Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    válasz domedee #51 üzenetére

    Az ilyen ''LUxxxx'' hibakódokat be lehet ütni a symantec honlapján a keresőbe és egész szépen le van írva rendszerint a megoldás. Egy hasonlóan rejtélyes liveupdate-hibát így kalapáltam ki manuális eszközökkel, nem kellett újrarakni az egész win-t, és hálás voltam a korrekt supportért. Na de lényeg a lényeg, a LU1845 egyszerűen annyit jelent, hogy lejárt az egy éves (vagy valahány hónapos) ingyenes liveupdate lehetőséged. Erre három megoldás létezik:

    #1: Leszeded a NAV-ot, azután kézzel végig keresed a registry-t és kitörölsz MINDEN olyan kulcsot és értéket, amiben szerepel a ''symantec'' illetve ''norton'' vagy ''antivirus'' szó. Ezzel nemigen okozhatsz kárt (legalábbis nekem eddig nem sikerült), ha nincs más antivírus program, vagy symantec termék a gépeden. A dolog lényege, hogy egy bizonyos helyen (bevallom lusta voltam egyenkénti ellenőrzéssel beazonosítani, hogy pontosan hol) a NAV eltárolja a registry-ben az ingyenesség lejáratát, és ezt a kulcsot az uninstallkor sem törli! Ezért hiába az uninstall/reinstall, ha nem pucolod ki a reg-ből ezt a kulcsot.
    Itt van egy jópofa dolog, ami legalábbis NAV2002 alatt látszólag működik: installálás előtt átállítom az órát mondjuk 2010-re, ekkor a frissítés lejáratra mond 2011-et, azután install után visszaállítom az órát, és a lejárat akkor is marad 2011 ! Vagyis a kiírás szerint most tíz évre van ingyen frissítésem! :D Hogy ez valóban így van-e, az majd egy év múlva kiderül.

    #2: Ha nincs kedved a registry-vel vacakolni, akkor az intelligent updater-eket még mindig letöltheted manuálisan a symantec honlapról, azok is frissítenek mindent, csak hát az nem megy automatikusan mint a liveupdate.

    #3: Megveszed pénzért a további frissítési lehetőséget :))

    [Szerkesztve]

  • Yaye

    őstag

    válasz klepto #53 üzenetére

    ''Egy ismerősöm mesélte, hogy volt régen egy Orosz fejlesztésű totál-brutál vírusírtó, aminek valami pajzs volt az embélmája.''

    Szvsz ez a Kaspersky lehet, legalábbis ez a leghíresebb totál-brutál orosz vírusirtó, ha jól tudom.

  • Yaye

    őstag

    Üdv mindenkinek!

    Irodai környezetbe szeretnék valami jogtiszta vírusirtót, ami nem a leggagyibb. A közismert ''ingyenes'' termékek ha jól látom, csak otthoni, privát célra ingyenesek. Melyikeket érdemes nézegetni szerintetek?

    Látom sokan használnak NOD-ot. Ez egyszerűen megvásárolható online, és jó a híre is, de az ára 2 év és 5 licenc esetén több mint háromszoros az AVG-hez és másfélszeres az Avast-hoz képest. Megér vajon ekkora többletköltséget?
    Nortont inkább kihagynám, kicsit drágább mint a NOD és a hsz-ekből ítélve nem jobb.
    Pandának nézegettem a honlapját, ami helyből elolvasztotta a bizalmi tőkéjüket: még mindig egy júliusi akciót reklámoznak, és nem működik sem az ajánlatkérő, sem a termékválasztó, így árakat nem is tudtam nézni, ilyen cég termékeiből inkább nem kérek.

    Mit javasolnátok? Főleg olyanok véleménye érdekene, akik maguk is ügyködnek kisebb vállalatnál vagy irodában.

  • Yaye

    őstag

    válasz moonman #931 üzenetére

    Köszi. Próbáltatok korábban mást is? Van valami konkrét oka ami miatt pont ezt választottátok (szemben a többivel), vagy csak egyszerűen megpróbáltatok valamit, és bevált?

Aktív témák