Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Sziasztok!

    Lakásvásárlást tervezünk barátnőmmel, és jól jönne pár tanács. Majd bejátszik hitel is nagyon valószínűleg, egyelőre ezt a témát nem feszegetném.

    Paraméterek, úgy nagyjából: Budapest, nem-nagyon-külváros rész, 40m^2 környéke, 1.5 szoba, jobban tetszene amcsi konyha, nem panel, nem táv-/gáz-/héra fűtéses, és ilyen 10-13mFt között, talán.
    Ha az alap jó, némi felújítási munkálattól nem ijedek meg, bár az időnk/pénzünk azért korlátozott sajnos, de pl. egy festéshez nem fogok külön embert hívni.

    - Ami számomra fontos lenne, hogy legalább a lakásban <10 éven belül legyen teljes vízvezeték és elektromos hálózat felújítás/csere, mert ehhez szét kéne verni az egészet. Ebben már bízhatok valamelyest? Erről hogy bizonyosodhatok meg? Kérjek számlát róla, vagy fényképeket, milyen leírást? Mi van, ha "maguk csináltál", vagy nincs sok infó a munkáról? Bízhatok azért ebben? Mit lehet ilyenkor elszúrni, mit keressek? Nyilván réz vezeték legyen, ne a régi alu, más?

    - Fűtés: így akkor leginkább a házközponti (lehetőleg egyedi méréssel), illetve a cirkó fűtés marad. Itt milyen gondok léphetnek fel, miknek nézzek utána, mit kerüljek?

    - Nyílászáró: gondolom azzal meg kéne elégednem, hogy "új", műanyag/fa, stb, itt már nem igazán lehet ilyenekkel variálni, hogy hány kamrás, milyen k tényezős, stb. Mekkora meló lenne ezt kicserélni mégis, ha valami régi gagyi ablakok vannak? Vagy vegyem ezt inkább kizáró tényezőnek, mennyire gáz ez? Mondjuk ha nincs egyedi fűtésmérés, akkor kb. mindegy, ha fűtenek annyira, hogy ne fázzunk, nem?

    - Jó lenne, ha maga a ház sem lenne öreg - mi számít annak? Gondolom egy 20éves társasház már jó alap lehet. Mennyire gáz egy régebbi ház, ha maga a lakás rendesen felújított? Milyen gondok, hol üthetnek be? Jó, ha régi a vízcső és fölöttem beázik, az igen gáz, bár ez azért egy újabban is előfordulhat, ezzel nem tudok mit csinálni... de ha ránézésre nincs gond a lakással, milyen rejtett hibák lehetnek, amik akár csak közvetve érinthetnek?

    - Lakóközösség: meg lehet erről tudni valamit, valahogy? Pár találka, iratok, körülnézés útján, leginkább. Gondolok itt a szomszédokra, közös képviselőre, közös költségre. Mikre kérdezzek rá? Van ilyen, hogy "mik a tervei a háznak", pályázatok, korszerűsítések, utána lehet ennek járni valahogy, érdemes?

    - Garázs/tároló: többször láttam, hogy van, és kötelező is megvenni, amit nem akarok. Van erre mód? Ki tudom deríteni, hogy tényleg kötelező-e, vagy csak rám akarja sózni azt is a lakással együtt? Vissza lehet adni a háznak esetleg, vagy valami?

    - Általános dolgok: gondolom repedések, penészedés... más? Ezek mekkora gondot jelenthetnek? Mert jó, ha leglettelem/festem, de ez csak felületi kezelés.

    - Maga a vásárlás: jó nekem az ingatlan irodán keresztül? Mennyi munkát spórolnak nekem ezzel; biztonságosabb/egyszerűbb? Enélkül viszont le lehetne húzni a közvetítői díjat. Mi marad ilyenkor, ügyvéd díj?

    - Egyéb?

    Kösz a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák