Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz emvy #28 üzenetére

    Tévedsz. Nagyon is van!!!
    Nekem pl. az kellett, lágy vagy félkemény lencse csak rontotta volna a szemem!!!
    Szóval abszolót nem ''régi technológia'' és ráadásul mivel ezek ún. úszólencsék, ezért a szemet nem károsítja úgy,ha egész nap rajtad van, majdhogynem nem lehet túlhordani, hiszen lágynál ezt skan csinálják, saját szemüket kockáztatják, de mivel légáteresztő a lágy(és ez az áteresztés idővel eltömődik, ezzel a szemnek ártva) ez viszont úszika szemen, ennél nincs ilyen probléma. nincs szükség fehérjeoldóra sem.
    Ráadásul ha valaki sztkra kapja, az egész éves lencsézése kijön 10E ftból maximum, de általában 5E is elég.

    Ja és nekem a lágy szenvedés volt:
    14-16 éves korom közt hordtam, hát azta pepecselést amit azzal kellett művelni, ráadásul akkor a fhérjeoldó kis tablettaként volt adva, rosszul mondták el mennyit kell használni belőle, tönkrement egy pár lencsém is emiatt. Szóval ahhoz képest a kemény megváltás volt.:) Elsőre be tudtam rakni, mivel sokkal kissebb, mint a lágy, nem szárította a szemem, jó néha elvesztettem, mertt kieset a szememből, de más gond nem volt vele. Fehérjeoldózni sem kellett, na és a tisztító sokkal tovább tartott!!!

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • _Petya_

    őstag

    válasz emvy #28 üzenetére

    ''ma már gyakorlatilag nincs érv rájuk''

    De van! Pl. keratoconust (szakuhártya kúposodás) csak ezzel kehet kezelni.

    Petya

    Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

Új hozzászólás Aktív témák