Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz bnss #3617 üzenetére

    Mienk nyáron lesz 1 éves, és ha ráérek, majd akkor tervezem vele, hogy elviszem suliba. Okos kis dög, leülést tudja pici kora óta, kaját is okosan veszi el, azonnal leül szinte magától, visszahozza a labdát (bár azért nem mindig :D), a maradsz szóra is hallgat, csak az igazi baj, hogy nem mindig. Ha olyanja van, akkor makacskodik és nem csinálja azonnal vezényszóra. A játékait szinte soha nem adja oda, félti őket (vagy irigy :D).. De ha megszerzem tőle, akkor azonnal előveszi a jókisfiú modorát, nyugodt, leül azonnal, figyel stb..

    Szóval igazából azt kellenne megtanulnia, hogy minden helyzetben engedelmeskedjen, és ha pl. fut és és azt mondom neki hogy állj vagy maradsz, akkor azonnal "padlófék" és nem mozdul, amíg nem mondom neki, hogy mehet. És igazából ez az, amit egyedül otthon szerintem nem, vagy csak nagyon nehezen lehet megtanítani. Vagy rosszul gondolom?

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • kircipeti

    senior tag

    válasz bnss #3617 üzenetére

    Hali!

    Mi mar fel evesen elkezdtunk jarni, igy most kb 5 honapnal tartunk. Itthon eleg nehezen tudom csak ravenni magam az okitasra, inkabb a bolondozas megy. Most kb 1honapja vettem eszre, hogy komolyodott valamennyit, fegyelmezettebb lett. Volt olyan aki mondta is, hogy 10-11 honapnal elobb csak elmarhulja a dolgokat, lehet van ebben valami.

    Orzo-vedore olyan 2honapja jarunk, eleinte nem nagyon ertette a temat, talan felt is (mondta is az oktato, hogy "vedobol fog megindulni"), de mostanra mar szepen ramar a borrongyra es viszi is "haza". Komolyabb dolgot meg nem foghatott meg :)

    Igazabol az orzo-vedovel kapcsolatban lenne kerdesem, hogy az ott megszerzett ismereteit mikeppen fogja tudni a hazorzesnel felhasznalni? Szoval addig okes, hogy borrongy, utozsak, csibeszkar, oktato :DD de a valosagban, hogyan fog ezekbol profitalni?

    Olyat is lattam, hogy az egyik pro kutya gazdajahoz odament az oktato kezetfogni, de kozben a csorgobotjaval odasuhintott (???) egyet a kutyanak, aki nem kicsit indult meg ezek utan ra.

    Az mit jelent, hogy jar dolgozni a kutyad?

Új hozzászólás Aktív témák