Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adammeyer

    csendes tag

    Sziasztok,

    Tapasztaltabb építkezősök segítségét szeretném kérni egy keyboard config szupervíziójában (kompatibilitási problémák, tanácsok, stb.).

    Jelenleg egy hulladék keyboardot használok, előtte egy Cooler Master Quick Fire Rapid-ot használtam, csak rejtélyesen meghalt három gombja, valószínűleg alaplapi hiba miatt, azóta nem használtam, de már 11 gombja nem működik, viszont cherry red switchei vannak amit kibontanék.

    Alapvetően a 75%-os kiosztás érdekel, sajnos a 60-65%-ost túl kevésnek találom, kellenek nyilak is meg funkció gombok is az életembe (Ellenkező esetben már egy Anne Pro 2-t vettem volna, túl jó a tudása az árához képest). Illetve így tudok ISO kiosztást készíííííteni, alapvetően ez a layout tetszik. Csábító 75%-os billentyűzetet viszont nem találtam, ezért arra gondoltam hogy építek. Új vagyok a témában, bár tudtam hogy létezik ilyen vallás, mindössze pár napja olvasgatok és keresgélek a neten erről. Fontos szempont az ár. Amit kinéztem eddig:

    Case - $39
    Ez egyrészt tetszik, hogy ilyen egyszerű és industrial, másrészt olcsó illetve nem kell hozzá plate.

    kdb75 pcb (usb-c) - $38
    Ezt néztem ki elsőként, de ha jól sejtem ez nem kompatibilis az előző case-zel. Igaz? Ha igen, akkor milyen pcb-t tudtok javasolni, ami lehetőleg usb-c (de ez nem kizáró feltétel), valamint underglow-os.

    Switchek tekintetében kiszedném a korábban említett cooler masterből a meglévőket.

    Stabilizereket illetően, nem tudom milyenre és hányra van szükségem, de ezt néztem, $8 (625u, 87).

    Backlit - Valószínűleg a switcheket forrasztani fogom (túl nagy összeg még minden switchhez hot swap socket), de a ledekhez találtam olcsón, 100 led és 200 plug $12-ért.

    Keycapek még nem tudom, de ha jól értem arra kell figyeljek hogy legyen meg az ISO kiosztás és 75%-os keyboardhoz a gombok (?).

    Felmerült kérdéseim: :F
    - Érdemes-e hotswapesre csinálni a switcheket is, illetve van-e valahol olcsón olyan zokni a lábaikra?
    - A backlit programozható-e? Azt tudom hogy nem lesz rgb, csak az a szín amit alá teszek, de különböző mozgó mintákat tudok-e rátenni? Pl. mint amiket az Anne Pro tud.
    - Ha mégis a kbd75 pcb-nél kéne maradnom, akkor ahhoz milyen relatív olcsó házat tudtok javasolni? Tudom, létezik ez a fém, ami körbe ráadásul még világít is, de ez túl sokba kerülne, $110 postával, plusz még a fedő plate. Nem lenne rossz ha van underglow-ja.

    Köszönöm előre is a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák