Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz SchumiBácsi #615 üzenetére

    Nem a legstabilabb a mikro-s net de nincs más akkor ez is megteszi.
    Elég szélsőséges tud lenne a szolgáltatás, a szomszédságban lenne érdemes érdeklődni, hogy nekik mik a tapasztalataik.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • #41133696

    törölt tag

    válasz SchumiBácsi #615 üzenetére

    Biztos rálátás kell a toronyra... szomszédomnak mikrohullámú Internete volt vagy 7 évig.

    Mondjuk a csúcson ment 2,5 Mbps-mal :)

    De a lényeg, hogy amennyiben valami kerül a két végpont közé mint például természetes akadály, fa stb, baj van.

  • válasz SchumiBácsi #615 üzenetére

    Üdv all!

    Ugyan volt már erről szó de azóta eszembe jutott valami. Ez pedig a jelenlegi szolgáltatás kiépítettsége.

    Ajánlatos egy Szabolcs megyei térkép hogy lássuk miről van szó: a mostani net Nyíregyházáról indul mikrohullámon. Apagyon van a fogadóállomás ami leviszi optikára és osztja le Apagy és Nyírtét település között. Van még pár másik település is ezen a rendszeren de az már nem érdekes mi módon van összekötve. A lényeg hogy hiába kábelen jön a házba, "félig" mikrohullámú a net.

    A kérdés most már ennek fényében érdemes e próbálkozni tisztán mikrohullámú nettel, ennél a szolgáltatónál? A régi hozzászólásban említett másik szolgáltató ugyan jobb ár-teljesítmény lenne, csak ott az a köcsög domb :O :DDD

    Bár ezt még ellenőrizni kell de sztem Nyíregyháza már könnyebben "fogható", mert könnyedén lehet az antenna 9méteren lévén 7méter a ház csúcsmagassága... 2-3méter tornyot simán lepakolok a tetőre ha kell. Meg a tányérnak úgy is kellesz valami állvány mert az aktuális szolgáltató ezzel az Andy műsorokkal és lese szarom hozzáállásukkal már meggyőzött hogy "el lehet menni" sőt, el kell menni.

    Csak ez a mikrohullámú dolog a fő kérdés, meg az hogy lesz e annyira jó/megbízható egy "Nyíregyháza-Nyírtét" 1fogyasztós kapcsolat, mint az elején felvázolt "Nyíregyháza-Apagy" de több falut kiszolgáló kapcsolat.

    Az is igaz hogy megkérdezhetném ezt az említett szolgáltatónál, de addig is írjatok valamit, ha lehet :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Ric4m0nd

    aktív tag

    válasz SchumiBácsi #977 üzenetére

    @Gubek-Einste - Köszi a tanácsot, megpróbálom újra, illetve az jutott eszembe, hogy másik ügynököt keresek, akivel lehet kulturáltan tárgyalni, és nem néz hülyének. Értem, hogy el kell adnia a szolgáltatást a legdrágább áron, de azért csak egy intervallumon belül dolgozik. Tudja, hogy mi az Ő minimuma. Na én pont annyit akarok adni neki, és nem többet. Kérdés, hogy kik ezek az emberek. Közvetlen a UPC-nek dolgoznak, vagy valami megbízott alvállalkozók...

    @SchumiBácsi Köszi a választ, Igen, ugyanazért az összegért jobb szolgáltatást ajánl, csak rossz sorrendben, illetve stílusban. Ha legelőször mond 12ezret, mielőtt én mondom meg a jelenlegi költséget, akkor megértem. Viszont ha 20ezret mondtam volna, akkor ő is ennyit ajánl. Ez verte ki nálam a biztosítékot, hogy hülyének néz. Hozzáteszem, hogy a házaló ügynöknek fogalma sem volt mit jelent az "ac" Wifi jelentése, és a MU-MiMo sem. Illetve a szimultán 2.4Ghz és 5Ghz-es jel. Kérdeztem a router típusáról, és specifikációjáról.. Ugyanazt hajtogatta, hogy új, modern technika , leggyorsabb.. stb.. mostantól ezt kapják az új ügyfelek bla bla bla...

    Részletesen megbeszéltük és összeadtuk az ügynökkel a költségeket, amikor először találkoztunk. Excel táblázatot is készítettem, hogy megmaradjon ez az információ.

    30Mbit net , gold tv csomag, 3db set top box-al és korlátlan belföldi telefonálás bármilyen szolgáltatóhoz.
    7500Ft/hó bruttó

    120Mbit, ugyanezen feltételekkel 8400Ft/hó bruttó

    Innentől kezdve, hogy megtudtam ennyi a legolcsóbb ára, én még egyszer nem akarok 10ezernél többet kiadni... Marketing és Sales, ezzel tisztában vagyok, de szerintem nem a halpiacon vagyunk..

    @headhunter Köszi, megnéztem, már korábban is. Változtatnak rajta hetente. Októbertől figyelem, és telefonon is beszéltem velük többször. Egyébként az ügynök, és a központ is mást mond. Igazolják egymást, hogy igen.. a központ lista alapján adja össze..stb. Az ügynök pedig saját csomagajánlatokat is generálhat. A lényeg, hogy adjon el valamit, és pörögjön az üzlet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák