Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheProb

    veterán

    válasz TheProb #37108 üzenetére

    u.i.: mi a helyzet a DPI-vel? mert játékhoz nem árt ha nem kell "legyezgetnem" az egérrel mire megfordulok

    "Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

  • #10691584

    törölt tag

    válasz TheProb #37108 üzenetére

    Nézőpont kérdése és nagyon relatív, hogy kinek mi a "jobb". Pl. nekem jobban kézreáll a kinzu, másnak a logi MX/G formavilág, súly stb. Szerintem alkati és (meg)szokásbeli különbségek miatt is. Ugyanakkor elmondható, hogy én pl. baromi szívesen látnék intellimouse szenzort inkább a kinzumban, mint a sajátját (bár mindkettő stmicro) mert egész egyszerűen pontosabb (a kinzué se rossz!) pedig az intelli sokkal sokkal régebbi (8 évvel öregebb kb, de lehet, hogy 10 is megvan) Ahogy az ajánlóban is áll: az új(abb) nem feltétlen jelenti, hogy jobb/pontosabb illetve hogy a régiek rosszabbak/pontatlanabbak stb lennének. Ma már inkább a csicsára mennek rá, meg arra, hogy 2 év után lecseréld. Nem lennék meglepve pl. ha az én első gen. razer DA-m még akkor is elvirgonckodna az egérpadomon, mikor az ükunokái (2013/14) már rég valami műanyagfeldolgozóban várnák szeretettel a darálást/újrahasznosítást. Az intellimouse-om meg 2001-es darab és köszöni jól van, meg nem mondanád a korát (sem) ha rendesen kifehéríteném a házát (bróm kicsapódás) azt hinnéd zsír újonnan gördült a gyárból :D Na ezt NE várd egyetlen új egértől sem, se 7 (vagy mennyi volt?) éveket, mint a g9-ed esetén, még akkor se ha 20-30ezres kategória. A lézeresek? Az újabbak között van pár használható, de azoknak meg is kérik az árát rendesen, viszont a lézeres egereknél még mindig nem egyöntetűen eldönthető, vagy inkább úgy mondanám, nem mondható 100% bizonyossággal, hogy pontosabbak lennének, mint az "optikaiak" (led diódásak) Ráadásul lézeresből gyártói szinten nehezebb is ugyanolyan pontos egeret összetákolni, mint optikai szenzorosat. Szerintem csak azért csinálják, mert így ráírhatják a dobozukra, hogy 8-10000 DPI és az olyan b@szottjó epénisz növelő (sosem használod, képtelen lennél valszeg; nekem már a 3200DPI is brutál gyors) Mellesleg ha megnézed a mai pro gamer vonalat, nagyon sokan használnak régi egereket. Én főleg a Quake(Con) vonal versenyzőit ismerem, na hát.. az első 3 évek óta szinte kizárólag MS WMO1.1-val nyomja (az IMO/Intellimouse Optical1.1 "kistesója") ez persze nem jelenti azt, hogy nincsenek jó egerek az újak között, sőt. De nem annyiért és nem biztos, hogy olyan anyagminőségben (pl. az abyssus jó, pontos, szép egér de hajlamos törni a mikrokapcsolót nyomó bigyulánál, legalábbis a régebbi modell, az újat még nem láttam) Ha "cipelős" egeret akarsz, ami bírja a gyűrődést, kellően pontos is, akkor szerintem intellimouse. De a te esetedben amúgy nehéz tanácsot adni, mert jót is akarsz olcsót is, azokból meg nincs sok és főleg régi szériák, amik vagy használtan (ki tudja ki nyúzta őket, lehet asztalhoz verte) vagy külföldről szerezhetők be és korántsem biztos, hogy fekszenek a kezedhez, miközben, éppen a nehéz hozzáférhetőségük miatt kipróbálni sem tudok őket előre. az újak közül meg még némelyik drága is sz@r, nemhogy az "olcsók". A4Tech, Gigabyte, Sharkoon, Trust ezeket hasonló árban (vagy inkább drágábban) megkapod, mint pl. az intellimouse-t, de lemállik a borításukról a "gumi" (sziló valami) behal a mikrokapcsolójuk, pontatlan a szenzoruk meg hasonló disznóságok. Amik már használhatóak (és kellőképp "tartósak") azok meg inkább 10+ árban, pl. a föntebb linkelt kana v2. Na egy olyat jószívvel tudnék ajánlani, de azt írtad minél olcsóbban kell. Nem egyszerű

    (#37110) kemotox: a söröskorsóval sokkal kellemesebb bicepszezni, mint egérlóbálással :P egyébként vicces. Ismertem egy lányt, aki olyan karos narancspréselő cuccal eregette a narancslevet pultnál állva egy plázában. Mikor elkezdte még nem volt semmi, de 2 hónappal később a jobb karja durván "kezdett" különbözni a baltól (mondjuk úgy: nem volt nőiesen kecses, szemben a ballal) ami nem tett túl jót szegényke önértékelésének (de én azért jót röhögtem; tudom szemét vagyok, de akkor is :DDD )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák