Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz #24334592 #10529 üzenetére

    A sulya nem piskota egy kompakthoz kepest.
    [link] ;)

    Hat, ez a kit-obi igazabol nem tudom mire jo.
    Állítólag jó a rajza. 200 mm az 300 mm kisfilmes ekvivalens, az már általános célra elég kell hogy legyen. A fotós egyetlen felszerelése, ami biztos, hogy mindig nála van az a lába. Annál jobban használható zoom nem létezik.

    Ami rogton leesett, h ha kisebb lenne az "55", jobban tudnek "kozelre" loni
    Senki sem gondolta, hogy ez az egyetlen obi megold mindent. Ez alá portrékhoz, tájképre, utcai fotózásra mindenképpen kellene vagy egy nagylátó zoom (18-akármi), de sokkal jobb lenne 2-3 fényerős fix objektív (a zoomok jellemzően vagy nem fényerősek, vagy kurv@ drágák és hatalmasak). 14mm f/2,8, 20mm f/2,8, 35mm f/2/2,4/2,8 (Pentaxnak nincsenek rendes fényerős fixei???) (lásd újra a legelső pontot is :D)

    F 5.6 lehetne "kisebb".Nem?(ez azt jelenti, h nem eleg "fenyeros" az obi?)
    Normál zoom obik ilyenek. Ha fényerős telét szeretnél, akkor gatya fel, és irány a konditerem, meg a kályhacsövek világa.

    ajanlanatok valami jo alapkonyvet esetleg?
    Itt el is kezdheted.

    A manualis fokusz jobb mint az autofokusz?
    Másra való. Fix obit jobban lehet használni manuálissal, mert egyszer belövöd, utána a lábad lesz a zoom, a fókusz és a komponista. De ehhez még sokat kéne tanulni.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Freddy76

    addikt

    válasz #24334592 #10529 üzenetére

    Livigno nagyon, nagyon, naaaaaagyooooooooooooon raj! Ott voltam nászúton a feleségemmel (februárban házasodtunk, így sítúra volt a nászút), és a legjobb síterep, ahol eddig voltam + a falu is pöpec + két évig az ott betárolt vámmentes parfümöket használtam (kár, hogy benzint nem tudtam hozni annyit).

    A lencsevédő izé valószínűleg uv szűrő. Vannak érvek pro és kontra, én nem használnám (nem sokat véd, ellenben - amint azt írni szokták - a gyártó által hosszasan és sok év alatt kikísérletezett frontlencse elé teszel egy üveget). Ha szűrőt használsz, csak jó minőségűt, különben torzít, és elrontja a képeidet. A kör alakú műanyag a napellenző, a becsillanásoknál is fontosabb hatása, hogy ez viszont érdemben védi az objektívet, pl. ha nekiütöd valaminek. Én kint mindig haszálom, elrakni is könnyű: egész egyszerűen fordítva csavarod fel az obira.

    Jó lesz az a kitobi, ha elkezdesz beltérben fotózni, ott már nem fogsz elférni az 55-200-al. Egyébként a 200 és a 300 között minimális a különbség, sokkal jobban fog hiányozni az 55 alá még 35 mm, mint a 200 fölé még 100 - bár ez megszokás dolga, de meglepne, ha nem így lenne.

    Hosszú záridőhöz, kinti éjszakai képekhez kell az állvány. Még egy dolog, amit cipelned kell, és drága - olcsó állványt nem érdemes venni, ugyanis a 15e Ft-os állvány a legdrágább, ha a többszázezres gépeddel együtt beleborul a betonba az első fuvallatkor...

    A beépített vaku arconvillant mindent, a telibevillantás ritkán (talán soha) jó. Keresd meg Nesa fórumtársat (Bud Spencer az avatarja), és kérd meg, hogy linkelje a képet/videót az ő házi barkács-megoldásáról, hogy miként lehet a beépített vakut a plafonra lőni. Ötletes, nekem is bejött, de igazából egy jó külső vakut kell venni - én ennek beltérben jóval nagyobb hasznát veszem, mint a fényerős fix 50/1.8-nak. És kültérben is nagyon hasznos, bármilyen furcsán hangzik, pl. erős napsütésben portrét fotózni nagy segítség... Persze ez is drága, meg nagy. A Pentaxokat nem ismerem, Nikonnál az SB700 a jó, kb. 80e, vagy használtan SB600 50 kürül...

    Könyvek közül mindenki ajánlja Scott Kelby digitális fotóskönyvét (három része jelent meg), tényleg jó: egyszerű, jó tippek vannak benne, nem kell zseninek lenni. Ajánlom. Plussz:
    [link]
    [link]
    [link]
    Aztán ha ezeken túl vagy, szépen tekerd el a tárcsát zöldből blendeprioritásos módba, és kezdj el tanulni. Én is azt csinálom, és ezt is fogom, jó sokáig. Meg persze költöm a pénzt. :W

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • k1csi

    senior tag

    válasz #24334592 #10529 üzenetére

    Kingston 16GB class 10: 37eur (utolag lecsekkolva, ezer magyar forinttal vettem meg dragabban, buktunk mar tobbet is Mohacsnal)

    A magyar árakhoz ne hasonlíts, azok kicsit (nagyon) el vannak szállva.

    Pl. nézd meg itt és vesd össze a magyar árakkal.

    Meg az se mindegy, hogy Hama (kategóriáju) vagy B+W MRC vagy Hoya HD szűrőt kaptál (kittobira mondjuk én nem vennék ilyesmit, a napellenző hasznosabb).

    A vázat viszont jó áron vetted (kb. Ebay aukciós ár) és ez a lényeg.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • Mikisys

    őstag

    válasz #24334592 #10529 üzenetére

    Az "M" mód nem azonos a manuális fókusszal.
    Az M módban Te állítod be a kezeddel a blendét(az objektíven, vagy a gépen), a záridőt( a gépen), az érzékenységet, fehéregyensúlyt, meg ami még van.

    A manuális fókusz esetén kézzel kell az objektíven állítani az élességet, néha jobb, mintha a gép tekergetné ide-oda, illetve a témára, vagy részletére pontosabban be lehet kézzel állítani.
    Régi objektíveken csak manuális fókusz és blendeállítás van.

    Vakut Én is használok, ha muszáj. De előbb mindig készítek vaku nélkül is képet és ha az nem elég jó, akkor a vakut felteszem és villantok. Jók a LED-es vakuk is.

    Jó-jó, hogy lövöldözöl mindenre, de fel ís írod, hogy melyik képet hogyan lőtted? Legközelebb is tudni kell, pláne ha valamelyik beállítás jól sikerült.
    A gépben ugyan megvan minden kép beállítási paramétere, de nehézkes onnan kihalászni.
    Olvasd el a gép kezelési útmutatóját, az sokat segít.

    Üdv!

  • BiriBum

    őstag

    válasz #24334592 #10529 üzenetére

    A sulya nem piskota egy kompakthoz kepest.

    Pont ez az előnye, így könnyebben megtartod.

    Hat, ez a kit-obi igazabol nem tudom mire jo. Ami rogton leesett, h ha kisebb lenne az "55", jobban tudnek "kozelre" loni...

    Olvass utána, hogy mikor milyen látószög jó. A 18-as vége szélesebb, mint, amit az emberi szem befog, ezt leginkább a totál tájképek készítése és a beltéri fotózás során lehet kamatoztatni.

    Az 55-200as jo messzire, de egy
    300as meg jobb lenne.

    Nincs akkora különbség, mint gondolnád.

    Viszont, kene egy allvany, mert kepstabival is alig birom megtartani.

    Gyakorolni kell plusz az ISO-t feljebb tolni és a záridőt csökkenteni.

    F 5.6 lehetne "kisebb".Nem?(ez azt jelenti, h nem eleg "fenyeros" az obi?)

    Igen, azt jelenti, hogy változó fényerejű zoom objektívről van szó.

  • PRO-peller

    senior tag

    válasz #24334592 #10529 üzenetére

    "A manualis fokusz jobb mint az autofokusz?"

    Így nehéz lesz kihasználni a vasat. Indokolt a hobbifelhasználás, ha ennyi tőkét fektetsz bele.

    A kompaktot is tartsd meg, mert egyszerűen sokkal több élethelyzetben megállja a helyét.

    Tipp: közép AF pont 99%. P mód. ;)

    Azért sok sikert!

Új hozzászólás Aktív témák