Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norbo03

    őstag

    válasz PazsitZ #10 üzenetére

    Köszi ez is jobb mint a semmi és ez a lényeg. ;) :R Közbe megtaláltam a szecsuáni csirke receptjét ;) :[link]

    Sajnos az amerikai csirkére és a többire még nem találtam rá. :W

    Mod:Ritkán bukkanok olyan receptre, ami képes otthon a kínai büfés kaja illúzióját kelteni, pedig szorgalmasan kutatok utánuk. A büfékbe vetett bizalmam ugyanis egy ideje odavan. Egész pontosan azóta, hogy rabja lettem a házunk szomszédságában lévő kis büfének. Egyszer betértem munka után, vittem haza egy kis kínait. A pirított tészta és a csípős leves voltak a kedvencek. Olyannyira, hogy odaszoktam, hazafelé már azon fantáziáltam, aznap mit fogok venni. Azért a biztonság kedvéért mindig lecsekkoltam, hogy a büfé mellett tartott kutyu még életben van-e, de élt és virult. Egyszer aztán zárás után értem oda, és akkor néztem nagyot: a büfében bent figyelt a nagy, szürke utcai kuka. Gondosan leállítva a kiszolgáló pult elé, gondolom, hogy ne lopják el... Végülis ez érthető szempont, de valahogy elment a gusztusom a büfétől. Ezzel egyébként nem lehettem egyedül, mert egy idő után lehúzta a rolót, és azóta is hirdetik, hogy az üzlethelyiség eladó.
    Az itt következő recept internetes lelet, innen származik.

    Hozzávalók:

    1 csirkemell csíkokra vágva

    A páchoz:

    őrölt fehérbors (én ötfűszer-keveréket használtam helyette), só, cukor, 1/2 tk. fehérbor, 1/2 tk. szezámolaj

    A bundához:

    1/2 csésze liszt
    1/4 csésze keményítő
    csapott tk. sütőpor
    1 felvert tojás
    2 ek. olaj
    2/3 csésze víz
    kevés só

    A mézes mázhoz:

    1/8 csésze méz
    1/4 csésze cukor
    1/8 csésze ketchup
    1 ek. fehérborecet

    A csirkecsíkokat bepácoljuk, minimum néhány órára hűtőbe tesszük. Ha összeértek az ízek, a bundába mártott csirkedarabokat wokban bő olajban kisütjük. Utána a mézes mázhoz összemelegítjük a hozzávalókat és beleforgatjuk a kész húst. Megszórjuk szezámmaggal.

    Pirított tészta:

    A kifőtt spagettit vagy kínai tojásos tésztát az alábbi összetevőkkel nyakon öntöm és wokban kevés olajon megpirítom.

    1-2 ek. sötét szójaszósz
    1 kk. chiliszósz
    1 kk. kristálycukor
    1 kk. borecet
    1/2 kk. só
    1/2 kk. kukoricakeményítő
    6-7 ek. langyos víz

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák