Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • falabu88

    aktív tag

    válasz HavocS #50496 üzenetére

    Két hete fűtök Arctic-al 33m2-t, lazán tart 24,5 fokot 22fokra beállítva, még most a -1-2 fokos estéken is 10percet megy 10-15percet áll csendes módban.. Bőven van benne tartalék. Igen, az 5.1 SCOP kamu, azt bárki egyből láthatja aki ránéz a térképre amit mellékelnek. Meg kéne büntetni az összes webshopot aki így árulja. Azért döntöttem mellette mert itt fórumon és facebook csoportokban is kb dicsérte mindenki akinek ez van. Amber Royal lett volna a másik opció, de nem láttam értelmét +100ezret költeni rá, 270ből kijött az Arctic szereléssel.

    A lakás amit fűt nincs agyon szigetelve, 50es tömör tégla fal, műanyag nyílászárók, és 5cm üveggyapot a szutyok ferdetető alatt...

  • elfelejtette

    veterán

    válasz HavocS #50496 üzenetére

    Nekem jelenleg C&H Veritas CH-S12FTXQ van, az Arctic lenne helyette (esetleg mellette).
    A fal nagy része B30-as tégla. :((

    [ Szerkesztve ]

    "Nem tudom, hogy Mamának vagy Dan hadnagynak volt-e igaza, hogy van-e rendeltetésünk, vagy csak ide-oda sodor bennünket a véletlen, mint a szél, de azt hiszem, kicsit mindkettő igaz." Forrest Gump

  • waveson

    tag

    válasz HavocS #50496 üzenetére

    nem, neki nem az van HavocS. Az S12FTXLA eléggé más tészta! :D
    Befűt ez 80nm-t is röhögve szerintem. Normális szigeteléssel.
    SCOP-hez, SEER-hez, mint fogyasztáshoz: olcsóbb klíma többet fogyaszt, drágább kevesebbet. Ez most nagyon le lett egyszerűsítve, de nem lehet elvárni ugyanazt egy 120ezres, egy 240 ezres, 400 és 600 ezres géptől. Vicces, hogy papíron majdnem mind egyforma. 10-15% eltérés ha van közöttük (mindenben szinte) akkor már sokat mondok. A valóság ennél sokkal árnyaltabb. Klímánál fogyasztást azonos zajszintek, azonos terület, hőmérséklet, beállítások mellett lehetne mérni. Ehhez képest, van aki a max teljesítményt powerful üzemmódban full csuma ventilátorokkal, teljesen 0 komfort mellett adja meg (lásd panasonic etherea nordic), van aki meg megad egy értéket, ami nem túl magas, normális COP értékkel, azt az emberek ki vannak akadva hogy jé, ez csak 2,8kW-t tud fűteni -7 fokban? Nem. Tud az többet is, de egyrészt minek (nem az utcát fűtjük, hanem szigetelt lakást pl.) , másrészt milyen COP mellett? 1.8? :D Wow.
    Továbbá (kifejtve fenti megállapításomat) nem lehet összehasonlítani egy C&H arcticot egy Daikin Perferával. Egyrészt mert utóbbi 2x annyiba kerül! :DDD Persze, jobb egy Perfera, halkabb, kevesebbet fogyaszt, komfortosabb, elvileg sokkal de sokkal jobb minőségű és sokkal hosszabb élettartamú. De ezen nincs meglepődni való dolog, egy 500 ezres laptop jobb, mint egy 250 ezres (jó vasat tartalmazó DELL vs közepes vasat tartalmazó Acer...).

Új hozzászólás Aktív témák