Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz hali01 #3236 üzenetére

    hali mester, minden tiszteletem a tiéd (a képeid miatt főleg), de kérlek ne ragadtasd el magad.

    Az ilyen kinyilatkoztatások mint ''nem írok konkrétumot de egyszerűen ez jobb és kész'' egy sajnálatos intel-amd avagy ati-nvidia vita szintjére süllyesztik a dolgot. (mint ahogy sajnos több másik fórumon is így van).


    Én azt igyekszem hangsúlyozni, hogy mindkettőnek vannak előnyei a másikkal szemben, és a leendő júzer feladata ezek közül választani (melyik fontos neki).

    - a két gépben pont ugyanannyira fejlett technológia van. Mindkét vég élenjár ebben, kijelölni bármelyiket atyaúristennek elvakultság lenne.
    - a linkelt adatlapokból jellemzően semmi nem derül ki az állítólagos technológiai különbségekből. Akkor inkább már inkább innen: [link]

    - nekem a d50 van, annak ellenére hogy szerintem a 350d sokkal szebb. Komolyan, a d50 egyszerűen ronda. A ''dizájnja'' a kanyonnak sokkal szebb; sőt talán manapság elismertebb márka is, mert - főleg kis hazánkban - elterjedtebb.

    - attól tartok, hogy ahogy az feljebb is megfogalmazásra került, a mai dslr-ek már kivétel nélkül annyira jó gépek, hogy igazából bármelyikkel jól jár.
    Te is, bármelyiket vetted volna, elégedett lettél volna vele, és úgy érezted volna hogy jól döntöttél. Szerintem.[/B]

    - Részletre viszont valóban mindegy ekkora nagyságrendnél. (én nem akartam belemenni részletre vásárlásba, bár lehet hogy jobban tettem volna és akkor most lehetne egy jóval komolyabb gépem). Így az árelőny kiesik mint döntő tényező, azaz megintcsak oda jutottunk, hogy azt kellene tudni, melyik fícsörök fontosabbak az ő számára. Tudni kéne, mit szeretne majd fotózni (tudom, ez nehéz, merthogy én magam se tudom magamról se, péel.)

    Peace.

    Whatever.

Aktív témák