Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • planbmokus

    senior tag

    válasz Tomi_Sci #4452 üzenetére

    Tavaly ősszel (november közepe) Litérről indultam Királyszentistván - Vilonya - Papkeszi felé. Viszonylag szép idő volt, de kicsit párás (Az addigi utamon már két vasúti sínpárt kereszteztem gond nékül). A Cholorchémia lakótelep Papkeszi felőli végén van egy második világháborúban épült sínpár, ami régen a Peremartoni katonai bázisra vezetett. A katonai bázist kb '89 óta nem használta senki, ahogy a síneket se. Sajnos arrafelé igen sok színesfémgyűjtő dolgozik, ezért arra a sínre semmilyen tábla nem hívja fel a figyelmet. Az út közepes minőségű, de pont a sínpár előtt van egy kráter, mellesleg a két sín közt is homorú az útfelület. Pont az átjáró előtt vágott be elém egy kamion, amitől semmit nem lehetett látni, de menni sem ment gyorsabban, mert az előtte lévő traktor meg stoppolta a forgalmat. Kb 30-35-el értem rá a sínre, amit talán 3-4 méterről láttam meg. Fékezni akartam, de pont ez volt a probléma, mert a hideg és talán párás/nedves sín elvitte alólam az első kereket.
    Szerencsém volt, hogy nem jött mögöttem semmi, mert az tuti kivasalt volna, gyorsan felpattantam, majd kihúztam a bringát a fűre, ahol leültem, mert kicsit megszédültem és a bal szemem alatt elég gyorsan fel is dagadt egy igazi boxolós mokesz.
    Felhívtam a mentőket, akik kb 10-12 percen belül a helyszínre értek, bevágtak a mentőbe (papíron meg kellett volna várniuk a rendőrt, de mondták, "hogy ők aztán nem várják be, mert van dolguk máshol is").
    Beérkeztünk a kórházba, adatokat, stb gyorsan felvették, röntgenre vártam amikor megjött két rendőr, hogy akik kimentek helyszínelni, azok nem találtak, felhívták a kórházat, ahol jelezték, hogy már bent vagyok, ezért a helyszínelőt hazaküldték B.almádiba, és a Veszprémi örsről küldtek ki egy másik párost, akk megfújatták velem a szondát. Ennyi volt, elmentek, majd miután végeztem a röntgennel és a Balesetin vártam a soromra, megérkezett egy nyomozó, akinek lediktáltam a történteket, s aláírtam a vallomást.
    Hazamentem, kb 5 nap múlva érkezett egy levél, hogy menjek be pontosítani a vallomásomat, mert tisztázatlanok a körülmények.
    Bementem, amikor elolvastam a rendőrségi jelentést, kedvem lett volna kiröhögni őket, mert egy 3 kilométerre lévő sínhez mentek ki az Almádii rendőrök, de a nyomozó a kórházban is egy másik átkelőt vett fel, azt ami a lakótelepre vezet át, s hibátlan minőségű.
    Ekkor fedeztem fel, hogy a vallomásban nem szerepelt, hogy jeleztem, a vasúti átkelőt sem a 3,2,1 csíkos piros-fehér tábla, se sorompó, se lámpa nem jelezte, amire azt mondta, hogy "mindegy".
    Ekkor kaptam a már idézett szöveget is: ha a kerékpáros elesik és képes kihívni a mentőt, akkor helyzettől, időjárástól, szemtanúktól, mindentől függetlenül TE vagy a hibás (ezt nekem a rendőr így vezette le: "Bármire rá tudjuk verni, hogy nem az úttest állapotának, a látási viszonyoknak, a forgalomnak vagy az időjárásnak megfelelően kerékpároztál, nincs mit tenni, Te vagy a hibás..."
    Érdekes módon amúgy két hét múlva amikor már jobban éreztem magam, eltekertem arrafelé és vadonatúj táblák voltak kihelyezve mindkét oldalról, s a kátyúkat is "betoldozták".

    Beszéltem a TestBike-on a a Kerékpáros Jogvédő Ügyvéddel, aki azt mondta, hogy ha már aláírtam a papírokat nincs mit tenni, de egyértelműen nem lehetett volna engem felelősségre vonni.

    De van itt pár okosabb, bölcsebb ember, aki ezt cáfolja, biztos jogszakértők.

    "Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

Új hozzászólás Aktív témák