Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz XuChi #4677 üzenetére

    A 2 TB-nál nagyobb tárolókapacitású HDD-k kezelésére vonatkozóan van egy kérdés-válasz a gyártó oldalán, de a pontos limit ott sincsen megadva. Illetve az sem, hogy a Max 5 kezeli-e rendesen, mert a válaszban a Max 5G modellt javasolják. Aztán az ott említett felosztás megint nem teljesen világos. Ahhoz, hogy egy 3 TB-os HDD teljes tárterülete használható legyen, ahhoz normál esetben eleve GPT-re kell inicializálni. Viszont akkor már nyilván felesleges csak emiatt felosztani, mert egy modern desktop OS kezelni tudja 1 db kötetként is. Max. pl. a 32 bites XP nem tudja, de az magát a GPT-t sem kezeli és már eleve megszűnt a rendszer támogatása. Annál max. trükközéssel lehetett megoldani az USB-s háttértárak esetében, amiről egy korábbi hozzászólásban volt szó. Sőt, ott az is le van írva, hogy a SATA / USB csatlakozásnál particionált GPT stílusú és 2 TB-nál nagyobb HDD-k oda-vissza történő kezelése nem mindig működik. Ha jelen esetben a külső ház kezeli a 3 TB-os merevlemezt, ellenben USB-n történő particionálás után a gépben (SATA) nem lehet hozzáférni a tartalmához, akkor lehet itt is az előbb említett dolog okozza a problémát.

    Vannak nyilván olyan külső házak, amelyek kezelik a 2 TB-nál nagyobb tárolókapacitású merevlemezeket is. Ilyen pl. a Sharkoon Swift Case Pro, amelynél jelenleg 12 TB a limit. Legalábbis akkora tárolókapacitású HDD-vel tesztelte a gyártó, azért adták meg azt limitként. Viszont ezen modellnél az előbb említett oda-vissza történő kezelés megint nem feltétlen működik. Ha olyan külső ház kell, amelyiknél biztosan, akkor vannak ilyenek is (példa).

    [ Szerkesztve ]

  • tomy86

    addikt

    válasz XuChi #4677 üzenetére

    Én két racket használok. Egy Chieftec CEB-7035S-t és egy Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0-t. A Chieftec-et eddig két olyan 3 terrás hdd-vel próbáltam, amik gépben lettek formázva és hibátlanul kezeli mindkettőt. A Sharkoonban egyik sem működik. Viszont itt a topikban is volt olyan, akinek ugyanez a Sharkoon, ugyanazzal a firmware verzióval kezeli a pc-ben formázott a nagyobb winyókat is. A miértre nem tudom a választ.

Új hozzászólás Aktív témák