Hirdetés

Aktív témák

  • Flagstaff2

    senior tag

    válasz Protko #24 üzenetére

    Sehogy. Én acx-100-as karit használok (egész véletlen épp a már említett DWL-520+-t :DDD ) SuSE alatt. Nem gáz. Főleg az újabb (9.2-től fölfelé) verziók használják rendesen,a 10.1-et még csak most fogom tesztelni,de a 9.1-en is be tudtam állítani a netet vele (mikrós netem van). Annyi hogy mivel 64 bites driver nincs,nem tudok 64 bites Linuxot telepítnei :( És bármilyen furcsa ép a winsuxos telepítő cd (mármint a WLAN karié) szükséges a Linux alatti beüzemeléséhez. Az egésznek az a titka hogy az acx-100 firmware-e az egy zárt forráskódú cuccos és nem járultak hozzá hogy a firmware egy nyílt forráskódú valami (ez esetben Linux) disztró része legyen. Így annyit kell tenni hogy a cd-n található xp driver mappából a .BIN fájlokat az egyik csak .bin de mindenképp át kell nevezni .BIN-né!!!) egy szabadon választott (nálam 9.3 alatt /usr/share/hotplug/firmware asszem de lehetne más is) mappába bemásolom és a hardver beállításoknál a használni kívánt modul neve (acx_100) mellett meg kell adni a következő szöveget: firmware_dir=... A ... ugye a szabadon választott könyvtár elérési útvonala. Aztán hogy más disztróknál ez hogy megy azt nemtom,de nem lehetetlen és még csak nem is nehéz az acx_100 beüzemelése (9.1 alatt azért nehezebb volt de már nem emlékszem rá)

    X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

Aktív témák