Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • törpTata

    újonc

    Sziasztok!

    Meglehetősen régóta gondolkodom már fényképezőgép vásárlásán és mivel sokkal jártasabbak vagytok a témában, szeretném kikérni a véleményeteket.

    Kezdetben a Nikon d7100-at, majd d7200-at nézegettem, kezdetnek a 18-105-ös kitobival, ennek a gépnek a szolgáltatásai nagyon tetszettek, bár az tény, hogy egyelőre jelentősen meghaladnák a képességeimet :))
    Időközben azonban rájöttem, hogy egy kisebb, könnyen hordozható gépet szeretnék, ami útitársam lehet akár a mindennapokban is, így kötöttem ki a tükörnélkülieknél.

    Hogy mire keresem a gépet? Elsősorban embereket szeretnék fotózni, illetve utazási, mindennapos élményeket megörökíteni. Ahogy írtam, szeretném, ha nálam lehetne a gép és az utcán elő tudnám kapni bármikor, amikor látok valamilyen érdekes témát. Remélem azért ezzel valamennyire behatárolom a felhasználási területet :DD Nem makrora, távoli állatokra, csillagokra, repülőgépekre, vagy hipergyorsan mozgó tárgyakra szeretnék vadászni és nem is tájképre keresek gépet elsősorban. Ahogyan nem igazán lényeges a video sem.

    Az viszont nagyon fontos számomra, hogy beltérben, rossz fényviszonyok mellett is használható képeket készíthessek akár vaku nélkül, illetve kint, szürkület után is tudjak fényképezni. Pontosan a mindennapos utitársi szerepkör miatt nem szeretnék állványt cipelni magammal, jó lenne kézből is elfogadható képet lőni.

    A keret olyan 360 ezer lenne obival együtt.

    Van esetleg javaslaltotok arra, hogy milyen gépet érdemes vennem, milyen obival?
    A low light szituációk miatt jobban megérné egy apsc-s gép (Fuji, Sony), mint a m4/3?

    Előre is köszi a válaszokat :R

  • törpTata

    újonc

    válasz jjeahh #41080 üzenetére

    Emberek alatt elsősorban családi képeket és így van, pl utcai pilanatképeket értek. Sokat sétálok és elég sok inger ér az utcán, a 156 éves telómmal néha megpróbálok megörökíteni ezt-azt, de annak a képminősége láttán magzatpózban összekucorodva sírok a sarokban :O

    Kompaktoknak jó lenne a mérete, de néztem pár dpeview-s tesztet korábban és kicsit magasabb iso tartományban erősen véreznek. de hálás köszönet a javasoltakért :R este otthon megnézem mindegyiket!
    Fuji x100... jajj hát igen, ha hozzám vágnának pl egy Fuji x100 F-et, az ellen nagyon nem tiltakoznék :)) kár h ilyen ára van :(

  • törpTata

    újonc

    válasz jjeahh #41082 üzenetére

    Köszönöm a segítséget! :R

    Sajnos még nem volt időm ránézni az említett kompaktokra, de a hétvégén beleásom magam a témába rendesen és döntök.

    Közben láttam, hogy ajánlottad az Oly em10-et. Mondjuk ha em10 mII-t választanék egy jobb üveggel, azt ütné pl egy sony rx100 mIII az említett felhasználási területen és magas iso-ban? vagy csak akkor ha kitobival venném?

    Ha mondjuk az em10 mII mellett kötnék ki, azt a street, utazás, család témában milyen obikkal lenne érdemes használni? Pl 25mm f1.8 és 45mm f1.8? Ezek ki tudnának szolgálni? (csak azért írok erről a gépről, mert ennek is elég kompakt méretei vannak és egy nem túl nagy obival azért gyönyörűen befészkelhetné magát az oldaltáskámba is :DD )

    bocsi a sok kérdésért... :DDD

Új hozzászólás Aktív témák