Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eldoble

    aktív tag

    válasz yahagyma #75989 üzenetére

    Köszi az infókat, belevilágítottam a mókuskerékbe, azon látszódik valóban feltapadt kosz, de száraz volt egyébként, de onnan jött az a savanyú szag.
    Légkonditisztító spray-el befújtam, egyelőre megszűnt a szag, remélem nem csak pár napos hatás lesz ...
    Lehet, hogy ez a spray megoldotta?

  • xlfx

    újonc

    válasz yahagyma #75989 üzenetére

    Kapcsolódva a fenti hozzászóláshoz. Jó tudni, hogy nem csak nálam van/volt ez a probléma, de aggasztó is egyben.

    Röviden: van nekünk egy 2006-os Daikin FTXS25/RXS25 inverteres klímánk, amelynek a beltérijében valamennyi víz meg tud állni, szerintünk ez miatt büdösödik. Mit javasoltok, csere, vagy javítás?

    Hosszan: Van a fent megnevezett klíma, amit minden évben, de akár hetente, vagy naponta is kitakaríthatunk nagynyomású gőzzel, plusz fertőtlenítőszerrel, másnap vagy 2-3 nap múlva, amint lekapcsol a kompresszor, büdöset fog fújni.
    A felszerelést annó Windy-ék végezték, de sok víz lefolyt már a Dunán 2006 vagy 2007 óta. A csapadékvíz elvezetés szerintem megoldott, akár egy vödörnyi víz is kicsöpög belőle egy nap alatt. A lényeg, bekapcsolom, elindul egy adott teljesítményen,
    adott ventifordulattal, hűt, aztán visszaveszi a ventifordulatot, teljesítményt (auto venti mód), aztán amikor eléri a kért hőmérsékletet, elkezdi kapcsolgatni a kompresszort, és elkezd büdöset fújni.
    Azért gondoljuk hogy a beltériben meg tud állni a víz, mert a lefolyóval ellentétes oldalon is van kialakítva egy csőcsatlakozási lehetőség, ami le van dugózva alulról, de ebben is van rendszeresen víz.
    Úgy gondolom, ha a beltéri megfelelően lejtene, akkor oda nem kerülhetne víz. Kikapcsolás előtt szoktuk egy fél órán át csak venti módban járatni, hogy kiszáradjon, persze büdöset fúj ilyenkor is.

    Szóval várom a hozzáértők javaslatát, érdemes javítással/takarítással kísérletezni, vagy csere? Nem vagyok egyébként annak a híve, hogy egy működőképes gépet kidobjak, bár gazdasági szempontból 0-ra íródott régen.
    Tartok attól is, hogy ráköltök X Ft-ot javításra/takarításra, és végeredményben a probléma megmarad.
    Tehát, ismerünk-e olyan klímaszerelőt, aki tisztességesen, alaposan kitakarítja (kimossa, átmossa stb.) a gépet, nem csak a szokásos kimosom a szűrőt, majd fújok 3-at a spray-vel, és beszedem a pénzt?
    Mekkora az esély, hogy a probléma elhárítható, vagy tényleg sz*r konstrukció a Daikin, mivel látjuk, másnál is előfordul ez a probléma. Ha ez a helyzet, mire érdemes cserélni, ahol nem jellemző ez?

Új hozzászólás Aktív témák