Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz kekedi #957 üzenetére

    Kb negyedszer kezdek bele, mert az, hogy mindened google-ben van. az nagy limitáció.

    Míg outlookban meg lehet csinálni azt, amit a többiek is írtak, hogy lehet (max10) teljesen független emailcímed, amik közül bármelyik (1-2, vagy az összes) lehet a belépési emailcímed, addig googleben még az alias-ozás is annyiban merül ki, hogy "emailed+kieg@gmail.com" amit használhatsz emailed@gmail.com mellé. Igaz a help oldalak listázzák, hogy hozzáadhatsz más emailcímeket (így akár egy friss outlook aliast is) a google fiókodhoz oly módon, hogy az legyen a bejelenetkezésnél is használva, de egyfelöl nem említi, hogy így akkor a másik az fog-e vagy nem fog-e működni, másfelöl meg azt írja, hogy ha volt használva a "belépés google-al" akkor az törik... így meg ki tudja még mi. Pedig ez jó módja a kikerült infóról való levágódásnak.

    Youtube-ot biztosan lehet adott google fiókból másikba áthelyezni, de pl drive-ot azt nem tudom, vagy pl naptárat.... de ha nagyon ökoszistémásan használod az egészet, akkor meg neked törnek belső dolgok (pl maradt gmailből, friss emailből friss accountos naptárba esemény mentés meg ilyesmik).

    Csak az marad, hogy az outlookot fentiek szerint bevéded (új belépési alias-szal, az aktuális belépési jogát pedig elvéve, majd mindent a maximális, számodra elérhető 2FA-ra állítva {Sorrend semmi<sms<email<push<totp<passkey<=fizikai kulcs [szerintem]}), majd az outlookon kreálva egy új aliast -ami minden google fiókban, azzal szorosan eggyütműködő dolognak az alapja lesz-, bevéded a google fiókodat hasonlóan mint az outlookos. (Jelszókezelő meglétéig friss, de fejbentartós jelszavakat használhatsz a fentiekhez. Általában nem folyamatos darálnak minden fiókot jelszavakkal próbálkozva.)

    Ez után (újfent mivel az outlookban meg lehet csinálni), egy 4. (akár 5. és 6.) aliasra (kategorizálva), én átnyomnék mindent ami nem kell a google fiók béli működéshez. Így visszafokozván a google fiókot, mint egyedüli csomópontot, aminek (és amibe rendelt egyéb fiókoknak) elérhetősége már egyszer kikerült, és fentiek szerint módosíthatatlan.

    Hongy ON actual is legyek: pl ha kell jelszókezelős (eszközök közötti) szinkron, akkor a bitwarden-t én már outlookra regelném, és nem gmail-re, és persze outlooknak is egyik friss aliasára, nem régire (amit -ha én törtelek volna, akkor feljegyeztem volna, a helyreállítási menüből ha bejutok).

    És akkor a 949-eskérdéseidre válaszként:
    -Bitwarden, ha kell a szinkron, kepassXC, ha kevés eszközöd van, vagy nem zavar (és tudsz figyelni) a manuális karmantartásra. És hiába tudja a Bitwared is a TOTP-s 2fa-k kezelését, ajánlott akkor beizzítani a 2fa appod (kepass-ban lehet két vagy több állományod, más jelszóval).

    -Jelszókezelővel a jelszavakat igen! Nagy esélyel a mostani, böngészős tud exportálni, amit a dedikált kezelő be tud nyelni. Szintén nagy esélyel sajnos akkor biztosan kódolatlan állomány az, így fontos, hogy a gép biztos tiszta legyen, amin ez végbemegy!
    Miután beszívta a jelszavakat, légy biztos abban, hogy minden jó mezőbe ment-e vagy legalább hiánytalanul megvan, és azonosítható minden fiók. (úgy is mindenen egyszer át kell menned, mert jelszócsere lesz!)
    (Személyesen ajánlom, hogy ekkor jelöld meg mindegyik bejegyzésedet,pl -váltós, -leváltandó kiegészítéssel, vagy csak húzd bele az összeset, elsőnek egy ilyen nevű mappába. Így fogod tudni, hogy melyikekhez kell hozzányúlni hosszabb távon is (mert nem egy hétvége lesz). Ajánlom, hogy mindenen nézd meg, hogy léptek-e bele máshonnan;kell-e egyáltalán (jó pillanat kigyűjteni majd törölni ami nem kell [szolgáltatás szintjén nem az állományból csak]) elfogadja-e a maxra húzott komplexitású jelszót ;] ; marad gmailen, vagy az váltós; lehet-e erősebb 2fa-t hozzáadni (gyengébbet elvenni), mint ami most van vagy sem.
    Ha egy bejegyzésnek a fentijein átmentél, na akkor kerüljon be csak az új mappályába!)

    Backup: Itt gondolj a másodfaktoraidra is: elég lehet csak annyi, beállítod a telódat, hogy havonta egyszer szóljon, hogy akkor 2fa appból, meg jelszókezelőbő legyen jelxszavas export, amit kimentesz telóra ÉS gépre, meg valami külsőre. Az hogy minden bukjon kis esélyes.
    Pl ha bitwarden, akkor lehet belőle exportálni 2 nyitott (CSV és JSON), és egy kódolt (másik JSON) formátumban. Szóval ez ilyen szempontból megoldott. Ha kepass, akkor meg a kezelendő egy kis fájt (ami már kódolt) úgy és oda másolod, ahova szeretnéd.

    Tippek: legfontosabb: ha valami nem tiszta bármely lépésénél, akkor nézz, meg kérdezz utána, jobb azt előbb, mint később!
    Technikailag mostmár csak a jelszókezelőd jelszavát kéne tudnod. Szóval az legyen erős, de megjegyezhető! Az előbbi dőlt betűs és következő sor kb ugyanannyira erős, de az egyik jóval könnyebben megjegyezthető.
    xÊrôi/»à{,!/C¯wÑeÚâµ*kü*ï=C§¡*kô'ï¡ÚÍ¢P;^P«b5Dts3Þ{Mô²¾(ãÿê¥Ä Esetleg az egyik email accounté is lehet valami mondat. De menthető, mert az a lényeg, hogy ha kell bejuss, és nem, hogy bepötyögd, mert az auto-kitöltés nem tölti.
    Érdemes az elsőhöz hasonlót bemantráznod, meg esetleg felírnod, mint mesterjelszó!

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák