Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rover623

    félisten

    válasz mikk2000 #3 üzenetére

    Értem...:)
    Tehát az új procik nem gyorsak...csak okosak...meg optimalizálnak...meg amit lehet párhuzamosan hajtanak végre...amit meg nem, ott felcserélik az utasítások végrehajtásának a sorrendjét...meg gyorsabb L1 cache-t használnak...meg több L2-t...meg esetenként prociba integrált L3-at...ja, és pár száz MHz helyett pár ezret...de nem gyorsabbak, ugye...?

    P.S.:
    Amúgy a témáról megemlékeztem annak idején ''kicsit'' részletesebben az Új Alaplapban (olvastál te olyat...?), a szerkesztő bácsik tisztelettel megköszönték...:)

    [Szerkesztve]

    primus inter pares

  • Rover623

    félisten

    válasz mikk2000 #12 üzenetére

    Te meg azt nem értetted meg hogy a ''gyorsabb proci'' egy általánosan használt pongyola kifejezés, amit én pl. azért használtam a topicnyitónak címzett válaszomban mert megítélésem szerint a problémájára kellett megoldást találni, nem pedig kiképezni őt a CPU-k sebességének megnövelésenek módszereiről...
    Mert akármennyire leragadsz ennél a ''jóslási'' dolognál, az általad említett képesség egy módja a sebességnövelésnek...ráadásul az AMD-kre jellemző igazán, de ezt a ''kikényszerített'' részletes válaszomban is olvashattad...
    A user (sőt, a program egésze) szempontjából lényegtelen a módszer, a végeredmény ugyanaz: a proci egységnyi idő alatt több utasítást hajt végre...tehát gyorsabb!
    Ha van egy autója a faszikámnak, aztán vesz egy ''gyorsabbat'', az átlagember szempontjából teljesen lényegtelen hogy a légellenállása lett kisebb, a váltó áttétele lett hosszabb, a motor maximális fordulatszáma lett magasabb, nagyobb átmérőjű kereket raktak rá, vagy ezek tetszőleges kombinációját alkalmazták...AZ AUTÓ GYORSABB LETT!

    primus inter pares

Új hozzászólás Aktív témák