Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hibavissza

    veterán

    válasz jaanoo89 #86234 üzenetére

    Szerintem a legutolsó Lightroom/ACR alap beállításon is teljesen jó színeket kreál a Gx80-ból. Próbáld ki. Szokd meg. Valaki az Olympus harsányságát, af rendszerét nem kedveli. A Fuji vízfestékez és méregdrága. :) Ritka szerencsés aki az aktuális vázával maradéktalanul elégedett.

    Amúgy, ha nem kell az UHD videó, kizárólag fotóra nem volt egy szerencsés választás. Nem a te "készülékedben" van a hiba.

  • MrChris

    nagyúr

    válasz jaanoo89 #86234 üzenetére

    Amennyi haszontalan időt eltöltesz a piszkálással azt nyugodtan bukd el a cserén, még pár tízezer is kevesebbet ér mintha összeadod a hiába való óraszámot. A Viewert annak idején arra használtam, hogy a WB-t helyére tegyem, meg esetleg egy kis expó korrekció, te ezzel jársz a legjobban.
    Én most a Fujival küzdök Pana ellenében. Eddig nincs az a wow és hogy hűha most már nincs csúszkázás. :DDD

    hibavissza: Lehetni lehet kreálni, csak egyszerre egy gépet használnék, nem akarok taranis mélységeibe elmerülni.
    Azzal sajnos nem értek egyet, hogy ACR-el bármilyen színt el tudnék érni. Például ez a képpár ugyan az a raw, felül a C1, alul ACR. Megfigyelhető, hogy a sárga kis flakon az sárga C1-ben, míg ACR-el van egy vörös stihje amit ha korrigálok elbaxxa az arcbőrt, mögötte a vörös pedig elmegy narancsba. Nem lehet olyanra húzni, se profilváltással. Alsó képen a ruha kékjében pedig van egy kis döglöttség, amit szaturációval se lehet eltüntetni, mert nem a megfelelő árnyalat. A bőrön is lehet látni ami árnyék felé fordul ACR-ben döglődni kezd, bejön valami lila. ACR-el semelyik profillal nem lesz telibe sárga a flakon. Meg az egész olyan döglődős, ha emelem a színt csak egyre rosszabb lesz. Nem csak az a lényeg, hogy az sárga legyen (mert az a flakon tényleg citrom sárga), hanem ilyen kis dolgok összessége miatt módosulnak az árnyalatok a különböző programokban. A tapasztalatom az, hogy van olyan kép ami egyikben vagy a másikban néz ki jobban, kültérben az ACR általában jobban teljesít, ebben az esetben a C1 nyert.

Új hozzászólás Aktív témák