Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huszar90

    aktív tag

    Sziasztok srácok!

    A segítségeteket szeretném kérni! 10 évnyi canon 450d használat után amit nagy megelégedéssel birtokoltam, egy új gépet szeretnék venni. A családot fotóznám vele, illetve tájképeket készítenék, inkább természetben de városban is. Először kit obis megoldások érdekelnének, aztán a későbbiekben egy-két fixet beszereznék. Sok olvasgatás után a következők vannak versenyben:

    1. Fujifilm x-t20 + XF18-55mmF2.8-4 R LM OIS - lehet bebeszélem magamnak de jpg-ben a képei elég rendben vannak és kellemesebb a szememnek, ez a kit obi meg több mint kívánatos, hátránya hogy az obik általába véve elég drágák hozzá, meg ez a full-ban nyomott retro stílus se jön annyira be.
    1. Sony A6300 + 18-135mm f/3.5-5.6 OSS SYX - szintén első helyen ő is. Az obi itt átlagosnak tűnik, viszont a gép kinézete nagyon bejön, az időjárás álló váz se jönne rosszul, bár mondjuk az obi szerintem nem az hozzá. Az objektív park tetszetős, a jól árasított fix sigmákból is tudnék venni majd. Video képességekben is jónak tűnik, hogy mennyire használnám ezt ki a későbbiekben azt nem tudom. Az érintő kijelzőt kicsit hiányolom, meg a melegedésre panaszkodnak néhányan, gyanítom engem annyira nem érintene ha inkább fényképezésre használnám.
    2. Olympus OM-D E-M5 Mark II + EZ-M1240 12-40mm - valamiért vonzódom a márkához, váz stabi, széles választék az obik között, forgatható érintéses lcd, kihajtva AF választásra nagyon bejönne + szerintem a legszebb gép (de ez nem igazi érv), viszont nem mai csirke már, mikro 4/3-tól kicsit tartok, ez az én hülyeségem mert láttam mire képesek velük sokan, de engem picit megmosolyogtat az apró szenzor. A váz se mai csirke már, az obi viszont minőséginek tűnik.
    3. Canon EOS 77D +EF-S 18-135mm IS USM - abszolút biztonsági játszma lenne nekem, nincs DSLR fóbiám, nekem bevált márka, sok extra, egyszerű de már ismert obi. Végtelen számú választék van hozzá kb. mindenből. Ami miatt mégis háttérbe került, az hogy nagy, a forma se hoz már lázba, gyenge videó képesség.
    4. Panasonic DMC-G80H +14-140mm ezt meg azért nem mert tesómnak ilyen van :DDD de ár-értékben vehetetlen kis masina.

    Ti szerintetek melyik rendszert válasszam. Mint írtam csak a canon-nal van tapasztalatom, itt biztos van olyan aki a felsoroltak közül többet is össze tudott hasonlítani. Nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre!

  • huszar90

    aktív tag

    válasz hibavissza #48192 üzenetére

    Ja a választott obikban annyi a logika hogy max 400-450 legyen kitben. A 450d-met az obikkal együtt édesapámnak adtam, őt is sokáig fogja még szolgálni remélem. Ezért nézegettem ennyi rendszert mert a nulláról kezdek építeni megint a következő 10 évre.

    PuMbA, kk831228: Jogos! Ha már jó tapasztalataim vannak a márkával az m50-et se hagyhatom ki! :K

Új hozzászólás Aktív témák