Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !
    Szeretnék venni egy egeret amit egyaránt használnék játékra is meg hétköznapokra is (tehát mindenképpen vezetékes) egérpad lehetősége nem mindig adott mert sokszor kell előadást tartani és olyankor nem tudok használni szóval asztalon/padon kell használni a patkányt.

    Eddig ezt a kettőt néztem ki ami árban is megfelelő (semmi nagyon komoly durva skillem nincs játékokhoz , csak hobbiból játszok!) és szerintem tudásban is.
    1. [link]
    2. [link]
    Esetleg van valami jobb ajánlotok ?
    -mindenképpen MAGYAR garanciát szeretnék
    -jó lenne ha pesten is megvásárolható
    -esetleg konkrét bolt linknek is örülnék :)
    -5000FT felé nem szeretnék menni!

    Előre is köszönöm ! :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz mqm #39274 üzenetére

    Köszi !
    És a fent linkelt kettőről mi a véleményed ? Illetve optikai vagy lézeres egér lenne jobb az én felhasználási körömre ?

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok!
    Végig olvasgattam az összefoglalót s az biztos hogy nem gondoltam volna hogy ennyi mindenre oda kell figyelni a legjobb patkány kiválasztásában így az tuti hogy sokat tanultam :) Gyönyörű munka !

    Az első és legnagyobb gondom a keret, valahogy sose tudtam lelkileg feldolgozni azt hogy 10nél többet költsek egy patkányra de mostanra arra a következtetésre jutottam hogy az általam igényelt attribútumokkal rendelkező egér megtalálása érdekében megpróbálom :)
    Így:
    1. Keret: 15-20 (nagyon max 25) ezer forintocska
    2.Tudom nagy fájó pont de csakis itthon és újonnan! Magyar garanciával!
    3. Elsősorban játék! (FPS - Unreal Tournament (ugye nem kell bemutatni ? :D , RPG) De nem verseny szinten! Viszont valszeg ezt használnám melóban is (szoftver fejlesztés - de ott az egér szinte lényegtelen a végett majd a billentyűzet topikba látogatok)
    4. Teljes tenyérből szoktam elkapni a patkányt! (Palm)
    5. Jelenleg egy Hama uRage Reaper Evo egeret használok amin négy DPI szint állítható, ebből többnyire az 1800DPI szokott beállítódni. Windowsbanagában meg a fennt (összefoglalóban) említetteknek megfelelőek a beállítások.
    6. A szokásos gombok mellett mindenképpen legyen egy oda-vissza gombpár de ha már ennyi pénzt " rá verek " akkor jó lenne még néhány + programozható gomb (makrózhatóság előny). (RPG végett, + néha érzem azt is hogy az UT-ban is kellene néhány nagyon gyorsan elérhető gomb)

    Úgy jöttem a topikba hogy nekem egy hibrid egér kell. Ami egyszerre lehet vezezékes s amikor olyan van vezetéknélküli is. De hogy őszinte legyek szinte 100%-ban meggyőzött az összefoglaló hogy badarság. (Az a kicsi ami meg bennem van az meg ez a "mekkora király lenne már" érzés, hogy nincsen kábel de mégis van)

    Így ezek alapján milyen patkányt tudnátok ajánlani az átlagos méretű mancsom alá? :)
    (Ha valami esetlegesen elírtam volna vagy nem érthető akkor elnézést, szóljatok csak nyugodtan és pontosítok!)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz dobragab #63756 üzenetére

    Szia!
    Köszi a gyors választ, neked is meg koxx kollégának is ! Mindegyik egér tetszetős de esetleg a fennt írtaknak megfelelve nincsen olyan rágcsáló aminek az alap (gondolok itt: bal,jobb,görgő fel,le,klikk-re) gombjai mellett található még 4-5 pluszba ? (Oda vissza gombokat is bele értve) - Tudom telhetetlen vagyok :( - Tehát összesen 8 gomb a minimum de inkább 9-10 (ahol a görgő fel le is bele van számolva mint gomb)

    Jim-Y: Nem röhögtem :P - Szakad akarom mondani együtt érzek!

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz kemotox #63769 üzenetére

    Az tény és való! De esetleg hátha vam 9-10es :P ?
    Vagy olyan ahol az a + gombocska szintén a 2 oldalváltó gombnál helyezkedik el ? Vagy esetleg a mutató ujjnál ? (És nem gyári "beégetett" dupla klikk)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz koxx #63773 üzenetére

    Jajj de nehéz ez a választás.
    Ez az egér kifejezetten tetszik! Majd ha lesz rá lehetőségem hogy kipróbáljam valahol (Pesten esetleg valamerre szerintetek ?) akkor szinte biztos hogy ez lesz a patkányom.

    Viszont egy kétségem van :( a görgő balra jobbra döntése. Nem megy sokkal hamarabb gallyra ? Viszonylag sokszor lenne akkor használva, mert akkor legalább nem csak a táccs paddal tudok oldalazni. (UT-ben kifejezetten k**va jó lenne ez a gomb egy makróval, már látom hogy függés lesz)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz dobragab #63776 üzenetére

    Hmm, úgy is terveztem hogy benézek oda mivel most ott az az egér le van árazva, habár még nem tudom hol van az az oda :P - De holnapra szinte biztos hogy meglesz! - Nyáron már az új patkánnyal szeretném szelni a habokat...

    Szerk.:
    Koxx, igen ettől félek pont én is :( Gameknél tuti használnám, egyébkémt meg nagyon ritkán.

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Amióta itt beszélgettünk a topikgazda kollégával és a moderátor kollégával különféle oldalakon jártam már ahol különféle patkányokat láttam.
    És egyszer csak szemet szúrt nekem, hogy vannak olyan nagy játékosok akik egy Logitech G1-el nyomatják.
    (Nem egy mai patkány, csoda, hogy még él) De felmerült bennem egy kérdés, hogy a francba ? :D - Vagy mitől olyan epic az az egér ? :O

    Amikor azt kérdeztem, hogy valami olyan megoldást a "sok" (/több 9-10) gombos egérre nem tudtok, hogy nem a görgő dönthető akkor ilyesmire gondoltam mint ami a hama urage reaper revolution-nek van. (Félre értések végett NEM kifejezetten erre az egérre!)

    Illetve azok felé szólnék akik Roccat Kone EMP-t (amit ajánlott nekem a topikmájsztró :P )használják:
    Kb mennyi ideje van meg ? És a görgő mennyire szereti a döntögetést ? - Illetve mennyire van igénybe véve a döntési fánksőn az egéren ? (Valahogy még mindig nem tudok dűlőre jutni - már csak azért se mert 20 ezer forint egy egérre, nálam valahogy mind végig elképzelhetetlen - annyi vót az SSD-m és NA azt megérte [habár azzal is szkeptikus votlam de aztán nem tartott sokáig])

    Bocsi ha valami amatőrséget pötyögtem le.

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Solymi81 #63790 üzenetére

    Végig néztem néhány review-t és megnéztem, hogy milyen méretei vannak az egérnek és az én egeremnek.
    Szinte 100%ban ugyanolyan méretekkel rendelkezik a kettő és még egy tenyér "guide" is volt mellékelve. - Szerintem még most megrendelem és amint kapom a visszaigazoló e-mail már ülök is a vonatra :) - De átvétel előtt azért egy xtd optical-t megnézek :)

    Habár nem vagyok epic durva skilles gamer :D De az UT-ba jó lenne, mert az a játék <3 Valami epic állat :D

    Szerk.: Remélem nem bánom meg :\ - Ez mindig ott van bennem amikor ennyit költök!

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz koxx #63806 üzenetére

    Igen, ott most van egy kis price off :3

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Solymi81 #63813 üzenetére

    Most fogok beérni a boltba s majd kipróbáljuk meglessük milyen. :) - Ha tetszik át veszem ha nem akkor lehet megnézzük amiket írtál

    Szerk.: Viszonylag nagy szerintem, legalábbis amit néztem mouse reviewt ott nagyjábol ekkora tenyérnek volt javasolva. Most frjvől meg nem mondom. Nem nagyon voltak még nehéz egereim - mosz kiderül hoy mennyire az

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Roxkex #63814 üzenetére

    Egyaránt az XTD-t is meg az EMP-t is sikerült kipróbálnom, s nem mondanám azt hogy olyan iszonyatosan nehéz volna. Nagyon talán gy kicsit nehezebb mint a jelenlegi occó egerem. De nem egetrengető. De a kényelmessége miatt még azt se érzem meg kb. Méretekkel egyátalán nincsenek bajaim a EMP pure-t is a kezem alá vettem és az már majdnem az a fajta egér nekrm amire azt mondanám hogy "túl kicsi" (MAJDNEM!) Egy szó mint száz ma erős teszt alá vetjük. Max erősebb lesz a csuklóm :P - 3 évig elég sűrün verseny szintent asztali teniszeztem szóval ott sokszor kellett a csukló

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz ribizly #63818 üzenetére

    Lemértem a vásárlás előtti saját egeremet is. A EMP súlyát már tudtam. És 1 max 2 gramm különbség van a kettő között. Továbbá maga az egér érzet között se nagyon érzek különbséget ami a súlyt illeti.
    A forma meg maga a tökéletes (ezerszer kényelmesebb mint a mostmár "melós" egerem).
    Természetesen még szokatlan maga az egér :) Pláne úgy hogy most már teljesen úgy állítottam be az egeret ahogyan azt az összefoglalóban olvassuk :3 (Még 1x ezer hála érte! :) ) Néhányszor még elő-elő fordul olyan eset a windows-ban, hogy mellé nyúlok a kurzorral :D - De nem fog sokáig így maradni ez szerintem :)

    #63819Solymi:
    Szerintem nem lesznek gondjaim :) - Már most imádom :) - Teljesen más az egész tényleg ! - És most még csak egy 50 perces mentet nyomtam UT-ban. Többnyire botokkal szoktam csak CTF-ezni. Olykor meg DM-re megyek multiba.

    Szerk.: A dodge makrókkal ezerszer jobb és ha vissza térek az MMO világba :3 - Akkor ott is nagy hasznát fogom venni.

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok ! :)
    Egy kérdésem lenne felétek egérrel kapcsolatban.
    A laptopomba két egeret szoktam használni (nem egyidejűleg természetesen :D) ezért az egyik USB slotból mindig ki kell húznom az egeret (Roccat Kone EMP) és bedugni a másik egeret (valami béna patkányka - Hama uRage Reaper Evo - ha esetleg számítana) ennek következtében könnyebben elkopna az az USB slot amiben ezt szoktam csinálni és sajnos a többi USB slot folyton foglalt.
    Így szeretném ezt az adott slot-ot (2.0-ás slot) kibővíteni legalább 2-re de elképzelhető, hogy 3-4re is.
    A kérdés az az lenne, hogy az elosztóval használt Roccat egér esetében lehetnek-e gondjaim ? - Inputlag vagy valami hasonlóra gondolnék én, de mivel itt sok szakértő emberke akad lehet van valami más is.
    Ha esetleg 2.0-ás esetén lenne lag de 3.0-ás esetén nem akkor azt bővíteném további 4 darab 3.0-asra és akkor ott használnám. Ezen nem múlik.

    Előre is köszi!

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz ribizly #65138 üzenetére

    Köszi szépen :)
    Alapvetően sanszos, hogy USB 3.0-ra fogom bővíteni mert legalább lesz több és a 2 (gyári) az kevéske :\

    65139
    Neked is köszi szépen :)
    Valszeg csak egér lesz rá dugva amikor játszok szóval az nem gond :)
    Max amikor nem akkor talán más is :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok!
    Még a nyár eleje felé a Ti javaslatotokra vettem egy Roccat Kone EMPt amit azóta is imádok és szerintem még jó-jó-jó és még annál is több ideig imádni fogok és még boldogabban használni.
    Viszont egy probléma felmerült de szerencsére nem az egérben hanem a hozzá használandó "driverben" a ROCCAT Swarm alkalmazásban.
    Mégpedig van egy "Default" profilom ami be van álítva Auto Switchre és Desktop Profilera illetve egy olyan profilom ami az egyik játékhoz van hozzá rendelve (Kritika Online).
    Valami végett e kettő között nem igazán megy neki a váltás. Történetesen amikor bekapcsolom a gépemet akkor a "Default" profilt használom mivel az van a windows használatra optimalizálva nekem.
    Amikor megnyitom a fent említett játékot akkor meg nem tud átváltani arra a profilra magától pedig ott is be van lőve az auto switch.
    Erre valakinek esetleg van valami ötlete ? :\ - Eddig egyszer sikerült valamiért átváltania azóta egyszer se :(

    Viszont más játékokkal nem csinál ilyet. Ott simán át vált oda-vissza még akkor is amikor ki alt-tabolok a játékból.

    Ha ezt esetleg egy rossz topikba írtam akkor elnézést kérek !

    Előre is köszi ! :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !

    Volt egy roccat kone emp-m amit nagyon imádtam, viszont most keresnék egy új egeret ami ehhez hasonló de most nem szeretnék 30k-t rá költeni. Maximum 20-25k amit rá akarnék költeni.
    Viszont ASAP kell a cucc, szóval olyan helyről venném csak ahol van készleten !
    Játékhoz lenne és min 9 gomb és mind programozható(a görgő dönthető gombok helyett lehet máshol is lsd kétblentebb említett modell)

    Néztem már ki 2 modellt ami tetszetős logitech g402 hyperion fur vagy a g502 hero. Ezekről van vélemény ?

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Roxkex #88215 üzenetére

    Végül a g502 hero mellett döntöttem, már itt is van pár napja elég jól mükszik !
    Kifejezetten tetszik egyébként a görgője ! :D Azt nem is figyeltem, hogy lehet pozicionálás nélküli görgőzni is rajta de nagyon adom :D

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Új hozzászólás Aktív témák