Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gippazoid

    senior tag

    válasz Tomi_Sci #100506 üzenetére

    Én is azt vártam mert régebben már alapon, 4es fokozaton is olyan volt. De nem emlékszem milyen kávéval mert több hónap szünet volt vérnyomás problémák miatt a kávézásban. Aztán meg a kávéfőző gép romlott el.

    Gippazoid Novelties Inc.

  • gippazoid

    senior tag

    válasz Tomi_Sci #100506 üzenetére

    Szia!

    No itt van a kosár beállítása, a karika jelzi a gyári állapotot és a lekopott FINE felirat irányába léptettem kettőt (piros nyíl mutatja). A kosár kis drót fülének a vége a COARSE felirat O betűje felett volt gyárilag.

    Az őrleményről is teszek fel képet. Íme:

    Az a furcsa, hogy a gép simán lefőzte pedig a CM900-on 0-ra van tekerve a fokozat. Sőt, nemhogy lefőzte de 20-22 mp. alatt jött le. Ez most Segafredo Intermezzo, ez volt úton már, most bontottam ki. Tudom, ez egy gagyi valami lehet, de már meg volt rendelve. Óriási csalódás volt hogy miközben adagolt kifelé, 3 cm-es ágat találtam benne. És ilyet már mások is írtak róla ahogy néztem. Kézi pörkölésűt majd ez után próbálok csak még ki kell találnom honnan rendeljek.

    Viszont ennek semmi savanyú íze nincs, így végre megoldódott, a Tchibo kávé ilyen savanykás.

    Hol csomagolnak olyan tasakba szemes kávét amit fertőtlenítős kendővel át lehet törölni (azaz nem ázik át/el tőle)?

    Milyen mérleget javasoltok amivel meg lehet mérni az őrleményt, a főzetet (tehát nem túl nagy) és nem túl drága?

    Kellene simítózáras tasak is, vagy nem tudom, mibe szokás kiadagolni a hűtőbe. Jelenleg sima uzsonnás zacskóban van.

    Esetleg mit javasoltok még amit érdemes beszerezni?

    Tamperem van egy tamper tartó alátéttel, meg 2 db nyomásfokozó nélüli szűrőm.

    Jó lenne valami alátét is amin lehetne tömöríteni úgy hogy közben a filter benne van a karban és nem nehézkedek a két kifolyóra amiben műanyag betét van - félek, eltörik.

    [ Szerkesztve ]

    Gippazoid Novelties Inc.

Új hozzászólás Aktív témák