Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    balcsinál mennyire veszik "komolyan" a max. 1spiccbottal ökörködő amatőr "orvhorgászokat"? :B elég durva ára van az engedélynek és 1alkalom kedvéért meggondolandó számomra a rizikó... kinek milyen tapasztalatai vannak ott a környéken? a stég magánterületen lenne, minden irányból nádas... csak a víz felől lehetne belátni...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Kicker #5124 üzenetére

    az a baj, hogy sógorjelölttel nem tudom megbeszélni, hogy leugorjon, mert 200km táv lenne :) amúgy sincs általában olyan nagy mákom a halakkal... még vagy 10-15éve mentem nagybátyámékkal pecázni... estétől reggelig kinn ültünk, tartottam büszkén a spiccbotot és amikor már indultunk haza, akkor akadt rá egy elég kicsi keszeg a horogra :)) tavaly ott lazítottunk a stégen elég sokat, de halőrt nem láttunk egyet sem... max idén, ha lemegyünk, van a közelben egy nyilvános stég, ahol láttunk többször is egy ürgét pecázni, megkérdezem, mit mond az ellenőrzésekről...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Tv #5162 üzenetére

    na, igaz, hogy már 1hete hazajöttem a balcsiról, de az ott töltött 1hét alatt párszor kiültem a stégre a spiccbotommal szórakozni... fogtam 1db vörösszárnyú keszeget meg több tucat kis snecit... a rohadt kis snecik jöttek ezerrel... bedobtam a csalit (kukorica+csonti) és már kaptak is... sört inni se volt időm, annyi volt belőlük :) volt, hogy véletlenül bepottyant a stég mellett a csali és már kaptak is rá... damilnál fogva húztam is ki... mindet visszadobáltam... amatőr pecás létemre legalább az öröm megvolt :) legközelebb szerintem sógorjelölttel megyünk és akkor a snecik jók lesznek másra :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    én ilyen apróságokat fogtam:

    1
    2

    ...kb tényleg csak arra voltak jók, hogy visszaengedjem őket :))

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    holnap délutánra kib***ott nagy vihart mondanak :) minden média azt harsogja, hogy irgalmatlan nagy vihar lesz... majd kiderül... de szerintem tényleg marhanagy eső lesz... hajnalban talán jót lehetne pecázni, de szerintem délután már esélytelen...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Manitou #5186 üzenetére

    én meg EKKORA halat fogtam :DD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    üdv!

    évek óta foglalkoztat a gondolat, hogy jó lenne horgászni... többször is beálltam profi ismerős mellé szórakozásból, ha lehetőség volt, de eddig nem volt meg az 1000%-os késztetés, hogy belekezdjek... múlt hetet asszonnyal, anyóssal meg asszony unokahúgával békésszentandráson töltöttük, ahol a nyaraló nagyon hangulatos helyen volt, saját stéggel (...mint az összes többi másik) szomszéddal megosztott stégünk volt, horgászok váltották egymást végig, de mi elsősorban bográcsozni, pihenni, sörözni mentünk... jó fejek voltak, beszélgettünk, adtak kölcsön spiccbotot, hátha fogunk nekik pár snecit csalinak: össze is jött csontival pillanatok alatt féltucat szebb :) asszony kezdte el mondogatni, hogy "miért nem csináljuk komolyabban, vizsgázok le, veszünk felszerelést és megyünk gyakran?" ...több se kell, élveznénk mindketten, ha párhavonta elmennénk ide-oda próbálkozni, aztán a pihenés 100%osan garantált, ha meg szerencse van, akkor hal is lesz (itt szentandráson nagy fogást nem nagyon láttunk... sütnivaló méretű kárászok, keszegek jöttek, de abból se sok... és ahogy a nap nagy részében a stégen ülve láttam, körben senki nem fogott komolyabbat)

    azt kérdezném, hogy mik a törvényi feltételei az egésznek, (vizsga, éves engedély, napijegy, stb) és kb mennyi egy "kezdőszett", amivel már el lehet indulni? ...nem akarunk 100ezreket költeni, 1-2 orsós bot, 1 spiccbot, merítőháló meg apróságok, amikre gondoltam...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz csƵ #20110 üzenetére

    közben érdeklődtem: kell egyszer akkor a vizsga ami 3500huf, állami éves jegy, ami kb ugyanannyi, be kell lépni egy horgászegyesületbe, ott tagsági és akkor onnantól lehetne venni pl a körös környékére évi 21ért bérletet, vagy 2500ért napijegyet... (egyesületi tagság nélkül kb duplája)

    ilyen 50-60k összeg oké, meg hogy kell mindig valamennyit ráfordítani :K munkatárs mondta, hogy ők is csak élvezetért horgásznak, általában egy 10esből kijön 1-1 alkalom, ami tényleg nem sok

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz gerii #20119 üzenetére

    annyi nincs szerencsére, helyi egyesületnél rákérdeztem: 6500ból náluk megvan a tagsági+állami jegy :K asszony is kedvet kapott közben, úgy néz ki szeptember10én megyünk együtt vizsgázni szarvasra, mert kecskeméten és a közelben nincs a közeljövőben vizsgaidőpont... utána már csak be kell vásárolni és mehetünk is :) kezdésnek szerintem akkor 1 spiccbot, 1 pergető, 2 úszós meg talán egy fenekező kell... ha sikerül a vizsga, foglaljuk is október 23-25-ig a szállást szentandráson, ahol már 2szer voltunk és most már direktbe horgászni megyünk... (nagyon klassz hely: akár 6 ember elfér, de igazából 4nek kényelmes... van légkondi nyárra, kandalló... fagyasztós hűtő, tv, tűzrakóhely, bogrács, saját stég, csónak, lengőteke, kiülős részek, gyerekeknek mászóka, csúszda, parkolási lehetőség, stbstb... 11-15ezer/nap a HÁZ + személyenként az ifa, szezontól függően... ahogy láttuk, csak izmosabb halakat nem fogott senki a környéken, de ha valaki a kikapcsolódásért megy, nem pedig mélytengeri szörnyeteget fogni, tuti jól elvan... mellesleg ott a szentandrási sörfőzde, ahol múlt héten 10ezreket otthagytunk, annyira jót főznek :D ...pár üveg black rose után már tuti nem stresszel az ember, hogy nincs kapás)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz csƵ #20177 üzenetére

    úszóssal keszegezni, vagy ami épp akad... (de ezt meg lehet fenekezővel is) pergetést meg munkatárs is ajánlotta, hogy legyen rá egy bot meg tetszik a "műcsalival ragadozóra" módszer... (full kezdő vagyok, 1-2 profi melletti horgászatot, potya-snecizést meg a fishing&hunting-ot leszámítva 0 rutinnal)

    #20178: pesten? :) hétfőtől szombatig 3 váltás volt a szomszédos stégen, az első 2 csapat pestről érkezett... (lehet, hogy a 3. is, velük nem nagyon beszéltem) közkedvelt hely nagyon, nyugodt, kb 2km-re van a 44estől, nem sokat lehet hallani az ottani forgalomból

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    fishing&hunting-on "légy ott" 16. részében berettyóújfalui móló panzióban főz a stáb, tavaly augusztusban nászúton asszonnyal körbejártuk az országot kecskemétről indulva villánytól kezdve keszthelyen át telkibányáig (csak hogy a szélső pontokat említsem, 7nap, 6 éjszaka, 1550km, szállás minden nap máshol), utolsó hely berettyóújfalu volt és a móló panzió :) most már bánom, hogy halételt nem ettünk, az egész hely nagyon hangulatos, közfalakban akváriumok, személyzet nagyon rendes, az adagok brutálisak és 2főre reggelivel 10500huf, ami szerintem egyáltalán nem sok... ha legközelebb arra járunk tuti halat választunk :K

    1hete megcsináltuk mindketten a horgászvizsgát, állami jegy, egyesületi tagság, fogási napló és minden papír megvan, vettünk egy olcsó kezdő felszerelést tapasztalatot gyűjteni, jövő hétvégére tervezzük az első pecát... itt a közelben a tiszaugi holtágat néztük ki, ezt ajánlották... valakinek van innen tapasztalata?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz borbas666 #20522 üzenetére

    mit használtál hozzá? 20x20-as meg 15x15-ös zártszelvényt? vastelepen melózok, méretre vágás is megoldott lenne és én is sajnálnám a pénzt 10ezres bottartóra

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz borbas666 #20527 üzenetére

    engem érdekelne: maximum módosítok rajta annyit, hogy ne kelljen hegeszteni... méretre levágatom aztán szerzek max hozzá mindenféle könyököt és megfurkálom-összecsavarozom :K 1.5-2mm vastag zárt profil azért ad majd neki egy kellemes tartást (tömeg nem számít, az úgyis a megbízhatóság jele meg kocsival hozzuk-visszük)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    nem tudom, hogy előkerült-e már ez a videó :D tegnap keresgéltem, hátha találok kezdőknek való anyagot, amiből tanulhatunk és akkor bukkantam erre a gyöngyszemre :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz gban #20604 üzenetére

    ja igen :D keleten meg más a horgászetika

    #20606: lehet kint könnyebben jutsz rpg-hez, mint horgászfelszereléshez :D sógor mesélte, hogy anno kb 30 éve katona volt és kitették őket valami erdőbe... ott orosz katonákkal sefteltek pálinkát lőszerre (ládaszámra), mert ők csak pár tárat kaptak, oroszoknak meg volt mázsaszámra... balhé is volt, amikor az oroszok valamelyik erdőben gépfegyverrel lőttek vadat

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    hosszú hétvégén tartottunk egy 2napos pecát békésszentandráson a holt körös kákafoki ágán, eredmény 2db párcentis spiccbotra... :) maga a hely amennyire nyugodt, kellemes, hal annyira nincs... és nem csak nekünk, a belátható távolságon belüli 4-5 stégen sem volt (leszámítva elvétve napi 1-1 méretesebb keszeget, vagy kisebb pontyot) ...próbálkoztak mások is feederrel, match-al, pergetéssel, eredménytelenül...

    vittünk mézes, vaníliás meg valami piros etetőanyagot, mézes kukoricát, csontit, pinkit, gilisztát, szilvás bojlit... végigpróbáltam időszakosan mindent, a lehető összes kombinációban, de még értelmesebb kapás sem volt... spiccbot, 2 fenekező folyamatosan be volt dobva, asszonnyal meg felváltva pergettünk (ezen is végigpróbáltunk többféle gumihalat, villantót, 1-2szer éreztük, mintha valami rávert volna enyhén, de kapás semmi... mederfenéken elakadás annál több) ...azt hittük, hogy a kellemes idő felébreszti a halak étvágyát, de nem jártunk sikerrel... bánni nem bánjuk, mert legalább gyakoroltam a szerelék összerakását meg a bedobálást...

    végszóra megbeszéltük, hogy hiába szép a hely, hiába voltunk idén már 3szor ott (de csak most pecáztunk először), többet nem megyünk mert mindenhonnan azt halljuk, hogy hal szinte alig van benne... legközelebb tiszaugra megyünk, de csak tavasszal :K ott szeptember végén voltunk, esős napon... effektíve 3 órát ha pecáztunk (asszony spiccbottal, én fenekezővel) és féltucat laposkeszeg és ugyanennyi törpeharcsa bekerült este a forró olajba :) a leakadásokat nem is számítva, mert a spiccre felrakott zsebpeca eredeti horga nagyon bóvli volt... tavaszig keresgetjük a közeli természetes helyeket, ahol foghatunk is valamit

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz gban #21037 üzenetére

    ...jó öreg marketingtrükk :) egyik ismerős is dolgozott anno kisboltban, ahol ha le kellett akciózni a napi terméket, akkor a bolt előtti táblán írtak egy nagyobb számot az eredeti ár fölé és áthúzták :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Zola007 #21272 üzenetére

    egyszer rám akasztották a "ruszki" becenevet, mert bírom nagyon a hideget meg a vodkát :DDD vodkával a hideget meg még jobban... asszony cseszeget mindig, amikor 0fok körül még kellemesen elvagyok a jó vastag pulcsiban, ő meg már nagykabátban és "hogy nézünk már ki így az utcán?" :D

    ui: hogy on is legyek, karácsonyra meglepett egy ilyen horgászládával meg egy rohadtnagy energofish ernyővel :B bele is fért minden cucc a ládába, szépen rendezve... már csak azt várjuk, hogy jobb legyen az idő és végre legyen egy szabad hétvégénk, amikor felavathatjuk...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    kecskemét 50-100km-es közelében tudtok tippnek mondani valami jó bérelhető, fűthető, stéges nyaralót, amit ki tudnánk venni 2személyre március12-13-ra? :) vagy valami oldalt, ahol esélyes találni ilyet? szallas.hu-t meg pár oldalt végignéztem, de főleg csak a holt körös van (kákafoki holtágnál voltunk párszor, de az elég halott kapás szempontjából) ...kezdők vagyunk, főleg csak a levegő meg a pihenés miatt mennénk, de nem bánnánk, ha közben fognánk is valamit, nem csak a botot (tiszaugot néztük ki, de szállást nem akarunk találni... esetleg szelidi tó, de kérdés oda is a szállás)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák