Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz shifty! #24853 üzenetére

    "cserébe, sejtésem szerint, teljesítmény alapon értékelve vagy(tok), és ez ráhatással van a bérfejleszésre?"

    Igen, de úgy ahogy mondtam:
    - Nincs rá garancia, hogy minden évben legyen ilyen.
    - A teljesítmény értékelésére semmilyen formalizmus nincs. Nincsenek egyedi fejlődési célok megbeszélve, így nincs is elbírálás azok alapján.
    - Tavaly ugyan volt ilyen, de az emberek jelentős része semekkora emelést nem kapott. Akik kaptak, átlagban ott is infláció alatt.

    Ennél a cégnél igazából amikor idejön az ember, akkor kell kérni olyan fizetést, amivel elvan legalább 3-4 évig(, ha addig akar maradni legalább), két okból. Egyfelől azért, mert lehet olyat kapni, másfelől meg azért, mert emelni nem fogják nagy tempóban. Én eddig két és fél éve vagyok itt, ezalatt ha jól számolom, a bérem reálértéke 8%-ot csökkent a hivatalos inflációs adatokhoz nézve. Ez idő alatt egyszer volt béremelés az egész cégnél. Idén valószínűleg lesz megint, valamikor nyár, ősz táján. Kíváncsi leszek mi lesz a vége. Az éves infláció idén szinte biztosan magasabb lesz a tavalyinál. Egyelőre ennek ellenére nekem megfelel ez a munkahely, de figyelem azért a piac változását.

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák