Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dtomas

    csendes tag

    válasz Tyer #41802 üzenetére

    Ha ezt Steve Jobs hallaná. Egy fél világot hülyített azzal hogy a 3.5 coll az ideális méret. Ja és el is hitték

  • mark!

    őstag

    A Google-nál már csak ilyen "huncut"-ok a dolgozók! Steve Jobs szerintem forgolódik a sírjában...

    >

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz w333 #69920 üzenetére

    Kamerát nem mondanám, mert az OK hogy azóta van csilliópixel, de arra prímán jó, hogy pillanatok alatt valami értékelhetőt lőjél. Általában nagyon sokat szoktam kínlódni egy telefonnal, hogy jó kép készüljön, a jelenlegi legjobb Nokia 808 is ilyen. Átlagembernek jobb a szifon. Meg aztán a videója is korrekt, a digitális képstab jó, sőt, van amikor jobb, mint a hardveres, lassított felvétel van, minőség van, mi kell még? 4k?

    Kijelzővel se tudom mi a bajod. Akkora méretben nem hiszem hogy több PPI kéne. Más paramétereiben meg egyértelmű csúcs.

    akkut nem tudom

    iOS8 meg valóban rossz, sőt, egyre rosszabb az egész, kb a szifon 6 lehet az első, amiben Steve Jobs elvei közül semmi sincs benne, a rendszer meg csak össze van hányva. iPhone 5 is elindult a lejtőn :(
    Pedig ugyanazokat az alapfeladatokat nem tudom miért lenne bonyolultabb ellátni.

  • Ájvé

    veterán

    válasz Gibo #102016 üzenetére

    Nincs semmi értelme, nem tud csak FHD-t megjeleníteni, nézhetsz rajta 8k-s videót is, de nem tudja megjeleníteni, hiszen csak FHD-t tud. Egyetlen különbség a képfrissítésben lehetne, ha gyenge a hardver és szaggatna a videó.

    (#102019) meszike91:
    300 ppi-t nevezik "Retina kijlezőnek" (nevezte el Steve Jobs), ami az jelenti, normál használat esetén (20-30 cm) nem lehet már szabad szemmel látni a pixeleket, ezzel se mindenki ért egyet, de azért tény, hogy képminőség elég jó már. 5"-on HD felbontással 294 ppi van, az szerintem is bőven jó minőségű.

    [ Szerkesztve ]

  • BenHans

    addikt

    válasz ToniSoprano #123387 üzenetére

    Ezen a szubjektív amoled ajnározáson tegyük túl magunkat a topikban.
    Egyrészt erősen túlzás, másrészt nem ide való. Igaz, hogy van előnye is, de az is, hogy hátránya is...
    A fogyasztók nem követelik meg, már rég nem igaz hogy a kereslet alakítja a kínálatot, ez max azután esedékes miután megmutatták mit keress. "Az emberek gyakran nem tudják, hogy mit akarnak, amíg meg nem mutatod nekik." (Steve Jobs) Ha nem mondják/írják, a többség észre sem veszi hogy amoled vagy ips, pláne FHD és afelett a felső-csúcs kategóriában. Ettől függetlenül maradjunk annyiban, hogy Jobs bizonyos dolgokkal nagyon nem értene egyet ami az "új irányt" illeti.
    Ne a 400 ezres ár alapján döntsük el, hogy mi a jubileumi űrsikló kategória, mert ez nem más mint egy újabb bőr amit lehúznak a jubileum révén és mert megtehetik, pedig ez kellett volna legyen a következő normál iPhone nem 400 ezerért, mert ez az ami az Apple-től elvárás lehet, nem a ráncfelvarrogatás. Ezt érdemlik már 265k forintért is azok, akik tudatosan tették le anno a voksukat az Apple "ökoszisztéma" mellett (nem a kétbites birkák akik csak kiegészítőnek veszik/kapják).
    Az amoled kijelző a dizájn miatt szükséges elsősorban, mivel vékonyabb és flexibilisebb, és mivel az egész előlapot kijelző borítja manapság, jobb helykihasználás kell. Fejlettebb de nem nélkülözhetetlen egyelőre.

    Amúgy érdemes megnézni az S8/Note 8 kijelzőinek pwm vibrálását mondjuk egy HTC U11 vagy U11+ Super LCD 5/6 mellett ami elég kiemelkedő minőségű LCD. Van akit zavar.

    [ Szerkesztve ]

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

  • BenHans

    addikt

    válasz #05304832 #124355 üzenetére

    Szerintem meg ne fűzzük tovább ezt a szálat.
    A specifikáció annak való aki ért is hozzá.
    A dxo pontozás pedig nem igazán hiteles. :U
    A megapixel csak egy adat, nem attól lesz jobb a fotó, aki ért hozzá az kontextusban már több mindent le tud szűrni a kameráról és másról is. Ezért vicces az olyan ajánlatkérés egy laikustól hogy legyen 8 magos meg 20+ megapixeles. :D
    Specifikációban ha le van írva milyen a hardver az egy száraz adat, nincs mit visszaminősíteni. Ha hardver alapján jó lenne pl a kamera de mégsem az lehet szoftveres gond, lásd a Sony pl a saját moduljaival is megküzd sokszor míg másnál ugyanaz virít.
    "Mint ahogy az apple termékek statisztikáit sem lehet összehasonlítani a droiddal, mert azok röccenés mentesen tudják azt 1GB RAM-al, amit a droid kettővel sem tud." Ez sem fekete és fehér, ehhez is ismerni kéne a két rendszert és ezen belül a memóriakezelést, előny és hátrány is van mindkét esetben.
    Egy példa, az iPhone X (iOS11) 3GB RAM-mal törli az üzenetként begépelt de el nem küldött szöveget ha rányitod a kamerát mert épp fontos valamit megörökíteni, és aztán amikor visszatérsz gépelheted újra az egészet, ez a 2GB-os i8-ra ugye hatványozottan igaz. Ezt a 2GB RAM-os 5 éves HTC One M7 (gyári 5.0.2 Lollipop) sikerrel abszolválja megnyitott facebook, IMDB és a Chrome-ban megnyitott két oldal mellett.
    (Mondjuk ez, meg pár más kis hiba, logikátlan megoldás nem biztos hogy eljut a felhasználókig ha Steve Jobs él. Azt hogy mit gondolok, mondjuk nem csak én az "idei" 8/Plus/X kiadásáról és helyzetéről azt korábban kifejtettem.)

    [ Szerkesztve ]

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

  • nyisziati

    veterán

    válasz borix #143400 üzenetére

    Paradox módon ezért csinálta jól Steve Jobs (emberileg nem szeretem egyébként, nagyon nem).

    Ő megmondta: ez van, ezt kapjátok, MERT EZ A LEGJOBB, hiperszuper, csilivili kamerával, iTunes-zal, minden menőséggel!!! Mert megérdemlitek!!! Ti vagytok a legjobbak!!!

    Ide teheted le a 700 dollárt, a kolléganő mindjárt visszaad belőle.
    Ja lesz még egy tok is, meg védőfólia, meg earpods, még egy százast adjál légyszíves, a számlát a pénztárnál nyomtatják, szia, GYERE JÖVŐRE IS!!!
    ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Mr. Y

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz FrezeR #151254 üzenetére

    Nekem volt P30 Pro és eléggé meg voltam vele elégedve tudásilag. Csak megmaradtam fotózás terén a DSLR-nél.

    dantre: Az iPhone modellekkel már nem lehet menőzni. Kínában például a legcsóróbbak telefonja. Mióta Steve Jobs meghalt, az Apple színvonala lefelé, míg az áraik felfelé indultak. Volt balszerecsém pár szifonhoz, nem volt túl tartós a kapcsolatom egyikkel sem.

    FrezeR: Én a Note 5-ömnek nem találtam méltó utódot a mai napig :)

    [ Szerkesztve ]

    But who is watching the guardians?

  • Sungoo

    addikt

    válasz Mr. Y #151258 üzenetére

    Hidd el, nagyon sokan az sem tudják, ki az a Steve Jobs. A menőséget az árcédula, és a készüléken a logo generálja.

  • Ájvé

    veterán

    válasz Hobbbyt #184610 üzenetére

    Bocsánat 326 ppi, ez Apple felé Retina Display, normál nézési távolságból már nem látszanak a pixelek, mondjuk nem a pixelek határvonaláról van szó ez igaz. Az elvileg még kisebb. (Steve Jobs mondott 300-at, akkor lehet innen ugrott be nekem is)
    Ennél sokkal nagyobb ppi-ről van szó.
    S10-ről írták hogy alapból nagyon színhelyes kalibrált színek vannak benne, de igazából akkor pont az iPhone lenne tùlszaturált fényes.
    "Persze a 300ppi is lehet tökéletes mondjuk 60 centiről, de én inkább ~20 centi körül szoktam tartani magam előtt a telefont."
    Így van ez normál nézési távolságra vonatkozik, ha te fele akkora távolságról nézed akkor könnyebben láthatóvá válnak a pixelek. Viszont itt akkor is sokkal nagyobb ppi-ről van szó, kvázi orrod előtt kellene mondjuk tartanod a telefont, ami nem életszerű már.

    "Meg ugye ha nem látható a 425 és 500dpi között a különbség, akkor a valóban csúcs telefonok miért mind rendre 500 fölötti dpi-vel operálnak?"
    Pontosan azért mert csùcstelefonok, ebben a kategóriában bármi benne lehet amivel jobban eladhatóvá válik egy termék, szóval az is ami egyébként normál körülmények közt felesleges.

    Egyszer színekről, máskor meg arról beszélsz hogy látod a pixelek közötti rácsot, szóval ezt én nem értem. Szín visszaadás ez teljesen más világ, itt minden készülék más lehet, attól függ gyárilag hogyan kalibrálták, mint írtam S10 nagyon szín helyes teszt szerint, ezt is láthatod különbségnek.

Új hozzászólás Aktív témák