Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ck.

    addikt

    válasz Ck. #1685 üzenetére

    Még ha el is számoltatom, most akkor se adok ki nagy örömmel sok-sok pízt a kezemből, úgyhogy remélem minél olcsóbban kijövök és egy komplett váltóolaj + szűrő csere megoldja ezt a néha jelentkező problémát, zörejt.

  • Rick4

    félisten

    válasz Ck. #1685 üzenetére

    Az LPG áfája is elszámolható ugyanúgy, mint a dízelé, onnantól meg nem tudom, mivel jobb nekik, én számolgattam sokat, nem jön ki jól az se....
    A konverter pont ott van, mint egy kézinél a kuplungszerkezet, nem időigényes, viszont le kell húzni a váltót, ez saccra már egy 30-as, plusz ha a konverterből másik kell, az még 30+...

    Emellett a gázautósoknak egy jó hír, megjelent az új országos tűzvédelmi szabályzat, miszerint:

    régi:

    23.16. A tisztán gázüzemű, a vegyes üzemű, illetőleg a kettős üzemű járművet tilos elhelyezni
    a) cseppfolyós (propán-bután) üzemanyag esetén
    aa) talajszint alatti egyedi vagy több jármű tárolására alkalmas tárolókban,
    ab) talajszint alatti parkolókban, parkolóházakban,

    új:

    (5) A tisztán gázüzemû, a vegyes üzemû és a kettõs üzemû jármûvet tilos elhelyezni
    a) cseppfolyós (propán-bután) üzemanyag esetén – kivéve a vonatkozó mûszaki követelményeknek megfelelõ biztonsági szeleppel felszerelt jármûveket

    ...

    (6) Az (5) bekezdés a) pontjában meghatározott terek bejáratánál, jól látható módon, a „Biztonsági szelep nélküli LPG üzemû jármû részére tilos a behajtás” feliratú táblát kell elhelyezni.

    Vagyis ha a gázt most 1-2 éve rakták az autóba, akkor be lehet hajtani a mélygarázsba is, régebbi autóknál meg tartálycserével (ami egyébként is előbb utőbb esedékes) szabaddá válik az út. Onnan ismerhető fel a megfelelő tartály, hogy elektromos csatlakozásos mágnesszelep van a multiszelep tövében, csak akkor jöhet ki gáz belőle, ha a szelep 12V-ot kap.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák