Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • 9CS

    senior tag

    válasz atomin13 #2 üzenetére

    Elvileg ilyen egyszerű. Csatlakozol és megy a net. Ez csak attól függ, hogy az adott hálózaton van e internet hozzáférés és ez szabadon használható e. De az ingyenes hotspot-oknak pont ez a lényegük, így ha tényleg az, akkor mennie kéne. Esetleg az zavarhat be, ha Te külön állítottál valamit az internet kapcsolaton. Azt kell beállítani, hogy a helyi hálón keresse a netet. Itt egy kereső, amiben jó pár ingyenes hálózati hozzáférési pont benne van. Bővebben: link De ha már nyitva a laptop egy hálózat keresés bárhol elindítható(, néha kellemes meglepetésekkel szolgálhat).

    '' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

  • 9CS

    senior tag

    válasz atomin13 #5 üzenetére

    Lehet valami gond volt a szolgáltatással. Vagy mint amit fentebb is írtam Nálad rossz az internet beállítás. Illetve van, hogy nem kapcsolódik valami miatt jól a gép, de akkor jelezni is szokta, hogy valami gond van. Sikertelen, vagy részleges a kapcsolat. Menj el még egyszer és próbáld meg újra, figyelve a net beállításra.

    '' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

  • 9CS

    senior tag

    válasz atomin13 #8 üzenetére

    Hogy jön ez ide? Én használtam, de ha tényleg ingyenes cucc, akkor ahogy írtam, minden variálás nélkül mennie kell a netnek. Ebből a szempontból mindegy, hogy Miskolc vagy Bp. Ha ADSL van beállítva a gépeden, akkor fontos, hogy átállítsd a neted, de amikor ezeket írtam, arra nem válaszoltás semmit. Az, hogy a kapcsolat létrejön, csak azt jelenti, hogy a hálózatban benn vagy, hogy ott mit lehet, mit nem az a szolgáltató dolga. De ezek a net miatt vannak általában, de ha például a géped ADSL-t keres, akkor ne is csodálkozz, hogy nem megy. Tanácsos, az internet beállítások, kapcsolatok, LAN beállítások alatt, a beáll. automatikus észlelése pontot kipipálni. Volt ahol nem ment ugyan a net, de ez nem a gép hibája, mivel máshol igen, változatlan beállításokkal.

    '' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

  • 9CS

    senior tag

    válasz atomin13 #10 üzenetére

    Aham. Az más, azt hittem valami párhuzamot akarsz vonni a szolgáltatások között. Budapesten is van, hogy fellép a hálózatra, meg ad IP-t, a net mégsem megy, bár errefelé olyan sok SSID-van, hogy lehet egy részük nem is ingyenes net lenne, csak egy rosszul beállított magán hálózat. Például volt, hogy egy jelhez tartozó vendéglőbe elmentem, mert arrébb látható volt a jelük. Megkérdeztem ott, hogy lehet e használni a hálózatukat, erre: „Ha tudod, lehet.” Bár akit kérdeztem, nem biztos, hogy tudta, hogy van ilyen szolgáltatásuk. Szóval itt sem mindig egyértelmű a helyzet. Van, amikor nem megy, van amikor igen. Változatlan gép beállítások mellett. Nem szabad feladni.

    '' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

Aktív témák