Hirdetés

Aktív témák

  • scavy

    tag

    Üdv!

    Olyan gondom van jelenleg, hogy néhány napja a Lenovo Ideapad Z575 -ös notebookomon újraraktam a rendszert, de az újratelepítés során töröltem a védett partíciót, ami a rendszer visszaállítására szolgál ugyebár. A bosszantó az, hogy fogalmam sem volt róla, hogy egyáltalán mire van az a partíció, a boltban ahol vettem a notebookot, amihez ugye eredeti Windows 7 Home Premium (64 bites) is járt termékkulccsal, egy szóval sem említették, még a vétel után 1 nappal fel is hívtam őket telefonon, keresve a windows telepítőlemezt, egy árva mukkot nem szóltak erről, most tudtam meg hogy mi is ez, kb 2 napja.

    Tehát a lényeg a lényeg, hogy ez a védett partíció törlésre került, (az összes partíciót töröltem, majd létrehoztam 2 -őt az igényeim szerint) és azóta már egy másik windows 7 fut rajta nyilván, nem a gyári. A boltból azt válaszolták, hogy ha ez a védett partíció törlésre kerül, akkor garanciálisan már nem tudják szervizelni. Hogy finomabb legyen a dolog, most jelenleg már majdnem egy éve Angliában élek, így nincs nyilván az hogy besétálok és megcsinálják. Mivel a manualt otthon hagytam, így nem tudom egyenlőre, hogy ott le vagyon-e írva ez a dolog, de azért egy picit bosszantó, hogy egy 180 ezres notebooknál nem említenek meg ilyen aprócska tényt, és most fizethetek aranyárat a szervízért, hogy használhassam az eredeti termékkulcsomat, mivel elvileg azt a gyári lenovo win7 -et, amihez ez a kód érvényes, nem lehet letölteni sehogy sem.

    Esetleg valakinek ha valami ötlete, vagy hasznos tanácsa lenne erre, azt nagyon megköszönném.

Aktív témák