Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Sziasztok, van egy T400-am, modellszám 2504, de nem találom a Lenovo keresőjében. Intel 4 seriest mond a videokártyára. Ebbe lehet 'rendes' (1 fokkal jobb) videokártyát tenni?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Sziasztok, 2 kérdésem lenne.

    Alkalmilag használandó notebookon spekulálok. Sokat nézegettem gaming cuccoktól (legion, dell g15) a Clevo / xmg stb ultrabook szerűségekig, meg használtakat is. Mivel nem sokat használnám - de azért jó lenne ha valamennyire időtálló - nem túl régi kellene, a vonalat intel 8-as szériánál húztam meg a (korszerű, energiatakarékos) 4 mag miatt, ott indultak a 15w verziók. A szívem a tartósság felé húzott de leginkább a rossz billentyűzetektől féltem így a Thinkpad jött be a képbe.
    Hogy rövidre fogjam, az utóbbi napokban 2 verzió alakult ki:
    a) t480 IPS panellal, 8350 vagy hasonló CPU - a sima nem az s (szimpatikusabb a 2 ram slot miatt meg talán picit jobban hűthető, az extra tömeg nem zavar mert nem cipelném sokat), durván 700 eurótól indulnak használt boltból, mondjuk 800 normális ssd és 16gb ram. Ha jó akkut akarok akkor esélyesen rájön még egy új akku ára.
    b) új e14 g3 amd, IPS -300 nit panel, ryzen 5700U, 16 gb ram. 57 Wh akku. Pontos konfigtól függően 1000-1100 euró környéke.
    Az a) verzió tetszik mert azért a T széria az etalon, legjobban szerelhető szokott lenni stb. Én használtam t400, 420-at és X szériákat régebben.
    A b) új annak szubjektív és objektív előnyeivel, anyaga elhiszem gyengébb de azért elnézve reviewkat valószínű veri az átlag konzúmer cuccot rendesen és mivel nem ütném-vágnám naponta lehet, hogy bőven elég. Képernyő nem tűnik, hogy zavaróan lógna és a billentyűzete legalább ugyanolyan jó mint a T verzióé (a billentyűzet amitől legjobban félek, általában utálom az összes noti billentyűzetet, nem tudok írni rajtuk, most is cherry mx-en írok).

    Első kérdés: Szeretném "szeretni" a T-t (és amúgy szeretem is) de nem tűnik annyival olcsóbbnak amennyivel régebbi a processzor főleg, de gondolom az az IPS panel is esélyesen rosszabb (még ha az E panelja sem nagy eresztés de valszeg nem zavaró és elégséges). Vélemény?

    Ami az E ellen szól, hogy összeraktam Lenovo oldalán egy ideálisat: 5700U, 16gb ram, 1TB + 512GB SSD, fenti ips panel, ANSI billentyűzet (ezt preferálom, megtalálok rajta mindenféle jelet, azt a pár magyar betűt nem kell lássam), háttérvilágítás, ujjlenyomat érzékelő, ir-es webcam, ez 1177 Eur ami így elsőre akár tetszett is. De sajnos azt írják minimum 6 hét a szállítás amihez nincs kedvem.
    Helyi boltban találtam hasonló verziót: 1100 euróra jön ki 512 + 512 Gb ssd-vel (szeretnék 2 ssd-t egyik windows másik linux), DE német billentyűzet.

    Második kérdés: ezekben (konkrétan e14 gen3) életszerű-e a billentyűzet csere, tudok-e szerezni ún. "Eu English" billentyűzetet (ez ansi, euro szimbólummal a 4-esen) tehát árulják-e az alkatrészeket ill lehetséges, és vajon kb mennyibe kerülne kicseréltetni? Állítólag a fedéllel együtt kell megvenni és cserélhető, de hogy ez csak Lenovo tudja vagy meg lehet vásárolni és kis bolt meg tudja szerelni szabályosan anélkül, hogy szét kelljen vágni az egészet, az a kérdés (sok notinál esetleg szegecselve, ragasztva vannak dolgok, elméletben cserélhetők, gyakorlatban 50/50).

    Szeretném elkerülni, hogy elköltsek egy számomra messziről jól látható összeget és aztán megutáljam ezért lenne jó tudni az opciókat. Lehet nem zavarna a DE billentyűzet de lehet, hogy igen és jó lenne tudni bezártam magam a hülyeségbe vagy a lehetőség adott.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz S_x96x_S #114102 üzenetére

    Köszi. Csereberében nem vagyok jó, mindig rossz üzletet csinálok. :) igen a 8 széria óta igen erőteljes fejlődés volt, az bizony megvan, 8350-es dellt használok munkára (szar is mert melegszik és throttlel de az más kérdés).
    Ehhez képest az 5700 és 5800 közötti különbség elenyésző, de tisztában vagyok nagyjából ezekkel, hogy az 5700 újabb technológiával készült 4000-es.
    Várakozást meggondolom, a frameworkot nézem és baromira tetszik a koncepció, az adapterek, meg a 16:10 de a billentyűzet az egyik kardinális kérdés és még egyik sem tetszett thinkpad óta (attól függetlenül az igét lelkesen terjesztem róla ismerősök és munkatársak közt). A billentyűzet volt a fő ok (mert nem bízom benne, plusz numpados ami borzasztó idegesítő hogy kerülgetni kell, desktopon is TKL-t használok régóta) amiért lemondtam a legionról, pedig egy lower end megfizethető, nem néz ki karácsonyfának és még játszani is lehet :) de nem mertem billentyűzet miatt bevállalni (no meg nem igazán kapható).
    Vagy az e14 lesz, vagy még meggondolom. Az az egy fránya billentyűzet ami zavar, nem tudom mennyire cserélhető, de ha az is valszeg garivesztéses mert FRU nem CRU ha minden igaz de azt sem tudom ezek vásárolhatók vagy csak a hivatalos szervzinek van.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz S_x96x_S #114107 üzenetére

    Ez az E14 konfig egy elég erős ár / érték aránynak tűnik, a második SSD slottal főleg, de azért zavart a gondolat, hogy 1.4 HDMI van rajta és összesen 1 usb-c, 2 usb-a amiből az egyik 2.0, azért jól megadják a módját, hogy feljebb tereljék az embert. Hogy jól megkavarjam a történetet találtam összesen 1 cégnél egy kínálathoz képest jó árú P14s-et és az lett végül, r7 5850, 16+16 gb ram, iga csak 256-os ssd amit ki kell cseréljek, hivatalosan ennek nem lehet 2 ssd de gyakorlatban azt mondják ha szerencsém van létezk olyan amit befogad az LTE helyre. Realtek wifi de olcsón cserélhető Intelre. 1400 euró (3 év garival számolva 300-al kerül többe az E-nél, + 16 GB RAM, - 512 SSD). Szorítok, hogy ne jöjjenek vissza, hogy ja bocs mégsincs raktáron. Ez nekem overkill árban és teljesítményben, de féltem, hogy 1-2 év múlva veszek egy 4k monitort aztán máris megbánom, hogy dokkolóval kell tökölni mert az E-t nem tudom rákötni HDMI-n.
    Németországban vásárolom és sajnos ANSI-t szeretnék, de amúgy a P-ben általában egyszerűbb cserélni mindent, ha egyáltalán lehetséges layoutot cserélni, bekockáztatom, hogy mennyire zavar. Nem nagyon lehet válogatni, legtöbb cucc egyszerűen nincs raktáron sehol. Egyébként sajnos úgy értettem a P billentyűzete már az új, 1.5mm billentyűutas az 1.8mm helyett szóval újra sikerült rontani, de ez van, azt hiszem, így is jobb az összes többinél.

    A frameworkben a legjobb a right to repair támogatása, nem hiszem, hogy 1.5-3 ezer eurós gépekkel akarnának versenyezni így ehhez hasonlítani nincs értelme, nagy cégek úgysem vesznek mert nem elég erős a cég háttere, magánembernek meg drága. R2r támogatásban meg senki nem rúg labdába sem, és amúgy fontosnak gondolom, hogy az ember szavazzon a pénztárcájával, legalább aki kicsit műszaki és érti mit jelent, ha csak teheti ne olyan cégnél költse a pénzét aki fogyasztó ellenes (ez jelenleg kb mindegyik, csak a mérték nem egyforma).
    Ha most elérhető lett volna vettem volna egy DIY verziót, az elég olcsó relatíve. Sokkal életképesebb ezen a vonalon, mint pl a fairphone ami papíron jó projekt gyakorlatban meg fanatikus kell legyél, hogy megvedd. De ha meg is nyitják az előrendelést idén Németországban amint ígérték, az Q1 vége-Q2 lehet mire megjön. Gondolom a hiány miatt is, de a használt piac is eléggé elszállt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák