Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz thgergo #31 üzenetére

    Én nem úgy látom, hogy ne tudná lekövetni, inkább nem akarja. Az s_x96x_s által linkelt grafikonból látszik, hogy az intel már jó másfél évtizede kevesebb maggal nyomja a szerver ligában - akkor is így tett, amikor nála volt az előny a csíkszélesség tekintetében. Ez egy tudatos döntésnek látszik. És inkább az állhat a hátterében, hogy a szoftverek döntő többsége limitáltan képesek kihasználni a folyamatosan növekvő mennyiségű magot, még szerverkörnyezetben is.

    Ez még akár egy tipikus webszerver esetén is így van, hiszen egy átlagos webszerverprogram minden bejövő kapcsolat kiszolgálásához forkol egyet, amitől a kernelnek ketté fog állni a füle, hiszen több millió órajelbe tellik... Minél több a magok száma. annál kevésbé lesz hatékony megközelítés ez is. (Egy pthread_create viszont komoly biztonsági kockázatot és stabilitást veszélyeztető tényezőt hordozhat magában. Már maga az ütemező sem igazán hatékony.)

    Az más kérdés, hogy ma már egy aprón összevásárolt pár tízezer forintos gép kis túlzással le tud hostolni egy iwiw méretű portált napi pár millió kattintással, amihez 20 éve még komplett szerverterem kellett speciálisan átalakított és finomhangolt megoldásokkal. Viszont amit már nem tud hostolni, azt jó eséllyel 5x annyi maggal sem fogja tudni hosztolni, és egyszerűen a problémát nem lehet megoldani több mag rádobálásával.

    Nem azt mondom, hogy ez örökké így is marad, csak meg kell várni, hogy minden hozzáidomuljon az éppen aktuális magszámhoz, és hatékonyan ki tudja használni ezeket a lehetőségeket, viszont ez rengeteg idő. Ezzel sajnos az AMD se nagyon tud mit kezdeni, hiába van ott a potenciál, ezt kiaknázni nem lehet olyan könnyen.

    Nekem például nehezemre esik kihasználni már a 12 magot is, bár ma már nem futtatok túl sok szerver-jellegű feladatot, hanem manapság inkább a hedt jellegű felhasználást felé tolódtam.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák