Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz koxx #24007 üzenetére

    Én is így indultam neki, Home Assistanttal és Raspberry Pivel akartam automatizálni.

    Ha otthon vagyunk, és a nappali hőmérséklete 28°C vagy felette van és a külső hőmérséklet magasabb érték, előrejelzés szerint eső/lehűlés nem várható, akkor hűtsön amíg ébren vagyunk, vagy amíg a külső hőmérséklet nem változik.

    Viszont teljesen fölöslegessé vált a dolog, mert a "meleg" mint kiderült elég relatív, így sokszor értelmetlenül bekapcsolt, pedig nem is volt melegünk, és volt 25°C mikor szakadt rólunk a víz.

    Így hamar áttértünk a "ha melegünk van bekapcsoljuk és úgy hagyjuk estig".

    (#24008) qnadam
    Olyan helyen van a klíma, és olyan a nappali elrendezése, hogy a fuvallat ha akarom eljut szinte mindenhova egyszerre, de legalábbis nagyon rövid időn belül a gócpontokon (kanapé, asztalok) a hőmérséklet elviselhetővé válik.
    És igen, gyári wifivel ki-be lehet kapcsolni, de mint írtam, szerintem fölösleges a wifi, de annyit nem ér amennyibe kerül. Mondom ezt úgy, hogy 40~ eszköz csüng a wifin jelenleg, és mind okos otthonba integrálva.

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz koxx #24007 üzenetére

    teljesen jó a wifi és a daikinnál tudtommal nincs is olyan brutál felára. mi a távirányítót nem is használjuk már, tervezem is kivenni belőle az elemeket, bele ne folyjon. sokkal "szebben" kezelhető a wifivel a klíma, az nekünk csak extra hogy távolról is elérjük, viszont a programozása így egy álom.

    az igaz, hogy akkor viszont a rendes távot jobb elfelejteni mert tényleg nem igazol vissza de ez nem gond.

Új hozzászólás Aktív témák