Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz FEDman #63961 üzenetére

    Nem tudom pontosan, értem-e, mit mondasz (ami mea culpa). Bázistávot emlegetve mindig arra gondolok, hogy attól még, hogy valamiből milc lesz és a tükör kikerül, tartható lenne a bázistáv, hogy ne kelljen olyan kompromisszumokat kötni egy fullframe szenzornál, mint a Sony az A7-tel, hogy a vetített kör széle fele már necces a beesési szög, eltolt mikrolencsékkel korrigálnak - és még így sem az a hűde valami az eredmény, egy classic Nikon FX-hez képest (pl. D800 vs A7R). Tőlem csinálhatnak rövidebb távot, adapterrel feltehetők a régi üvegek is, de mi értelme új üvegparkot nyitni annak a terméknek - a vadonatúj gépváznak - amit szintén még csak kísérlet jelleggel vesznek elő.

    User gondolata: a gépváz vonzó, de az obipark szegényes. Nem veszem.
    Gyártó gondolata: a gépváz vonzó, obiparkot pedig gyártunk alá nagyot, ha jól mennek az eladások.

    Egyik a másiktól függ. A usernek szeretnie kell, vonzónak találnia, vennie. A gyártónak meg bevételt kell kovácsolnia ebből. Tyúk-tojás esete kicsit, míg egy hasonló tyúk-tojás dilemma nem fordulhatna elő egy CaNikonnál, akik a hatalmas obiparkjukkal, a mostani F és EF mount-ot megtartva hoznának ki fullframe milcet. Mármint - akár "nagymilcet". Szóval .. istenigazából .. senki sem veszélyezteti úgy nagyon a tükrös csattogó fullframe frontot, mert aki tudná vázzal, annak nincs obija, akinek meg van obija, kb. kéz a kézben egyeduralkodók és nem érdekük (még) a váz kihozatala.

    Legalábbis így látom. Remélem a felvetésedre válaszoltam, nem vmi tökmást. :D

Új hozzászólás Aktív témák