Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janusz001

    őstag

    válasz Blackmate #44762 üzenetére

    Nálam most ment le az idei fűtés szezon, 3 db Gree klón ment (Sinclair, 3.5kw,3.2,2.6kw) , egész szezon kb. 3200kwh fogyott. Előtte kondenzációs kazán volt/van, durván 900m3 ment el átlag évente a fűtésre 7 év alatt mióta itt lakom, viszont akkor max 21.5 volt, nem kellett több, az sem tartósan, reggel be volt kapcsolva a fűtés(padló+radiátor) hidegtől függően ment 3-6 órát, ezzel elvolt másnap reggelig.
    Klímával egész nap 23 fok volt mindenütt (kivéve háló), szóval ha osztok szorzok akkor nagyjából ugyanott vagyok költségben.
    Ház 1 szint, 125m2 hasznos,2.85 belmagasság, 10cm körbe, 10 alul, 20cm födémen, 3 rétegű nyílászárók.
    Nálam egy 1 fázisú 5kw -os inverter megy, 6.67kwp napelemmel, ez így kényelmesen fedezi az eddigi villanyt és most már a téli fűtést. Hozzátenném, hogy egyedül a hmv megy gázról, sütő/főzőlap villanyos +eléggé tele vagyunk elektromos kütyüvel. Klímás hűtés picsafüst fogyasztásban, nem számottevő, szerencsére van sok árnyék a ház körül, sokat számít, ezt mindenkinek tanácsolom, aki teheti, hogy fa árnyékolásban is gondolkodjon.

  • tboy72

    aktív tag

    válasz Blackmate #44762 üzenetére

    Szerintem nem teljesen jó az összehasonlítás, mert nincs két egyformán szigetelt ház, ahol azonos hatásfokú berendezések üzemelnek, de....

    Édesanyáméknál, 2 db 5kW-os multi Mitsubishi kültéri van 4 db (2x2.5kW és 2x3.5kW) beltérikkel, valamint a tetőtérben egy 3.5kW-os mono split. Tavaly lettek felszerelve a ház alapterülete tetőtérrel 120nm. átlagos 10cm-es hungarocell szigeteléssel és műanyag nyílászárókkal. H-tarifára vannak kötve így a teljes fűtési szezont tudom mondani, úgy hogy az összes beltéri automata ventillátorfokozaton ment és 23Cfok-ra voltak állítva.
    Így fogyasztottak 3800kWh.-t

Új hozzászólás Aktív témák