Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolt74

    senior tag

    válasz fpeter07 #96367 üzenetére

    Ezért mondom hogy ,mindegy hogy gyalogosan vagy kerékpárral ütnek el mondjuk a zebrán, ezzel az erővel akkor mindenkinek( gyalogosnak is) bukósisakot kéne viselnie ,hogy ha elütik akkor a fejét megvédje.
    Az utak veszélyesek,ez tény, de nincs semmi értelme folyton azon parázni hogy jaj mikor fognak elütni, vagy mikor
    fogok esni egyet.
    Gyerekkorunkban is felnőttünk bukósisak nélkül (még motoron se kellett hordani, és nem is hordtuk amíg nem tették kötelezővé).
    Pedig az mennyivel veszélyesebb volt.
    Egy DH pályán lejönni rendesen beöltözve ,még mindig sokkal-sokkal veszélyesebb mint mellékutakon vagy az erdőben bicajozni, sisak nélkül.
    Én pl életemben csak egyszer estem el bicajjal(versenybicaj volt, nagyobb sebességnél, de kisebb horzsolásokkal megúsztam), és motorral is egyszer, azt is szinte álló helyzetben az udvarunkon.
    Nekem az a mottóm, hogy inkább fele olyan tempóval menjek le valahol, de biztonságosan, mint hogy akár egy hajszállal is gyorsabban annál ahogy lehet, aztán essek egy nagyot.
    Rengetegen űznek extrém sportokat, és még a legjobb védőfelszerelésekben is nagyon sokan megsérülnek, meghalnak, de akkor is csinálják, a normál kerékpározást nem tekintem extrém (veszélyes sportnak) kivéve ha a belvárosban teker valaki, vagy azok akik forgalmas országutakon tekernek életveszélyes körülmények között.

    Zsolt

Új hozzászólás Aktív témák