában a színeket vagy a mozgási elmosódás kiküszöbölését érheti komolyabb kritika. A valós input lag ezeknél is variálódik, és bár esetenként kompromisszumokat kell kötni, azért túlnyomórészt használhatóak.

    Ennek az LG-nek már a dobozból kivéve is meglepően korrekt színei vannak, annak ellenére, hogy TN-panelról beszélünk. Nincs az a washed-out színkép, mint ami pl. a BenQ XL2411-es szériára notóriusan jellemző.
    Több oldalról hallottam, hogy ez a kis LG egy rendes kalibrációval akár még belépőszintű (hobbi) fotós monitornak is megteszi (bár csak ahhoz drága és ennyiért találni a célnak jobban megfelelőt).
    Persze egy ilyet nem a PS-mágusok fognak vásárolni - viszont, ha a játék és filmezés mellett néha okosba elindul egy-egy képszerkesztő program, nem fog cserben hagyni, pláne ha rendesen bekalibráltatod.

    A szubjektív véleményem, hogy ilyen színekhez TN monitoron még nem volt szerencsém - mindez kalibrálás nélkül, csak egy kis OSD-ben való turkálást követően. Ez különösen kellemesen érintett, hiszen ez a kijelző nem erre való. Mármint nem a 865,96 %-os Adobe-színtér villogtatására.

    A másik, hogy a különféle képjavító / képmódosító / blur reduction / whatever technológiák mellett (Black Equalizer, DAS, Motion 240, Super Resolution+) a valós input lagja 10 ms alatt van.
    PWM-mentes, szóval nincs villódzás, sok órás használat után sem égeti ki a retinám.
    Kicsit meg is lepett, hiszen eddig nekem fordítva működött ez a dolog, az emberek nagy többségétől eltérően; pont, hogy a korrekt CRT moncsiktól nem folyt ki a szemem, míg az LCD-k - paneltípustól és ártól függetlenül - 90%-ban kaparták az üvegtestem tövét. Mivel naponta legalább 8-10 órát gép előtt ülök (változó fényviszonyok mellett), számomra a szembarát megjelenítés meglehetősen fontos tényező.
    Ez eleddig jelesre vizsgázott.

    Ideje rátérni a medvére; Quake Live @ 640 x 480 | 4:3, 144Hz, DAS on, Motion 240 off és az egér ISZONYAT harapós. Angol oldalakon ezt úgy írnák, hogy "snappy", "perfect connected feel". És itt jön ki igazán, hogy miért kerül annyiba, amennyibe; a monitoron fix 250 fps-sel pörgő akció vajsima, semmi érezhető késés (ez tőlem nagy dícséret, hiszen baromira háklis vagyok a mindenféle lagokra, késésekre, dropokra), nulla screen tearing vagy szellemkép. Az ember elfelejti, hogy nem CRT-t néz.
    Érzésre talán még jobb is, hiszen a 144Hz teljesen natív, nem kell semmivel babrálni, abszolút természetesen hat. Nem hittem volna, hogy valaha ilyet mondok.
    Persze a CRT-love megmarad, de azért ez a cucc éri a pénzt. Minden forintot. Már ha fast-paced játékot akarsz játszani és LCD-t szeretnél. Mindenesnek (értsd, ahol a játék nem egy kifejezetten fontos szempont) is jó, bár ahhoz kissé drága - ott valószínűleg jobban jársz egy 60 Hz-es Dell IPS-sel, 15-20 ezerrel olcsóbban. Viszont ha fő profil az FPS / RTS, és szoktál is időt szánni rá (és / vagy szereted, ha a desktopon gyönyörűen siklik a kurzor), akkor nem kérdés, hogy LG. Mondjuk engem még casual gaymingkedés közben is sírba rakna a 60 / 75 Hz, de mindegy.

    A másik, ami nagyon szimpatikus benne, az a rengeteg csatlakoztatási lehetőség; DP, DVI-D, D-Sub, 2 x HDMI, audio jack és 2 x USB 3.0. Nagyon kényelmes és sokoldalú. Ennek köszönhetően a PS3-at sikerült az asztalra költöztetnem a TV elől.
    A hangkártya aljzata sem maradt kihasználatlanul; ebbe csatlakoztattam a fejest, így egy egyszerű bemenetváltással (ne a monitor ossza a hangot, hanem közvetlenül a hangkártya) tudom használni. Ezzel együtt ergo a fadobozos hangfalakról szólhat a PC (@ DisplayPort) és a PS3 (@HDMI) is a monitoron keresztül, de ha fejhallgatót akarok, akkor sem kell semmit ki-be dugdosni a gépből.

    Az összeszerelési minőség is rendben van, megvan a bizonyos LG-termékekre jellemző "masszív érzet", anyagból van a cucc. Az oldalát még fel is boja kicsit a piros műanyagbetét, a panel szellőzése is kielégítőnek tűnik, ill. a különféle aljzatok feliratozva vannak fehérrel, ami egy kellemes adalék.

    A talp / állvány segítségével a panel pozíciója is kellőképpen testreszabható, masszívnak hat, a pivot pedig barátságos adalék, ha valamikor hosszú dokumentumokat támad kedvünk írni / olvasni.

    Az OSD-je egyszerű, de nagyszerű. Sok beállítási lehetőség és teljesen intuitív vezérlés; a multifunkciós mini-joystick használata nagyon adja magát, nincs vergődés, hogy mit-hogy-miért-merre nyomjak. Külön piros pont, hogy az állapotjelző LED-et is ki lehet kapcsolni.

    A doboza meg van pakolva minden jóval (kábelek). Kicsi üröm az örömben, hogy ha ki akarjuk használni a monitoron lévő jack aljzatot ÉS a 144Hz-et, a DVI-D nem fogja vinni a hangot, ezért a DP-kábelt külön kell megvásárolni - de ennél nagyobb problémánk ne legyen soha. A cuccos hátulján amőgy van egy felcsavarozható kábelelvezető műanyag clip is.

    Igazság szerint csak azért nem hallasz a monitorról állandóan, mert egyszerűen nem igazán volt marketingelve, ergo kevés emberhez jutott el a híre, hogy ilyen is van. Kategóriájában mindenki csak BenQ-t, ASUS-t meg Acer-t lát a csapból folyni, szóval nem csoda. Mostanra meg már ugye a gyártás is leállt, szóval..

    3 év gari a standard, ill. 72 órás LG pixelgarancia is jár hozzá alapból.

    Egy apróság; örülnék, ha megoldható lenne, hogy a képet offoljam, de DP-n keresztül a hang továbbra is szóljon. Lehetséges ez?

    tl; dr: Eddig kifejezetten elégedett vagyok. Remélem, hogy még nagyon sokáig ezt fogom használni.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • smiti

    addikt

    válasz Synthwave #76047 üzenetére

    Az a baj, hogy még nem láttam ilyen monitort és az ismerősi körömben sincs. :( Mik lennének az ajánlottak? Mondjuk az LG 24GM77 :DDD ? Pont valamelyik nap néztem, hogy mi a fene kerül ~80k-ba egy 24"-os monitoron. :Y

    Ezeddig meg mindenki azt mondta, hogy a WQHD felbontást kell venni.

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz smiti #76157 üzenetére

    Ugyanezt nézegettem a vásárlást megelőző héten (már nagyon nem tudtam mit kezdeni magammal ;]) , mert egy helyen egy árban volt a 24GM77-tel.

    Anno még pontokba is szedtem az ahhoz viszonyított előnyeit, hátrányait. Bedobom ide neked is.

    +:
    -nagyobb hasznos képterület
    -kép-a-képben funkció, ha több bemeneten van rajta (ablakban fut a PS3, miközben IRC-n anyázok etc.)
    -még jobb színek (IPS panel, 99% sRGB színtér, belépős fotómonitornak is szokták ajánlani)
    -OSD-n keresztül 14 féleképpen lehet szektorokra osztani a képet, hogy ablakokat rendezz
    -FreeSync
    -beépített 2x5 W hangszóró (mondjuk ez majd' tökmindegy, de van, meg azt mondják, hogy ANNYIRA nem is siralmas)
    -újszerű élmény (ellenben neked a 144Hz is elég újszerű lenne : >)

    -:
    -nyomorult 60Hz (AMD FreeSync-kel 75Hz, de ugye nVidia-m van, meg a FS különben is plusz input lagot jelent), nem pedig ultrafolyékony 144Hz
    -nagyobb input lag
    -az állvány magasságát nem lehet állítani, ergo fixen olyan magas, amilyen - kivéve, ha VESA-t használsz, de az meg plusz költség
    -az egész monitor gyökkető piano finish fényes műanyag, ami gyűjti a port és az ujjlenyomatokat, mint az állat
    -kevesebb csatlakoztatási lehetőség

    Ebben is van valami "gayming mode", DAS, Black Equalizer.

    Aztán győzött a konvencionális képátló és a 144Hz - és miután már pár órát lődöztem vele, megbánás nincs. : >

    Egy ilyet viszont bevállalnék másodmonitornak.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • AxBattler

    félisten

    válasz Synthwave #76212 üzenetére

    Korrekt leírás az LG 24GM77-ről, szimpi monitor. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Szalen94 #76246 üzenetére

    Inkább a 80-90-re gondoltam, hogy duplázd meg, nem a ~60-ra. (Sajna.)

    Az a baj, hogy az igényeid ideálisan pont egy olyan sávot fednének le, ami tudtommal nem nagyon létezik; mármint az 24" 1080p 144Hz IPS (javítsatok ki, ha tévednék). 27" 1440p-ből már van ilyen.

    Így igazából három választásod marad;

    1) valamelyik jóféle 24" 1080p 144Hz TN -----> 80-100k között, szerintem teljesen korrekt eredményt kapsz. Lehet drágábban is, de imo nincs értelme. Amit ajánlottam LG 24GM77 pl. tényleg nagyon patika. Most jellemzően 80-82 ezer pénzért megvásárolható, ami ebben a kategóriában még kifejezetten olcsó. Vagy ott van mondjuk a FreeSync-es + multimédiás Iiyama G-MASTER GB2488HSU-2, 5-10 ezerrel drágábban (én maradnék inkább az LG-nél, de ez is egy jó kis opció).

    A következő, amivel még érdemes lenne itt foglalkozni, az a BenQ XL2430T / BenQ ZOWIE XL2430 (ugyanaz a kettő), ami minden, mi szem-szájnak ingere 144Hz-TN fronton, de durván 125 ezerbe kerül és ANNYIVAL nem ér többet (és az LG színei talán még mindig jobbak, gyakorlatilag csak 1-2 kényelmi funkcióval tud kevesebbet - és 40-45ezerrel (!) olcsóbb, szóval..).

    2) ASUS MG279Q (27" 1440p 144Hz IPS) -----> olyan ~180k körül kapható (pl. Brekkék, X-Com).
    Most Brekkéknél amúgy (Oázis Computer) pl. akciós 170k-ért az Acer XF270HUAbmiidprzx is (az is ilyen monitor), bár én talán az ASUS-felé hajlok - igaz az Acer-es 5 év garancia elég csábító.
    Szóval a lényeg, hogy ez az opció legalább 170-180k-ba fog kerülni újonan, viszont lesz 144Hz-en IPS-ed, meg 27"-on WQHD felbontásod. Persze egy 144-es TN-nek még mindig jobb lesz valamivel a válaszideje, de ezzel már szerintem lehet élni.

    3) Veszel valami 60 / 75Hz-es 1080p IPS-t, ami mindenre való, csak online FPS multiplayerre nem, ergo lánctalppal mész Nürburgringre. Talán még el is leszel vele (eh..,), de az első alkalommal, amikor valakinél valahol meglátsz egy 144Hz-es TN-en futni egy játékot, amit otthon is nyomsz, elsírod majd magad - és nem épp örömödben. ;]

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Csacse

    tag

    Sziasztok!

    Ezt a három monitort néztem ki

    AOC G2460PG
    LG 24GM77
    Asus VG248QE

    Fps játkra kell így 144hz re gondoltam
    jó lenne a szinhűség is de nincs 200e em egy monitorra (IPS 144hz)

    Melyik a jobb illetve megéri e az árát vagy van ennyiért jobb is?

    köszönöm a segítséget.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Csacse #76444 üzenetére

    Nemrég jutottam hozzá a 24GM77-hez, egy kis user meglátást ide is biggyesztettem:

    Ez a poszt szinte neked szól (itt az AOC a G2460PF, de a másik két monitor az, ami a kérdésedben is van): [link].

    Szaúval ugye az az AOC, amit te kérdeztél, az a PG, nem a PF (ami a FreeSync-es verzió, mindenféle csati.extrával, kb. 60%-os áron a PG-hez képest) ami G-Sync-es és uszkve 35-40 ezerrel kerül többe a másik kettőnél. Képminőségtől nem fogsz hasra esni, az input lag zsír, kevés csatlakoztatási lehetőség (monitordugaszok közül csak DisplayPort, oszt jónapot). Szerintem sehogy sem éri meg a többletkiadást.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • etejedu

    őstag

    válasz Synthwave #76462 üzenetére

    Szia!
    Pár napja megvettem a monitort! (LG 24GM77)
    Hát mikor megláttam a színeket majdnem elsírtam magam! Igaz IPS kijelző van a laposomban, így nem csoda, hogy nagy (volt) a kontraszt! Elvégeztem némi beállítást és szembetűnt a javulás!
    Természetesen a saját beállítások nem érnek fel egy kalibrálással ami valószínű, hogy még szebbé varázsolja a képet!
    Játszottam vele természetesen, tény hogy sokat javultak a statjaim. No sajnos nem volt 144 fps erre a mvga-m nem alkalmas. Most le fogom cserélni végre a lapost (rohadt egérmozi), és szépen felépítek egy pc-t. Ezért is írtam elsősorban, hogy milyen vga-t javasolsz illetve javasoltok mellé BF1 és R6S szoktam játszani! Lehet régebbi vga is, mert nem szándékozom (nem engedhetem meg magamnak) a 100 ezres vga-t.

    Ui: Jaajj majd elfelejtettem! Basszus pixelhibás volt a monitor így gyorsan cseréltettem! Ilyenkor örül az ember a 72 órás pixelgaranciának ! /Pfuu. :o /

    [ Szerkesztve ]

  • szimi57

    őstag

    válasz torzonkoc #76553 üzenetére

    Ami a szineket illeti nekem kellemes csalódás volt a 144 Hz-es LG 24GM77 az ugyancsak LG 23MP65 H-QP 60 Hz-es IPS után.

    A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

  • urxn

    újonc

    Sziasztok!
    Szeretnék egy 144hz 1080p monitort venni. Nagyjából már körbenéztem és az ASUS VG248QE tűnt a legjobb ajánlatnak, viszont más fórumokon írták, hogy lehet nem éri meg 2017-ben egy 2013-as terméket vásárolni.
    (amik még szóba jöttek: BenQ XL2430, ViewSonic XG2401,AOC G2460PF,LG 24GM77)
    Árkategória: szeretnék 100 000 Ft körül maradni.

    Szóval ezért fordulok hozzátok, hogy mit is tudnátok pontosan ajánlani.
    Előre is nagyon köszönöm! :)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz kanál01 #76565 üzenetére

    130-ig játékra?

    24"-27", max. WQHD (inkább csak FullHD) 144Hz TN (esetleg VA, pl. Acer Predator XZ271Bmijpphzx, de erről túl sokat nem tudok).
    Inkább ilyenek, hogy LG 24GM77 (erről korábban írtam is egy keveset), esetleg Iiyama G-MASTER GB2488HSU-2 / GB2488HSU-3 / GB2788HS, vagy az Acer XF270Hbmjdprz.Talán még BenQ XL2430T / BenQ ZOWIE XL2430 (a kettő gyak. ugyanaz, bár az LG / Iiyamahoz képest szerintem nem éri meg a +30-50k-t).

    A 144-es képfrissítés adta élményt semmilyen felbontás vagy szín nem pótolja, ha >játékról< van szó.

    Vagy kitolod 170-180-ig a határt, ott már mehet a WQHD 144Hz IPS. Pl. ASUS MG279Q, vagy mondjuk Acer XF270HUAbmiidprzx.

    Komolyan mondom, hogy ha a játék hangsúlyos, - képátlótól és paneltípustól függetlenül - ne add 144Hz alá. Nem fogod megbánni.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • lemusz

    addikt

    válasz Synthwave #76746 üzenetére

    Jól ráéreztél, hogy miért kérdezem. :D Nah akkor egy kicsit bővebben. CSGO-ból jön a pénz, így CSGO eszközbe is forgatnám vissza, tehát egy 144hz-es monitorba. Szűk a keret, csak a legolcsóbb példányok jöhetnek szóba. Régóta szeretnék 144hz-es monitort, de ez egy olyan luxus volt mindig is, amit nem engedhettem meg magamnak, így most nagyon örülök, hogy végre lesz. Ugyanakkor kicsit félek is IPS-ről vissza váltani, a színek és betekintési szögek (néha filmezünk) miatt.

    Első körben a ACER GN246HLBbid Predator-t néztem ki, amely már jóideje a legolcsóbb 144hz-re képes monitor a hazai piacon a 75 ezres árával. Nem állítható vertikálisan a panel, de ez szerintem nem zavarna, lévén a jelenlegi se állítható. Ugyanakkor nincs rajta DP port, amit sajnálok, mert bár azok közül az előnyök közül amiket leírtál nem illik rám egyik se, de legbelül érzem, hogy évek múltán akár probléma is lehet majd, hogy ha nincs DP port pl.: nehéz lesz vga-t választani (egyre kevesebb dvi-d-s lesz), lemaradok valami jó funkció beállíthatóságáról az nvidia vagy catalyst driverben vagy ilyesmi...

    Aztán ugorva kb 77-80 ezerre van az AOC egy viszonylag friss példánya, az AOC G2460PF. Sokáig azt gondoltam ez lesz az igazi. Nagyon tetszik a design-ja, még menne az asus rog-os egeremhez is, van rajta freesync és DP port is, így később majd többet érhetne, lehet majd szórakozni mindenfélével, jár hozzá mindegyik kábelből, azt se kéne venni... aztán a minap mondta egyik ismerősöm, hogy ő már próbálta ezeket mindet és hogy egytől egyig egy rakat fos, csakis az Asus VG248QE jóhet szóba vagy valamilyen BenQ... Az a baj ezekkel a monitorokkal, hogy drágák. Valóban több forrásból is megerősíteni látom, hogy az asus monitorja talán a legjobb választás ebben a szegmensben, de drága. 90 körül kezdődik, tehát 15K-val drágább az Acer-től, ugyanakkor nem gondolom hogy ennyivel jobb is lenne.

    A minap pedig tovább bújva a net bugyrait, olyan mélységekbe ereszkedve, mint ezen 144hz-es monitorok közötti input lagg különbség, ezt találtam: [link] Eszerint az AOC nagyon nem jó választás, mert első körös freesync monitorként az input lag jóval magasabb, mint a nem freesync-es monitorokon. Ez talán a többi freesynces monitorra is igaz lehet. Ráadásul a kis legolcsóbb Acer jött ki a tesztben a leggyorsabbnak, még az agyon fényezett Asust is megverte. Nem tudom mennyire méradó egyetlen egy site tesztje, mert az acer 2014-es PH-s tesztjében pont hogy az input laggot mondták negatívumnak és 20 ms körüli értéket emlegettek, tehát merőben az ellentetjét ennek a tesztnek, ahol 5ms alatt végzett több tekintetben is. Szóval jelen pillanatban úgy néz ki Acer mellett döntök. Tudom hogy neked LG 24GM77-B-d van, de nem érzem hogy az a 7-10 ezer, amennyivel többe kerül megéri nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • AxBattler

    félisten

    válasz ruti #76953 üzenetére

    +1 az LG 24MP68-re, illetve aprón van most 60k-ért egy 144Mhz-es LG 24GM77, amivel [oWn]f4te nagyon meg van elégedve, írt is róla korábban.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz ruti #76965 üzenetére

    A TN-es LG-ről itt olvashatsz beszámolót.

    Attól függ, hogy mekkora gémer vagy:
    - ha nem tudsz meglenni az 1ms alatti válaszidő nélkül, és rendszeresen 150+ fps-sel tolod, és 120 frame alatt már epilepsziás rohamot kapsz, akkor a 24GM77-et vedd.
    - ha ez nem szempont, akkor az IPS-es példányt venném, főleg ha Radeon-od van: a 75Hz-es képfrissítés Freesync-el elég jó élményt biztosít (max. 75 frame limitre beállítva a Wattman-t).

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz Brekk #76984 üzenetére

    Akkor 80k HUF körül tényleg nyerő ez a 24GM77 modell, ha kell az 1ms/144Hz!
    Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz benvolio #77106 üzenetére

    Attól még mindig kevesebb tearing lesz rajta, mint egy 60 / 75 Hz-essel. Aminél meg megvan az fps, ott meg aztán végképp ég és föld a különbség.

    Amúgy böngészés közben is lehet látni már a difit akár csak a scrollozáson vagy ahogy az egérpointert mozgatod.

    -----------------------------------------

    (#77110) ruti: Ha játszol is, egy kövér szavazat a 24GM77-re.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Vanir

    veterán

    válasz Synthwave #77119 üzenetére

    Tegnap berendeltem a 24GM77-t. Majd írok róla pár sort. CoD4/CS:GO 1280x1024/960 75 Hz volt eddig, OW meg egyéb kezsuöl szirszaroknál meg FullHD 60 Hz. Jó lenne már FullHD-ban tolni a többivel is így 2017-ben, mert szemrákot kapok (pedig nagyon nem voltam háklis erre korábban), de a 75 Hz-ből nem engedek kompetitív játéknál.
    A mostani E2240-nek a színei is szarok, lassú is, meg akkora kávája van, hogy gyakorlatilag elmehetne 24"-nak is. :DDD Eddig tudtam húzni 72 Hz-ig, de mióta DSUB->DVI-D átalakítóm van, azóta nem engedi.

  • Vanir

    veterán

    Az LG 24GM77 amúgy tud 60 Hz fölött mást is, mint a 120 / 144? Mondjuk 75-80-100 körüli értékeket? Jó lenne a 75 is, mert BF1-ben le-leugrál az FPS-em olyan 90-ig, és ott már nagyon megérezném 144 Hz-en az FPS dropot.

  • lemusz

    addikt

    válasz Chrystian #77162 üzenetére

    LG 24GM77 jobb választásnak tűnik, mert:

    + flicker free! (mióta olvastam róla észreveszem a jelenlegimen is a hullámzó vibrálást és bár nekem nem okoz fejfájást, de néha zavaró tud lenni)
    + black stabilizer és egy rakat más beállíthatóság
    + DP port
    + állíthatóságok, pivot mód stb, Acernél nem tudsz állítani szinte semmit
    + matt keret, Acernél lakkos, így zavaró tud lenni játék közben ha megvillan rajta valami
    + talán egy picit jobb input lag (ph-s tesztekben: LG 10msec, Acer 20msec)
    + TN panelek közül az LG-nek vannak az egyik legjobb színei, ráadásul az Acerre panaszkodnak hogy éjszakai környezetben akkora fénye van (lehúzva is) hogy bevilágítja az egész szobát, így nagyon zavaró a szemnek az esti/éjszakai gaming

  • Csacse

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy LG 24gm77 játékosoknak kiadott monitort ami most 79 a boltban. Elvileg jön egy újabb modell az LG 24gm79g ami freesynces lesz. A kérdesem az lenne hogy érdemes e várni az újra úgyertem mennyire fog változni a régi ára?

  • lemusz

    addikt

    válasz Franklin #77218 üzenetére

    Nah jól van, akkor csak a te kedvedért itt vannak az alig 1 napos tapasztalataim az LG 24GM77-ről, a 144Hz-ről és magáról erről az egész "gamer feelingről":

    Háromszor leizzadtam mire összeszereltem olyan súlya van a terméknek, ami persze rögtön minőségi érzetet kelt az emberben, eszembe is jutott a Jurassic Park azon jelenete, amikor a kissrácnak mondta a fickó, hogy: "Azt meg hol találtad? És nehéz? Akkor biztosan drága volt, tedd vissza." Nah erről ennyit, a kinézetéről, forgathatóságáról stb.-ről úgy is tudtok már mindent, meg ott vannak youtube-on az unboxing videók, de valahogy ez az összeszerelés része mindig kimarad vagy elintézik egy gyorsított, felpörgetett jelenetsorral, most már tudom hogy miért...

    Bekapcs és izgul. Sikoltozás. Nem fogok hazudni, bő két évnyi IPS használat után elég erős szívfájdalom lett urrá rajtam mikor megláttam fakó színeit a panelnek. Azt mondják ennek a típusnak vannak az egyik legjobb színei TN panelen... hát akkor milyen lehet a többi?! Vasárnap pikk-pakk elvitték az IPS-em, úgyhogy nem tudtam egymás mellé tenni, fotókat készíteni stb, ugyanakkor vasárnap estére hogy tudjak még netezni bekötöttem egy 2005-ös gyártmányú Yakumo LCD - tn panel az is? - csodát, aminél viszont sokkal szebb színei vannak, pedig már az is ilyen 16 millió színárnyalatú volt papíron, mint az LG. Csak hogy érezzük a különbséget IPS-ek ugye 1 milliárd árnyalattal rendelkeznek, ha nem tévedek.

    Ugye kikérdeztem [oWn]f4te kollégát, megnéztem egy kalibrálós vidit, de őszintén szólva nem sikerült konszenzusra jutnom a beállításokat tekintve, amikből szerencsére azért jó sok van. Kalibrálós embert nem fogok hívni, egyszerűen több idő és tapasztalat kell. A színekről még annyit, hogy játékban abszolút nem zavaró, sőt még filmek alatt se (amiket elindítottam pár percre tesztelés gyanánt), inkább az asztalon és netezés közben jön ki a lóláb, de ott is főleg olyan oldalakon, mint amilyen a PH is, tehát ilyen viszonylag világos, harmatfos színű háttérreken, mert pl már egy indexen ami fehér hátteren sok kisebb nagyobb színes képekkel teletűzdelt oldal már nem. Betekintési szögei tetszenek, filmet nézni akár ágyról, 3-4 méterre oldalirányól is lehet.

    Na és akkor jöjjön az amiért vettem, a technikai tudás:
    Nagyon furcsa érzés 8-9 évnyi counter strike után ilyen gyors és kompetitív játék szempontjából tökéletes panel előtt ülni, hogy soha még csak kipróbálni se tudtam 75Hz-nél többet ezelőtt. Lanokra nem jártam, CRT monitorom pedig hamarabb került kukába, mint hogy netem lett volna. Összesen 9 ezer órát öltem kb a játék korábbi és jelenlegi verziójába, de már a játszadozásom kezdetén is mondták a lanöreg ismerőseim, minden komolyabb játék ott kezdőik, hogy "Végy egy jó szenzorú egeret és egy 120Hz-es monitort" (ugye akkoriban még nem voltak 144-esek). Igazuk volt. Sokkal könnyebb tunkolni, szinte érzed minden kilőtt golyódat, jobban tudod kontrollálni azokat. Az egy golyós célzott fejlövések is könnyebbek, bunnyzni is egyszerűbb, egyszerűen sokkal jobban benne érzed magad a játékban, eggyé válsz vele. Sarkoknál peekelésnél tisztán látsz mindent, nincsen tearing. Néhány óra játszadozás után úgy érzetem volt vagy 2-3 freg ami csudaszép volt és 75Hz-en, magasabb input lagon nem lettem volna rá képes. Mivel magas senzis játékos vagyok most a magas szenzim méggyorsabbnak hat, jobban kell koncentrálnom hogy kordában tudjam tartani, tehát ilyen szempontból nehezebbnek is tűnik a játék, de tudom hogy csak jobb és jobb leszek, a környezeti változók közül már csak a pingem az ami hátráltathat abban, hogy kihozzam magamból a maximumot. Kellő FPS pipa, jó szenzorú egér pipa, 144Hz pipa.

    Teszteltem a reakció időmet is, hogy számszerű adatot kapjak, mégis mennyi az annyi. Mégis mekkora előnyt adhat ez a monitor másokkal szemben? Tudom ez nem ennyire egyszerű, de közgazdászként a számokban hiszek, úgyhogy kellett valami fogódzkodó. Lemértem a Human benchmark nevű oldalon 30-30 próbálkozással és bizony a 75Hz-re OCzett IPS-en 220ms körül volt az átlag reakcióidőm, míg ezen a panelen 195-200ms körül van az átlagom. Tehát 20-25 miliszekundum az, amit adni tudott. Hogy ez mire elég? Lehet pont arra hogy face-to-face én kezdjem hamarabb a lövéseket és 1 talált golyóval előrébb járjak, mint az enemy. Kíváncsiságból beregeltem a hétfőnként megrendezésre kerülő ESL-es 1on1 aim kupára. Sose voltam egy aim császár, ezelőtt ha ilyenen indultam általában 1-2 kör után kiestem. Most, szinte nulla tapasztalattal az új monitorral 42 indulóból az elődöntőig jutottam és végül a 3. helyezést értem el. Hát mik ezek, ha nem konkrét, mérhető visszajelzései az új monitornak? Elégedett vagyok. Sokan mondják IPS-ről nem bírnának vissza menni TN-re. Ugyancsak sokan mondják, hogy 144Hz-ről nem bírnának vissza menni 60/75-re. Úgy érzem mindkettőben ott az igazság, a kérdés hogy mennyit játszik az ember. Pár év múltán, mikor már nem lesz aranyárban, majd egy IPS-es 144Hz-es monitor lesz a következő kiszemelt. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sasa 111 #77308 üzenetére

    Felejtsd el.

    Legolcsóbb, legfapadosabb 24" G-sync-es TN-ek indulnak 120-130-tól.

    Ha elsősorban online játékhoz is kell a monitor, ilyen kerettel kizárólag 144Hz TN. LG 24GM77(-B), Acer XF240Hbmjdpr. Esetleg Iiyama GB2488HSU-B2.

    Hiába nincs meg ingame a 144 fps, egy 144Hz-es monitoron akkor is kevesebb lesz a screen tearing egy 60 / 75Hz-es modellhez képest.

    Amúgy meg a grafikai beállításokkal tessék kisakkozni, hogy meglegyen az a 144 fps (egy-két dolog vissza mediumra / lowra, akár 720p az 1080p helyett, 2xAA a 16x-os helyett stb.) és garantálom, hogy azután a folyamatosság és "connected feel" után nem akarod majd a bumpmaplensflare-t is hyper high-ra rakni, hogy a kép egy kicsivel "szebb" legyen a framerate (=gameplay) kárára. :))

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Csacse

    tag

    válasz Mukucs #77322 üzenetére

    Nagyon dícsérik az Lg 24GM77 monitort. Jelenleg 79 ezer. Az idén piacrakerül belőle egy frissebb modell ami már free synces lesz Lg 24GM79G. 3 hsz.el feljebb pedig láthatod saen ajánlását ami szintén egy korrekt monitor és free synces. Szerintem én meg is veszem. Jelenleg 82 ezer 5 év garival.
    Ebben a 80 ezres kategóriában ez a két monitor best szerintem. Elég széles ársávot írtál, magasabb árban nem tudok hozzászólni.

    [ Szerkesztve ]

  • smiti

    addikt

    Sziasztok, jó reggelt!

    Igyekszem most már rövidre zárni a történetet, egyre jobban hajlok a 144Hz-es megjelenítők irányába.Azt hogy miért még nem tudom. :N

    Elég nehéz a választás, mert ugye van az ACER GN246HLBbid Predator ~ 76k -tól az ASUS MG248Q ~ 100k. Ennél többet tényleg csak nagyon alapos indok mellett költenék.
    Mi indokolja, hogy akár 25k-val többet kiadjak a legolcsóbbnál.

    Az LG 24GM77-B már elhangzott nagyon sokszor mint ajánlott, de nekem ebben az ármagasságban az AOC G2460PF is tetszene. ( Sőt, ez kevesebb mint 80k ) :B Igaz, hogy az általam kinézettek közül az ASUS MG248Q a legdrágább, de valamiért ez a legszimpatikusabb.

  • Mukucs

    senior tag

    Srácok, mi a különbség a 3 monitor között!?

    1. BenQ XL2411
    2. ASUS VG248QE
    3. LG LG 24GM77

    Köszönettel,

  • vtomi2

    őstag

    Sziasztok!

    144hz-s monitort keresek ~300€ körül főleg BF4 miatt. Lényegében a legjobb színekkel operálló 144-es panelt keresem, következőket néztem ki:

    AOC G2460PF 245€ spórolós megoldás :)
    LG 24GM77 270€ ezt láttam sok helyen ajánlottnak, de videóban nem vmi meggyőzőek a színei
    Asus VG248QE 275€ ezzel volt összehasonlítva az LG, ASUS-nak sokkal szebbek voltak a színei
    Asus MG248Q 330€ ez elvileg az előző ASUS újabb paneles verziója

    Esetleg ilyen árkategóriában vmi jobb vétel?

Új hozzászólás Aktív témák